Pombo Rocks

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod RedDragon » 07 bře 2012, 17:06

Ahoj Radexi i já děkuji za pochvalu, je fakt že to hodně potěší. :oops:
CZmoku přesně jak psal radex pruhy zůstanou tak jak jsou, a po pravdě já mám teď zrovna dva prcky u kterých na 100% si troufnu říct že poznám otce, mají uplně stejnou "vadu" rozdvojený konec pruhu na levé straně. Druhá má zase na pravé straně spojené dva pruhy u zadní ploutve do L. Ale už jako prcci mají krásně vybarvené pruhy. :D
Uživatelský avatar
RedDragon
uživatel webu
 
Příspěvky: 95
Obrázky: 26
Registrován: 13 pro 2010, 15:23
Bydliště: Havlíčkův Brod

Příspěvekod CZmok » 07 bře 2012, 19:27

a jak k tomu pristupujes Ty? Nechavas v nadrzi vsechno nebo to selektujes? Jinak s barvou u mladych taky nemam problem, kdyz se tedy nenechaji strhnou momentalne lekavym hejnem.
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod RedDragon » 07 bře 2012, 20:53

Nijak je neselektuju, když dokáží přežít tak si zaslouží abych je nechal v akváriu žít. Nijak neplánuju že bych ryby dále šířil, takže numusí vypadat přesně jako v knížce menší odchylka není na závadu. :D tak ať se daří a ryby plavou
Uživatelský avatar
RedDragon
uživatel webu
 
Příspěvky: 95
Obrázky: 26
Registrován: 13 pro 2010, 15:23
Bydliště: Havlíčkův Brod

Příspěvekod CZmok » 13 dub 2012, 08:46

Ahoj vsem,

mel bych takovy, jen polo akvaristicky dotaz. Prijde mi skoda pri vymene vody lit vsechnu do zachoda. Mel jsem takovou myslenku, ze bych s tou vodou zaleval tuje, kytky, travnik a celkove rostlinstvo. Otazka zni, jestli to roslinam nenak nevadi? Precijenom to nejsou standardni "odpadni latky".

diky
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod rhymes » 13 dub 2012, 09:48

vůbec jim to nevadí, ba naopak

taky s ní zalévám pokojovky

go ahead! :D
Uživatelský avatar
rhymes
častý přispívatel
 
Příspěvky: 253
Obrázky: 44
Registrován: 23 říj 2008, 16:27
Bydliště: Broumy, okr. Beroun
Kolik let děláte akvaristiku?: 5

Re: Pombo Rocks

Příspěvekod CZmok » 28 pro 2012, 18:09

Nazdar po delší době,

chtěl jsem dát nějaké nové fotky, abyste viděli, jak můj podvodní svět krystalizuje, ale bohužel čas tomu nějak brání. Lepší a věrohodnější by ale bylo video, protože jsem na focení asi matlák. Nebyl byste někdo, kdo můžete vkládat videa na YouTube, tak hodný a neprdnul mi tam nějaké?

Pak bych měl opět jednu pro mě docela záhadu... DeMasoňáci se mi množí jak myši, spousta jich přežívá, ale u Yellowek nic. Není to tím, že by neměly chuť do tření. Prakticky neustále nosí minimálně 2 samice. Ale pouze snad jednou sem viděl malou Yellowku volně ve vodě a to uplnýho prcka, kterého nejspíš hned někdo polknul. Nikdy jsem ani nezpozoroval, co se děje mezi okamžikem, kdy má samice plnou tlamu a pak ji plnou nemá a nikde žádný potěr... Nabízí se asi pár možností:

1.) Samice nemá pro vypuštění ty správné podmínky (přerybněnost, nevyhovující úkryty...) a raději potěr polkne, než by ho vypustila. Jestli se to vůbec může stát?
2.) Samice je polkne leknutím. O tom už jsem slyšel, ale neviděl.
3.) Samice je normálně vypustí, ale hned si je zbytek rozebere. Pak mi ale přijde divný, jak to, že DeMasoni to ve velkém počtu přežívají a Yellowky vůbec.
4.) Vypustí je v komoře u filtru a ten je hned natáhne. To mi přijde hodně divný.
5.) Vypustí je, ale prostě nepřežijí.

Co z výše popsaných variand by to mohlo být? Nebo máte nějakou kterou jsem nezmínil? Každá rada dobrá.

Díky

CZmok
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Re: Pombo Rocks

Příspěvekod wladys » 29 pro 2012, 01:00

Vypustí je a jelikož jsou díky svému zbarvení hůře maskováni jsou snadnějším cílem. Mám podobnou zkušenost s M.estherare red. Co se video na you tube týká, tak není problém si tam založit profil. Nebo snad jo?
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Pombo Rocks

Příspěvekod CZmok » 29 pro 2012, 01:18

No ono kdyby se držely u dna na písku, tak jsou na tom podle mě líp. Ale je fakt, že většina nádrže je úplně tmavá a jsou znevýhodněný. Zajímavý jestli to tak fakt je.

No asi před rokem jsem četl podmínky na založení profilu a něco se mi tam fakt nelíbilo. Můžu to zkusit znova, třeba se to změnilo.
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Re: Pombo Rocks

Příspěvekod hr » 29 pro 2012, 14:40

A ti špunti yellow nemusí být pouze spestření jídelníčku pro dospělé ryby, ale i terčem agrese přímo mezi mladými, kde odrostlejší nebo i stejně velcí průbojnější demasoni je prostě likvidují.
Proč by se také měli dělit o mýsto k životu a stravu.
To je běžný konkurenční boj, který lze pozorovat v přírodě a jak vidíš tak i v zajetí.
Ne všechna mláďátka si spolu pěkně hrají jak je to v pohádkách. :8:
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Pombo Rocks

Příspěvekod CZmok » 30 pro 2012, 13:11

Ja pravda, ze jsem si vsimnul nekolikrat, ze se mezi sebou mlady (do jednoho cm) rvou jak kone. Ted si tak nejak uvedomuji, ze mi vzdycky dorustaji mlady skutecne po jednom. Asi tedy je mozny, ze z jedny snuzky prezije max. pouze jeden jedinec, i kdyby se nahodou podarilo vyhnout polknuti dospelych, zlikviduje ho sourozenec.

Porad je co objevovat. :)
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron