645l Malawi Haps

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod A+I » 09 úno 2011, 02:29

Elvis, to je easy. Spocitej objem akva, kde pouzijes sirku boku, pak to spocitej znovu, kde dosadis jako sirku to nejsirsi misto a vydel to dvema. Pak pridej 2 kyble vody na vyplneni do oblouku a mas to :D :D .
Kolik tedy meri bocni steny a kolik meri akva na sirku uprostred :?:
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Elvis » 09 úno 2011, 03:45

Uprostřed 60cm Boky 41cm

A+I píše:pridej 2 kyble vody na vyplneni do oblouku a mas to :D :D .


Tvůj Postup jsem stejně nepochopil ale tahle věta se mi líbí. :lol: :lol:

Myslíš výsledky sečíst a vydělit dvěma. :o
Já myslím že výsledek 645litrů + můj odhad 650litrů / 2 = ideál :lol: :lol:
Já to spočítám podle rad od bbfh ale zatim jsem to nedokázal. :oops:
Tak já se na to vyspím.
Uživatelský avatar
Elvis
častý přispívatel
 
Příspěvky: 290
Obrázky: 14
Registrován: 19 črc 2005, 23:23
Bydliště: Martin Ehl;Nový Bor

Příspěvekod A+I » 09 úno 2011, 04:03

Hele, kdybys mi napsal rozmery sirky boku a sirku akva v nejsirsim miste v oblouku, tak si to akvaro aspon dovedu predstavit - vic nez podle toho presne vypocitanyho objemu sinus cosinus descriptiva. Mne se zda, ze Ty to tajis :D .
Jinak jsi pochopil spravne, jak jsem to polopaticky napsala. Puvodne jsem chtela napsat, abys prumernou sirku akva (bok + stred :2) pouzil do vypoctu, ale dobre, ze jsem to tak nenapsala, to by uz asi nebylo k pochopeni vubec ... :lol:

Tak jsem si to spocitala podle toho myho navodu a vyslo mne, zes tam tu vodu na vyplneni oblouku nalil dvakrat ze 22 litrovyho kyblu. To tak nejak asi bude. :5:
Dopln si do prezentacnich udaju, ze predni stena je oblouk a vymaz cca a bude to OK. :o :16:
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod hr » 09 úno 2011, 13:17

..
Naposledy upravil hr dne 25 úno 2011, 09:36, celkově upraveno 1
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Příspěvekod A+I » 10 úno 2011, 09:54

Ahoj Elvis, vidim, ze uz mas titulni stranku spravne opravenou. :24:
Dnes prijel domu vedator Ivik a tak jsem mu dala precit tady to vlakno, jak se da zmenit vypocet hrubeho objemu akvaria v universitni prednasku plnou vzorecku. On si to precetl, podival se na mne a zeptal se: Chces to vedet presne? Rikam, ze jo. Tak se s tim zavrel do jeho pracovny a za chvili mi daval papirek. Tvrdi, ze je to presne a nevejde se tam uz ani chlup.
Takze objem Tvyho akva:
645,0918062922 litru. Ale nam laikum bude stacit, kdyz to zaokrouhlis na 645 litru. Coz jsi vypocital taky, takze jsi taky genius! :22:
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Duffman » 10 úno 2011, 14:19

ahoj,tady na webu,nahoře na liště je ikonka "Kalkulátory" a tam ti to spočítá skoro všechno . :o
Uživatelský avatar
Duffman
přispívatel
 
Příspěvky: 112
Obrázky: 23
Registrován: 11 lis 2006, 12:12
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod melanochromis1975 » 13 úno 2011, 00:01

A+I píše:Ahoj Elvis, vidim, ze uz mas titulni stranku spravne opravenou. :24:
Dnes prijel domu vedator Ivik a tak jsem mu dala precit tady to vlakno, jak se da zmenit vypocet hrubeho objemu akvaria v universitni prednasku plnou vzorecku. On si to precetl, podival se na mne a zeptal se: Chces to vedet presne? Rikam, ze jo. Tak se s tim zavrel do jeho pracovny a za chvili mi daval papirek. Tvrdi, ze je to presne a nevejde se tam uz ani chlup.
Takze objem Tvyho akva:
645,0918062922 litru. Ale nam laikum bude stacit, kdyz to zaokrouhlis na 645 litru. Coz jsi vypocital taky, takze jsi taky genius! :22:



To bylo hezky.
Uživatelský avatar
melanochromis1975
častý přispívatel
 
Příspěvky: 261
Obrázky: 23
Registrován: 23 dub 2009, 18:43
Bydliště: London
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod rey » 19 úno 2011, 22:12

Naaadherne akva nadherne ryby:) fakt krasa pridaj nejake nove foto alebo video :) kazdy den chodim pozerat ci nieje nieco nove v tvojej prezentacii :)
rey
uživatel webu
 
Příspěvky: 33
Registrován: 29 kvě 2010, 12:46

Příspěvekod Elvis » 12 bře 2011, 00:57

Tak malé změny:
do akvaria přibylo noční osvětlení led pásky v modré barvě. Po vypnutí osvětlení časovačem tam sebou ryby dost tloukly. Ta rychlá změna je vystresovala a když jsem ještě prošel kolem akva tak tam byl hukot. Takhle pod tou modro po vypnutí spozorněj a krásně se načuřej. :) Zkusím nafotit barvu.


Osvětlení přišlo o pár watů, dopředu jsem dal místo 54W 28W té samé-Narva 865 a skoro jsem to nepoznal.
Hlavní důvod byl SINICE :x Pozoroval jsem jak vepředu zelená písek a srůstá.
Párkrát jsem to rozrušil a pak vyměnil trubici a zhasnul. Po dvou dnech byl vidět výsledek a teď je to šestý den kdy rozsvěcím manuálně kolem krmení a později zhasnu. Nevidím vůbec nic. Hodnota NO3 je na hodnotě do 20mg tak nevím. Je to na déle tak uvidím jak se bude dařit.

Ryby jsou zatím stejně jen jsem dal pryč samičku Sciaenochromis Fryeri Iceberg.
Chtěl bych je zaměnit za nějakou z přírodních forem ale je problém je dostat ven.
V odchovné nádrži mi dorůstá 10ks Haplochromis Polystigma ale zatím je na ně brzo.

Nějak nedokážu vložit přímo fotografii. Pořád mám jen odkaz. A to musím uložit k sobě do galerie nebo někam na image hosting. Tak kdyby mi někdo poradil. :o
Už jsem na to přišel. Dlouho jsem to nedělal a zapoměl jsem to. Pořád jsem to vkládal jako obrázek. :)
Uživatelský avatar
Elvis
častý přispívatel
 
Příspěvky: 290
Obrázky: 14
Registrován: 19 črc 2005, 23:23
Bydliště: Martin Ehl;Nový Bor

Příspěvekod RedDragon » 13 bře 2011, 23:10

jak jsi prosím vymyslel to noční osvětlení - hlavně to napájení těch led, začal jsem řešit podobný problém, rád bych tam dal noční osvětlení ale nevím jak na to :(
Jinak na přidávání fotek do textu slouží pod oknem kam píšeš odpověď : "Vkládací panel" - procházet - cesta k souboru uloženém na disku - vložit soubor - a nakonec celé odeslat :D
Uživatelský avatar
RedDragon
uživatel webu
 
Příspěvky: 95
Obrázky: 26
Registrován: 13 pro 2010, 15:23
Bydliště: Havlíčkův Brod

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků