645l Malawi Haps

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod hr » 08 úno 2011, 16:52

..
Naposledy upravil hr dne 25 úno 2011, 09:32, celkově upraveno 1
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Příspěvekod RedDragon » 08 úno 2011, 18:46

to radex: no problem by to bylo kdyby nádrž byla prázdná, takhle nespočítáš vlastně vůbec nic, protože v každých 10cm budeš mít uplně jiný objem, jak je v ní pozadí tak už tak takhle nejde. to už se musí holt spočítat pomocí měření. šlo by změřit kolik je šířka akvária přesně v prostřed nádrže?
Uživatelský avatar
RedDragon
uživatel webu
 
Příspěvky: 95
Obrázky: 26
Registrován: 13 pro 2010, 15:23
Bydliště: Havlíčkův Brod

Příspěvekod Elvis » 08 úno 2011, 21:17

RedDragon píše:to radex: no problem by to bylo kdyby nádrž byla prázdná, takhle nespočítáš vlastně vůbec nic, protože v každých 10cm budeš mít uplně jiný objem, jak je v ní pozadí tak už tak takhle nejde. to už se musí holt spočítat pomocí měření. šlo by změřit kolik je šířka akvária přesně v prostřed nádrže?


No právě to je 60cm ale tím nezjistíš nic. Podle šířky boků počítáš krychli a zbytek jako plocha kruhové ůseče.
http://cs.wikipedia.org/
Potřebuješ znát ůhel a poloměr. :(
Uživatelský avatar
Elvis
častý přispívatel
 
Příspěvky: 290
Obrázky: 14
Registrován: 19 črc 2005, 23:23
Bydliště: Martin Ehl;Nový Bor

Příspěvekod bbfh » 08 úno 2011, 22:57

Skus toto
Uživatelský avatar
bbfh
častý přispívatel
 
Příspěvky: 458
Registrován: 05 říj 2005, 13:26
Bydliště: Senec

Příspěvekod RedDragon » 08 úno 2011, 23:32

[font=Comic Sans MS]to právě není zas až tak pravda, je spousta věcí které můžeš změřit pokud teda je prostředek těch 60 tak boky musí být kratší. Psal jsi že je to hodně znát že je to vypouklé takže by to mohlo být o 5cm víc než boky takže za předpokladu že boky mají 55cm tak je objem nádrže včetně skel 700litrů a to je 658litrů vody ::s31:: Jinak v takovém množství je těch pár litrů celkem pakatel hlavní je že se tam daří rybkám, akva ja fakt super škoda že tu nebylo dřív než jsem udělal já to svoje asi bych se ubíral trochu jiným stylem pozadí, to tvoje je opravdu bomba, na první pohled to vypadá jak poskládané valouny :24: [/font]
Uživatelský avatar
RedDragon
uživatel webu
 
Příspěvky: 95
Obrázky: 26
Registrován: 13 pro 2010, 15:23
Bydliště: Havlíčkův Brod

Příspěvekod Elvis » 09 úno 2011, 00:13

bbfh píše:Skus toto


:D Díky Moc. :D
Nedávno jsem tam na něco koukal a tenhle výpočet jsem tam neviděl. Nechápu že jsem byl v domění že to tam není.
Zajímal by mě přesný vzoreček



RedDragon píše:[font=Comic Sans MS]to právě není zas až tak pravda, je spousta věcí které můžeš změřit pokud teda je prostředek těch 60 tak boky musí být kratší. Psal jsi že je to hodně znát že je to vypouklé takže by to mohlo být o 5cm víc než boky takže za předpokladu že boky mají 55cm tak je objem nádrže včetně skel 700litrů a to je 658litrů vody ::s31:: Jinak v takovém množství je těch pár litrů celkem pakatel hlavní je že se tam daří rybkám, akva ja fakt super škoda že tu nebylo dřív než jsem udělal já to svoje asi bych se ubíral trochu jiným stylem pozadí, to tvoje je opravdu bomba, na první pohled to vypadá jak poskládané valouny :24: [/font]


Nevěděl jsem z hlavy rozměr tak jsem to teď změřil a Boky mají 41cm. Podle kalkulačky zde na akvamalawi je to 645l.
Nechápu že jsem to přehlídl.
:oops: V galerii mám předchozí pozadí a je prakticky totožné. Jiný styl neumím. :) Takhle to nevypadá jako skála ale jako kamenná zeď. Aspoň tak. 8)
Kameny jsou ve stejném rozmístění použity i zde a navíc zbytek kamenů co jsem z toho lovu na šutry nevyužil.
Kameny tam ještě přidám jen co se oteplí abych se mohl rýpat někde v potoce. :)
Uživatelský avatar
Elvis
častý přispívatel
 
Příspěvky: 290
Obrázky: 14
Registrován: 19 črc 2005, 23:23
Bydliště: Martin Ehl;Nový Bor

Příspěvekod bbfh » 09 úno 2011, 00:20

Elvis píše:Zajímal by mě přesný vzoreček


Ako to rata ta kalkulacka neviem, ale uz na tebou linkovanej wiki stranke mas vzorec pre vypocet plochy odseku (usece), v ktorom nepotrebujes vediet uhol, ale len polomer kruznice a vysku odseku.
Vysku si lahko zmerias, rovnako aj zakladnu usece. Potom uz je jednoduche vypocitat polomer - vid priloha. Nameranu vysku odseku a vypocitany polomer doplnis do spominaneho wiki vzorca a vyratas plochu.
Přílohy
r.JPG
r.JPG (23.04 KiB) Zobrazeno 1393 krát
Uživatelský avatar
bbfh
častý přispívatel
 
Příspěvky: 458
Registrován: 05 říj 2005, 13:26
Bydliště: Senec

Příspěvekod Elvis » 09 úno 2011, 00:39

bbfh píše:
Elvis píše:Zajímal by mě přesný vzoreček


Ako to rata ta kalkulacka neviem, ale uz na tebou linkovanej wiki stranke mas vzorec pre vypocet plochy odseku (usece), v ktorom nepotrebujes vediet uhol, ale len polomer kruznice a vysku odseku.
Vysku si lahko zmerias, rovnako aj zakladnu usece. Potom uz je jednoduche vypocitat polomer - vid priloha. Nameranu vysku odseku a vypocitany polomer doplnis do spominaneho wiki vzorca a vyratas plochu.


Všechny vzorečky počítají s tím že znám poloměr pomyslné kružnice. To jsem mohl změřit když mi to akvarium dovezli ale nebyl čas.
Musel jsem dát s kamarádem dohromady podstavec a akvarium na něj a jak jsem akvarium přirazil ke zdi tak už to změřit nejde.
Díky za pomoc. Budu muset věřit kalkulačce zde na webu. Koneckonců jsem to odhadl podobně a ono na tom tolik nezáleží. (ale fakt by mě to zajímalo :) ) Dík. :o
Uživatelský avatar
Elvis
častý přispívatel
 
Příspěvky: 290
Obrázky: 14
Registrován: 19 črc 2005, 23:23
Bydliště: Martin Ehl;Nový Bor

Příspěvekod bbfh » 09 úno 2011, 00:42

Elvis píše:Všechny vzorečky počítají s tím že znám poloměr pomyslné kružnice. To jsem mohl změřit když mi to akvarium dovezli ale nebyl čas.

Ved som ti napisal postup, ako ten polomer vypocitas zo znamej vysky a dlzky podstavy kruhoveho odseku (usece). Vysku aj podstavu zmeras lahko, tak nechapem v com mas problem.
Uživatelský avatar
bbfh
častý přispívatel
 
Příspěvky: 458
Registrován: 05 říj 2005, 13:26
Bydliště: Senec

Příspěvekod Elvis » 09 úno 2011, 00:50

bbfh píše:
Elvis píše:Všechny vzorečky počítají s tím že znám poloměr pomyslné kružnice. To jsem mohl změřit když mi to akvarium dovezli ale nebyl čas.

Ved som ti napisal postup, ako ten polomer vypocitas zo znamej vysky a dlzky podstavy kruhoveho odseku (usece). Vysku aj podstavu zmeras lahko, tak nechapem v com mas problem.



Jéžiš promiň já jsem to nedočet celý díky. Máš pravdu. Je to tam. :lol:
Podle tohohle to spočítat půjde. Dík. :)
Uživatelský avatar
Elvis
častý přispívatel
 
Příspěvky: 290
Obrázky: 14
Registrován: 19 črc 2005, 23:23
Bydliště: Martin Ehl;Nový Bor

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 návštevníků