Tanganyika 152(zrušeno)

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Re: Tanganyika 152

Příspěvekod FontosR » 25 srp 2012, 15:30

Paráda je to už teď, natoš až to chytne patynu. Jinak si myslím že tam pujdou na 100% hrbohlavci :o :o
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Re: Tanganyika 152

Příspěvekod melanochromis1975 » 25 srp 2012, 16:27

To je nadhera. Jake ryby tam budes mit ?
Uživatelský avatar
melanochromis1975
častý přispívatel
 
Příspěvky: 261
Obrázky: 23
Registrován: 23 dub 2009, 18:43
Bydliště: London
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Tanganyika 152

Příspěvekod canart » 25 srp 2012, 21:31

melanochromis1975 píše:To je nadhera. Jake ryby tam budes mit ?

Pokial ma zrak neklame, tak uz tam ma tetry konzske :) alebo nieco take, v tejto oblasti akvaristiky som uz dlhe roky mimo :)
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Re: Tanganyika 152

Příspěvekod wladys » 26 srp 2012, 13:36

Dík za reakce. Hrbohlavci už tam jsou.To už jsem psal. Je jich tam 10 kousků. K nim jsem přidal 11 Congo teter.....Canart má skvělý postřeh. Co se týká toho zakrytí techniky, tak tam počítám s tím, že se tam na tom kmeni rozroste ten Bolbitis. Tak uvidíme časem, jak se mu bude dařit. Kameny jsem nechal stejné co tam byly.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Tanganyika 152

Příspěvekod FontosR » 26 srp 2012, 14:42

Tak to mi ušlo že jsi to už psal, ale je jasný že hrbohlavci se tam opravdu hodí.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Re: Tanganyika 152

Příspěvekod melanochromis1975 » 26 srp 2012, 22:53

Ja je mel celkem dlouho a neznam lepsi rodice. Jinak az se s pari, tak to tam bude boj.
Uživatelský avatar
melanochromis1975
častý přispívatel
 
Příspěvky: 261
Obrázky: 23
Registrován: 23 dub 2009, 18:43
Bydliště: London
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Tanganyika 152

Příspěvekod wladys » 26 srp 2012, 23:05

Počítám s tím, že tam nezůstane všech deset. Nicméně z něčeho se ty ryby musí vybrat. :o Zatím to jsou prckové, takže jsou spíše rádi, že jsou ve větší skupině. :D
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Tanganyika 152

Příspěvekod melanochromis1975 » 27 srp 2012, 15:26

wladys píše:Počítám s tím, že tam nezůstane všech deset. Nicméně z něčeho se ty ryby musí vybrat. :o Zatím to jsou prckové, takže jsou spíše rádi, že jsou ve větší skupině. :D


Ja je mel take kolem deseti a vypiplal jsem je od 3 cm. Nakonec jsem si nechal jen jeden par. Samec mel kolem 14-15cm a samice kolem 11cm. Byli to nenormalni kusy. Bohuzel mi samec po mnoha vyterech dobil samici a tak sem ho dal pryc. Jednou jsem jim vyndal mlady z akva a chudak samice to odnesla. Prodej potomstva se mi nevyplatila, nejlepsi je nechat mlady s rodici do pristiho jejiho vyteru.
I ted kdyz si na ne vzpomenu, tak mi to prijde lito.
Na mnoha strankach pisou, ze to jsou mirumilovne ryby, ale jen do doby, nez se s pari a maji mlade, potom jsou nemilosrdni.
Mel jsem samce Mel. auratuse, ktery mi da se rici zabijel jak samce tak samice, byl to psychous. Dal jsem ho na chvili k hrbohlavcum, aby si ostatni od nej odpocinuly a nevedel kde ma vyskocit s akva, samec ho porad pronasledoval a nenechal ho chvili v klidu, tak si to alespon na chvili skusil, jake to je byt pronasledovan a odnesl to s par oskubanymi supinami, ale kratce na to sem ho musel vratit zpet do jeho nadrze a potom dal pryc. Kdyz sem se ho zbavil v akvarium nastanul "mir".
Trochu jsem si zavzpominal a snad to nebude vadit. Kazdopadne i kdyz hrbohlavci nehyri barvami maji sve kouzlo, ktere mi utklo v pameti.
At se ti dari a mej se moc fajn.
Michal
Uživatelský avatar
melanochromis1975
častý přispívatel
 
Příspěvky: 261
Obrázky: 23
Registrován: 23 dub 2009, 18:43
Bydliště: London
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Tanganyika 152

Příspěvekod wladys » 27 srp 2012, 20:47

Určitě díky za postřehy. Rozhodně nevadí , že si se rozepsal. Každá skušenost je dobrá. Ti mí jsou v podobné velikosti jako si je koupil ty. Už se těším až dorostou.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Tanganyika 152

Příspěvekod melanochromis1975 » 27 srp 2012, 22:05

Jestli ti to nevadi, tak se trochu rozepisu a pridam par mych zkusenosti s nimi.
Nejradeji maji ukryty v podobe tunelu a je to lepsi i pro samice nez komora s jednim v chodem. Nekdy samci hrabne a samice , kdyz nema uniku je jaksi v soku, jak nema kam uteci.
Vodu jsem nejak moc nekontroloval. Jsou dost tolerantni na Ph.
Jinak co se tyce krmeni, me moc susene nechtely, spise vubec. Nejlepsi krmivo je bloodworm a artemka to jim slo nejlepe a rostly jak z vody a proto muj hrbohlavec byl vystavni, nechci se nejak chlubit, ale nenasel jsem hezciho, vetsiho a mohutnejsiho na netu. Samozdrejme jsem jim daval i zive dvakrat tydne a jak byla prilezitost i vicekrat. Nemaji rady moc svetlo, vetsinou byly zalezly a pri seru uz vylezly a rvaly se jak kone uz jako maly.
Jinak co se mi stalo je to, ze kdyz uz byly vetsi tak se mi s formoval jeden par a po nekolika dnech se zase rozspustil a samec si nasel jinou, ktera ji v souboji porazila. Samec jen sledoval souboj a nezucastnil se ho. To mne hodne prekvapilo, protoze se moc nestava, aby si samec vymenil samici. Po te nove uz s ni zustal naporad, dokud jak jsem psal ji nezabil.
Maji podobny pud o potomstvo jako kancici pricnopruhy, ale hrbohlavci jsou lepsi.
Nechci nejak mbuny davat dolu, ale priroda u hrbohlavcu to vytvorila v pudu o potomstvo velmi dobre. Neni na to, jak se o potomstvo staraji oba rodice. Ovsem tlamovci samici tlamka je take bezkonkurencni.
Uživatelský avatar
melanochromis1975
častý přispívatel
 
Příspěvky: 261
Obrázky: 23
Registrován: 23 dub 2009, 18:43
Bydliště: London
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků