Pombo Rocks

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Re: Pombo Rocks

Příspěvekod wladys » 30 pro 2012, 13:42

Ta vnitrodruhová agresivita u mladých rybek samozřejmě funguje, ale zase je to druh od druhu jiné. Já třeba před Vánoci díky prostoru musel sešoupnout k sobě dvě "snůšky" borleyek. Starší už mají kolem 4cm a k nim jsem dal skupinku cca 30 mladých ve velikosti sotva 2cm a vše v naprostém pořádku. Nicméně demasonky jsou jedny z nejagresivnějších mbun, takže to může být i tak jak psal Radek. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Pombo Rocks

Příspěvekod hr » 30 pro 2012, 19:50

No ono te je daný taky tím, že jinak se mladé rybky chovají mezi sebou v malých odchovničkách a jinak v přítomnosti dospělých ryb v prostorné nádrži s úkryty.
Tam rivalita ať už vnitrodruhová tak i mezidruhová funguje na 100% stejně jako v přírodě a nějaké zdvořilosti jdou stranou.
Prostě zákon tesáku a kyje. :17:
Jde o to že malé vypuštěné rybky, které donášející samice opustí někde u kameného úkrytu, se po chvilce rozkoukají a když zjistí že musí obhajovat ty nejlepší skuliny jako úkryt a zároveň nejlepší strategická místa odkud se dá při krmení ukořistit nějaký ten drobek z hostiny dospělců a přitom se nevzdalovat příliž z bezpečí hromádky kamenů.
Tohle jsou dva nejdůležitější faktory, které rozhodují právě o životě a smrti mladých rybek, které se ve společných nádržích mnohdy mezi sebou právě pro to vybijí.
U mladých rybek v prazdných odchovničkách se spíše projevuje soudržnost rybek jako hejna kde se cítí bezpečně a proto nemají nutkání se takto cíleně vybíjet.
Jejich šarvátky jsou spíše podobné dospělým rybám, kde si ujasňují postavení v takové skupině. :5:

CZmok to video mi klidně pošli třeba přes úschovna.cz ja ho na ten YT šoupnu.
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Pombo Rocks

Příspěvekod CZmok » 30 pro 2012, 21:04

Stvořil jsem nějaký video. Ale kvalita je děsivá, můj foťák to asi líp neumí. Snad Vám to půjde normálně pustit, možná budete muset čekat, než se video celý stáhne, záleží na Vašem nastavení:

http://xenokrates.net/tmp/aq1.MOV

Díky Radku, YT nakonec snad nebude třeba...
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Re: Pombo Rocks

Příspěvekod FontosR » 31 pro 2012, 14:48

Určitě bych přidal žluťáky, ale jinak demasoni jsou výstavní, krásné dobře rostlé ryby. A je vidět že jim tento větší počet kusů opravdu svědčí :o
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Re: Pombo Rocks

Příspěvekod CZmok » 31 pro 2012, 15:16

Před nedávnem jsem jich právě asi 5 dal ještě pryč. Jak se Damasoňáci množí, tak to docela houstne. S tím počtem je to jasná věc. Nějak moc se do diskusí nezapojuji, ale jakmile jde o DeMasoni tak většinou něco napíšu, kord když jde o novou nádrž a nízké počty. Už jsem to parkrát psal, ale pod 30 bych rozhodně nešel. Nyní jich tam je odhadem 50. Ono i když si na některou rybu demasoňáci tak nějak zasednou, trochu jí zraní, tak i v tomto počtu docela trpí, ale pak je krásně vidět, jak jí nedokáží pronásledova trvale, je tam těch ryb na to prostě moc a po čase se ryby uzdraví i z pěkně hnusných zranění.

Jinak na tom videu je toho k vidění hodně. :o stačí se zakoukat.
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Re: Pombo Rocks

Příspěvekod hr » 31 pro 2012, 16:51

Video a ryby jsou super.
Pamatuju si jak si začínal a pořád tě trápilo to, kdy budou ryby konečně modrý, jako jsi je viděl na netu.
Tak si se dočkal :mrgreen:
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Pombo Rocks

Příspěvekod CZmok » 31 pro 2012, 17:42

Jojo, musel jsem být pro ostatní rádce asi oříšek. :lol: Teď bych se ze sebe asi vyjevil.

Dočkal, je zajímavý sledovat vývoj jak můj (chovatele), tak i mých svěřenců a vzájemné vztahy mezi námi. :)
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Předchozí

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron