Malawi z Vysočiny

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod Schejby » 02 kvě 2011, 18:48

Jak píšeš že ryba pumpuje, je úplně normální.. :) Ona ty jikry nebo malý plůdky v té hubě různě převrací a ty prckové se taky hýbou.. Dej tomu čas a uvidíš. Mně teď nosí tři samice Red Dragonů a jsou to také "prvorodičky". Jedna Yellowka už rybky z tlamy vypustila, ale nepřežila ani jedna.. Ono tomu chce dát čas a nechat tomu hlavně volnou ruku. Uvidíš že přijde čas kdy budeš mít v akva ryb hodně a budeš řešit kam s nima. Tak hodně štěstí s odchovem.
Uživatelský avatar
Schejby
uživatel webu
 
Příspěvky: 78
Obrázky: 15
Registrován: 24 led 2006, 15:30
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod jerry1 » 03 kvě 2011, 10:00

presne jak psal Shejby - neboj ona to ma zakodovane a az to na ni bude opravdu moc, tak je vypusti. Nech to na prirode.
Uživatelský avatar
jerry1
častý přispívatel
 
Příspěvky: 408
Obrázky: 49
Registrován: 23 srp 2006, 16:16
Bydliště: Beroun

Příspěvekod RedDragon » 03 kvě 2011, 15:01

dobrá, díky moc za rady :o
Uživatelský avatar
RedDragon
uživatel webu
 
Příspěvky: 95
Obrázky: 26
Registrován: 13 pro 2010, 15:23
Bydliště: Havlíčkův Brod

Příspěvekod RedDragon » 03 kvě 2011, 23:05

dnešní tření, byla to paráda, škoda jen že jsem to nenatočil, snad příště :16:
v galerii jsou další nové fotky ryby se krásně barví.
Přílohy
pareni.jpg
pareni.jpg (109.15 KiB) Zobrazeno 1362 krát
pareni (1).jpg
pareni (1).jpg (104.58 KiB) Zobrazeno 1362 krát
Uživatelský avatar
RedDragon
uživatel webu
 
Příspěvky: 95
Obrázky: 26
Registrován: 13 pro 2010, 15:23
Bydliště: Havlíčkův Brod

Příspěvekod CZmok » 04 kvě 2011, 07:18

to moc rád slyším... :-) a začaly se barvit nějak až v poslední době? Vypadají moc hezky.
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod hr » 04 kvě 2011, 09:46

Pánové RedDragon a CZmok vy dva jste nastudovali hromadu informací o rybách které máte ale ještě jste je asi pořadně nevstřebali.Připadá mi že neustále někam pospícháte.Jeden chce aby ryby měli už potomky a ten druhý aby měl ty nejmodřejší ryby.Uvolněte se,zpomalte nechte život v těch nádržích v klidu a hlavně netlačit na pilu.Když budete dodržovat určitá pravidla která znáte,tak ryby dorostou,dobarví se a budou možná odchovávat i potomky,ale to není vaše priorita jak sami píšete,proto neklepte a něco pořád nepoupravujte .Vaše aqa jsou ještě mladá stejně jako ryby v nich.Vše se potřebuje ustálit a projít změnou zralosti.To už se pomalu děje,jak vidno na vašich fotkách s postupem času.Dejte tomu tak jeden rok a potom se podívejte na začátky svých vláken.
Czmok tvoje ryby nebudou nikdy modré všechny a pořad jako na top fotkách.Je to určitý druh komunikace mezi rybami a proto jejich zbarvení nemusí být stalé tak jak si ho ty maluješ a sníš o něm.Nesrovnávej všechny své ryby s fotkami na kterých jsou krásně vybarvení jedinci.Ti jsou buď ve skvělé nebo bojovné náladě jsou to dominantní jedinci nebo předvádí na obdiv svůj svetr s pruhy před samicemi nebo vše dohromady.
(Samci,samice,mladé,dominance,zdravotní stav,Namlouvání a páření,věk a nebo jejich momentální nálada,chemizmus vody,teplota,krmení,zařízení nádrže atd..atd.) To a jiné další jsou faktory které určují barevnost ryb,ale opravdu nepočítej stím že budou jedna modřejší než druhá a pořád.
RedDragon krásné ryby a hezké fotoky .
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Příspěvekod CZmok » 04 kvě 2011, 09:59

radex - :) tohle beru za výbornou radu a bez zbytečných hrubých komentářů. Už teď, když jsem si přečetl začátek mého vlákna při zakládání, jsem docela koukal... Co teprve třeba za ten rok. Dám tomu volnější průběh.
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod hr » 04 kvě 2011, 10:12

No já jsem zastánce toho že,na hrubý pytel hrubou záplatu.Prostě je potřeba někoho více pošťouchnout aby se hnul.A ještě se kolikrát nechám unést nesmyslností jednání některých lidí a potom už to vře. :lol: .Však to znáte. :o
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Příspěvekod Heřman » 04 kvě 2011, 10:18

Máš to vážně moc hezké, modré rybky, modrý písek... :lol: Modrá je dobrá. :o
Heřman
uživatel webu
 
Příspěvky: 8
Registrován: 10 pro 2010, 13:47

Příspěvekod Ondra » 04 kvě 2011, 11:04

Také je velice důležité jaké použiješ zářivky ! I ty nejhezčí Gibberosy nebudou nikdy tak krásně modré pod záživkou se žlutým nádechem :o Každá ryba chce to sveje a taky jde o to, jaké máš priority... :o
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků