Malawi z Vysočiny

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod PetrK » 05 úno 2011, 22:14

RedDragon píše:[font=Comic Sans MS]Tak a mám rozhodnuto budou tam plavat:
Pseudotropheus demasoni cca 25ks
Labidochromis caeruleus Yellow cca 15ks
Tím mám také dotaz na chovatele těchto druhů, co jim tak nejvíc chutná, aby se jim dařilo a byli krásně zbarvené.
Akva se začíná pomalinku čistit ještě tak 14 až 20 dnů a budu moc vyryzit na ryby :lol: kdyby náhodou někdo poblíž Havl. Brodu měl malý z těchto druhů tak klidně nabídněte.
Jinak předem děkuji za rady a připomínky. Je to moje první Malawi rád si nechám poradit :o [/font]


Nádrž vypadá pěkně. Já osobně bych jen ubral písek alespoň na polovinu a místo křemičitého do bazénových filtrací bych zvolil říční plavený písek. Ten nemá tak ostré hrany jako drcený křemičitý a i barva vypadá přirozeněji (i když toto je pouze subjektivní názor). Navíc je dle mého názoru vhodnější i z důvodu rozdílné velikosti zrn a tudíž ubsahuje i velmi jemné částice, které ryby využívají k lepšímu trávení. Já mám říční písek ve vrstvě 0,5 až 1 cm. Ale neděs se, je tu spousta lidí, které požívají také drcený křemičitý písek do bazénových filtrací a akva ji funguje :o . Z rostlinek bych volil pouze anubiasy, myslím si, že Echinodorusy potřebují kyselou a měkkou vodu a tak Ti zřejmě nebudou v alkalické vodě prosperovat, navíc asi ani neodolají nájezdům cichlid, ale uvidíš.
Výběr ryb a počty máš vybrány správně. Mám stejnou kombinaci ryb. Krmivo je třeba přizpůsobit demasonkám, kteří jsou striktní býložravci s dlouhým střevem. Tím pádem jsou obzváště náchylné na nevhodnou stravu, tj. obsahující velké množštví živočišných býlkovin. Z tohoto důvodu rozhodně nedoporučuji žádné experimentování s krmivem! Já uposlechl zkušené "Afrikáře" a používám jako hlavní krmivo Sera Floru a k tomu jako doplňkové vločkovou spirulinu + 2 až 3 x týdně přidávám mražený plankton (cyclop nebo dafnie). S tímto složením stravy jsem doposud neměl jediný problém. Vyhnul bych se veškerému granulovanému krmivu a je třeba si dát pozor na překrmování, krmit raději 2-3x denně v malém množství. Přeji ať ti rybyčky přinášejí pouze samou radost.
PetrK
uživatel webu
 
Příspěvky: 61
Registrován: 26 bře 2010, 20:32

Příspěvekod RedDragon » 06 úno 2011, 13:50

[font=Comic Sans MS]díky za radu ohledně krmení. Na internetu jsem se dočetl ohledně krmení pro demasonky že jsou všežravé a jako krmivo doporučují granulované krmivo pro MBUNY a mražený cyklop, artémia, koretra toto třeba píšou i zde na MyFish proto jsem chtěl radu hlavně od někoho kdo je chová. S těma kytkama je to hlavně spíš o tom že ted bych koukal měsíc na prázdnou nádrž, s kytkama to bude přeci jen trochu lepší pohled a až tam vpustím ryby tak budou mít aspon pestřejší jídelníček - nepočítám stím že by vydrželi :lol: s tím pískem větší vrstvu jsem dal hlavně kvůli tomu že jsem přemýšlel o Aulonocara red a o nich jsem se zase dočetl že se hodně rádi vrtaj v písku. No jo člověk prostě čte a čte a ono se to s pravdou někdy moc neshoduje. Proto jsem taky nádrž dal do prezentace hned jak jsem ji napustil abych vychytal mouchy dřív než tam pustím ryby a pak by bylo třeba pozdě. Takže díky moc za rady.[/font]
Uživatelský avatar
RedDragon
uživatel webu
 
Příspěvky: 95
Obrázky: 26
Registrován: 13 pro 2010, 15:23
Bydliště: Havlíčkův Brod

Rybičky

Příspěvekod Petr D. » 08 úno 2011, 18:57

Tak kombinaci kterou jsi psal na začátku mám také je to barevně velice pěkně sladěné a není problém i s odchovem. Jinak písek mám také křemičitý z OBI :-) a rybám to prospívá,nevýhoda je jeho ostrost takže opatrně při čištění akva. Kdyby jsi chtěl ryby Demasoni yelowky a Aulonocary tak můžu přivést a samozřejmě ti poradím co pro Demasonky aby jsi neměl problém hned z kraje :-). Galerii mam na http://www.akvarista.cz/web/nana/detail/?id=2185 Petr
Naposledy upravil Petr D. dne 12 úno 2011, 18:31, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Petr D.
uživatel webu
 
Příspěvky: 41
Obrázky: 19
Registrován: 17 zář 2009, 18:42
Bydliště: Brno

Re: Rybičky

Příspěvekod RedDragon » 08 úno 2011, 23:59

Petr D. píše:Tak kombinaci kterou jsi psal na začátku mám také je to barevně velice pěkně sladěné a není problém i s odchovem. Jinak písek mám také křemičitý z OBI :-) a rybám to prospívá,nevíhoda je jeho ostrost takže opatrně při čištění akva. Kdyby jsi chtěl ryby Demasoni yelowky a Aulonocary tak můžu přivést a samozřejmě ti poradím co pro Demasonky aby jsi neměl problém hned z kraje :-). Galerii mam na http://www.akvarista.cz/web/nana/detail/?id=2185 Petr

Tak to teda koukám, děkuji za nabídku, omrkl jsem fotky tady i akvaristu a je to super pohled to pozadí máš krásně sladěný s kamením a je to fakt hezky barevné, myslím že se určitě ozvu do Brna je to odsud kousek, cestu mám naučenou byli doby co jsem to jezdil každý den :lol: Tak když budou prckové tak se nějak domluvíme.

Ty demasonky by to chtělo aspon 20 až 25 a Alunocary a Yelowky tak po 10 což by bylo dejme tomu 45ryb snad by to nebylo moc, ale zase jsem četl že je lepší mít trochu přerybněno. Budu častějc měnit část vody a čistit :o
Uživatelský avatar
RedDragon
uživatel webu
 
Příspěvky: 95
Obrázky: 26
Registrován: 13 pro 2010, 15:23
Bydliště: Havlíčkův Brod

změna v mém akva za poslední měsíc

Příspěvekod RedDragon » 01 bře 2011, 17:51

bohužel zatím ryby v akva pořád neplavou ale to se snad již brzo změní. Nyní se mi na pozadí již začala objevovat řasa tedy pokud to je řasa a ne sinice což snad doufám že ne.
Další změnou je že mi začala kvést Echinodorus argentinensis škoda že po vpuštění demíků dlouho nevydrží
Přílohy
asa.jpg
asa.jpg (237.27 KiB) Zobrazeno 1525 krát
asa (1).jpg
asa (1).jpg (227.81 KiB) Zobrazeno 1525 krát
kvete.jpg
kvete.jpg (220.61 KiB) Zobrazeno 1525 krát
Uživatelský avatar
RedDragon
uživatel webu
 
Příspěvky: 95
Obrázky: 26
Registrován: 13 pro 2010, 15:23
Bydliště: Havlíčkův Brod

Příspěvekod CZmok » 01 bře 2011, 21:10

co povídáš? vždyť na fotce kvete.jpg nějakou rybu máš... ;-)

jsem zvědav, jak to bude vypadat s osazenstvem. Já zrovna peču šutry v troubě... :-)
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod RedDragon » 01 bře 2011, 22:08

:lol: to já jsem taky zvědavej jak to bude vypadat až tam budou ryby, Pořád nemůžu sehnat nikoho kdo má yellovky dnes jsem byl v Jihlavě a měli je tam ve zveráku za 89kč což o proti 30 co se pohybujou u chovatelů je fakt velkej rozdíl. Jo už tam plavou neonky dal jsem je tam kvůli zaběhu a všechny to vydrželi. S kytkou jsem zvědavej četl jsem že stonek s kvetem vyroste i do 2metrů. Tak kameny kontroluj ať je nepřipečeš.
Uživatelský avatar
RedDragon
uživatel webu
 
Příspěvky: 95
Obrázky: 26
Registrován: 13 pro 2010, 15:23
Bydliště: Havlíčkův Brod

Příspěvekod CZmok » 02 bře 2011, 08:48

Jestli si neuspěl s hledáním chovatele Yellowek v Tvém okolí tady, zkus i jiné weby...

Jinak ono to není jenom o ceně. V odstrašující většině jsou ryby ze zverimexů naprosto hrozný. Yellowky téměř šedivý a DeMasoni, že bys je nepoznal. Známý si nakoupil nějaký ryby v Hornbachu, ty umřely a vzaly s sebou celé osazenstvo. :x
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod A+I » 02 bře 2011, 08:52

Red Dragon, konecne jsi zacal psat normalnim pismem, ja jsem to po Tobe nemohla cist :) . Je to pekna rasa, ma peknou barvu a sinice to neni, neboj.
V akvariu ta stopka moc nevyroste, tipuju, ze uz o moc delsi nebude.
Mam prosbu, nevim, jak mas ty zarivky nad akva dane, ale daly by se nejak vyfotit obe dve rozsvicene vedle sebe? Dikec. :o
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod RedDragon » 02 bře 2011, 10:56

A+I tak tady je to foto zkoušel jsem to fotit aniž bych musel sundavat kryt, a je to na prd. Je zajímavé když fotím akvárium co je pod vodou tak je to vše hodně do modra a já pak odstraňuju barevný nádech, ale ve skutečnosti to tak není takřka vůbec tam ta modrá není znát. Ted jsem se snažil vyfotit přímo zářivky ta blíže by měla být modrá ale na fotce jsou obě bílé. - nechápu. Proto jsem to ještě vyfotil jako odraz na hladině kde je to už o něco lepší ale i přesto ta modrá je ve skutečnosti víc tmavě modrá než to na té fotce je. Až bude víc času tak ten kryt sundám uplně a vyfotím to znovu.
Přílohy
svetlo.jpg
svetlo.jpg (133.3 KiB) Zobrazeno 1343 krát
svetlo (1).jpg
svetlo (1).jpg (67.98 KiB) Zobrazeno 1343 krát
Uživatelský avatar
RedDragon
uživatel webu
 
Příspěvky: 95
Obrázky: 26
Registrován: 13 pro 2010, 15:23
Bydliště: Havlíčkův Brod

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků