Pombo Rocks

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod zeicul » 04 dub 2011, 12:06

Vše bylo již řečeno, krásné akva, pěkně vyladěné... Dávám také za jedna! Ať se daří!!!
Uživatelský avatar
zeicul
uživatel webu
 
Příspěvky: 62
Registrován: 01 úno 2010, 13:57

Příspěvekod bohousek » 04 dub 2011, 14:05

MOku bacha na ženy jsou žárlivé, pomstichtivé a pošetilé :lol:
Uživatelský avatar
bohousek
častý přispívatel
 
Příspěvky: 471
Obrázky: 15
Registrován: 25 pro 2009, 12:48
Bydliště: Brno
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod CZmok » 05 dub 2011, 08:09

bohousek - moje slečna De Masona De la Mercedes je taková tichá společnice pro dlouhé večery. :o

před časem mi PetrK popisoval chování jeho DeMasonů po výměně vody... Noo, zetím měním jen 1/4 nádrže týdně, ale po dokončení výměny je to jak, kdybych do akva nalil jakousi živou vodu. DeMasoni se všichni (i ty, co většinou bývají nevyrazní) rozzáří :18: a každý se před někým natřásá a ukazuje světu jeho krásu, barevnost a sytost, v neposlědní řadě pak i jeho dominanci. Nejúžasnější je pozorovat jejich chování "v klidu", když je nic z okolního světa neruší. Většina DeMasonů se potlouká v dolní 1/4 akva. Jejich chování je jedinečné...

Přál bych to každému vidět naživo...
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod PetrK » 05 dub 2011, 21:33

Jsem rád Štěpáne, že Ti akva přináší radost. Vypadá fakt nádherně. A to počkej jestli se třeba někdy taky dopracuješ nebo alespoň zkusíš výměnu 90% objemu vodu týdně jako já, to bude teprve podívaná ::s28:: . Ať se daří.
PetrK
uživatel webu
 
Příspěvky: 61
Registrován: 26 bře 2010, 20:32

Příspěvekod CZmok » 06 dub 2011, 08:05

PetrK píše:Jsem rád Štěpáne, že Ti akva přináší radost. Vypadá fakt nádherně. A to počkej jestli se třeba někdy taky dopracuješ nebo alespoň zkusíš výměnu 90% objemu vodu týdně jako já, to bude teprve podívaná ::s28:: . Ať se daří.


PetrK - Děkuji Petře, sám jsem z ní unešen. Včera jsem si dokonce všiml, že už trochu povyrostly Yellowky. Až budou větší a bude akva hrát i tou krásně sytě žlotou barvou (díky mandymu :-) ) tak to bude čupr.

tu výměnou 90% vody bych klidně někdy udělal, ale mám docela strach, že za prvé netrefím teplotu kvůli tomu průtokáči, co máme doma ( u výměny 1/4 je to jedno, voda se smíchá a není výkyv tak velký) a za druhé kvůli tomu chloru ve vodovodní vodě. Radil si mi nějaký roztok, jméno teď nevím, ale je docela těžké ho sehnat. Nebo pak nějaké ty chlorové filtry, co psala A+I. Ještě to nemám domyšlené, ale alespoň k výměně 50% týdně bych se dostat chtěl...
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod CZmok » 06 dub 2011, 08:54

Uvažuji o koupi Peřovce Malawiského (Synodontis njassae). Co si o tom myslíte, bude to fungovat? Říkám si, jestli nebude osádku rušit v noci, předpokládám, že to bude jeho aktivita nejvyšší...
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod PetrK » 06 dub 2011, 21:04

Ahoj Štěpáne,
yellowky mezi demasonkama vyniknou a nádherně "rozsvítí" celou nádrž. Teploty vody se neboj, musíš to párkrát vyzkoušet, abys "chytil" ten spávný cit a uvidíš, že to bude OK. Pokud nemáš žádný přípravek na likvidaci chloru, tak s těmi výměnami vody opravdu opatrně. Stačí, aby vodárny dodaly do vodov. řádu větší množství choru a neštěstí je na světě. Já na lividaci chloru používám roztok Thiosíranu sodného, je to absolutně nejlevnější varianta a přitom plně dostačující. Já sehnal Thiosíran přes inzerát, tak zkus taky, třeba budeš mít štěstí. Prozatím můžeš použít třeba sera aquatan nebo jakýkoliv jiný přípravek na likvidaci chloru, který koupíš v jakékoliv akvaristice.
Zatím máš rybky malé, tak je to OK, ale dle mého názoru, až budou rybky větší, tak by byla určitě vhodná min. výměna 2/3 objemu nádrže týdně.
Ne, ne PetrD nejsem já :shock: ! Jsem pouze PetrK :lol: . Jestli mi vyjde o víkendu chvilka, tak třeba něco nafotím a výsledek Ti zašlu. Ať rostou a daří se.
PetrK
uživatel webu
 
Příspěvky: 61
Registrován: 26 bře 2010, 20:32

Příspěvekod wladys » 07 dub 2011, 00:28

CZmok píše:Uvažuji o koupi Peřovce Malawiského (Synodontis njassae). Co si o tom myslíte, bude to fungovat? Říkám si, jestli nebude osádku rušit v noci, předpokládám, že to bude jeho aktivita nejvyšší...


Zajímalo by mě, kde ho chceš sehnat? :lol:
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod CZmok » 07 dub 2011, 08:23

PetrK - nejde o to, že bych tu teplotu vody netrefil. Jde o to, že máme doma průtokové ohřívače, které nejsou tak stabilní, co se udržování teploty vody týče. Občas i nastavení správné teploty vody na mytí nádobí je opravdu zákeřný úkol.

Tu chemku jsem našel třeba tady: http://www.thermofisher.cz/eshop/60896_1000.html Mělo by to být ono. Nejšpíš bych to někde našel, ale pověděl bys mi prosím, jak to aplikuješ? Co nejpodrobněji, jak máš ve zvyku. ;-)

Za fotky bych byl opravdu rád.

Děkuji

wladys - Zkusil jsem osvědčenou akvaristiku Miga: http://shop.miga.cz/index.php?path=242_ ... a&strana=3 na tomhle odkazu mají tedy jiné peřovce, ale po dohodě s obsluhou mi bylo sděleno, že by ho měli být schopni sehnat.

Jen by mě zajímalo, jestli by se do mého biotopu hodil... Jediné, co mi dělá trochu starost, je ta jeho noční aktivita.

______________________________________________________________________________________________________________________________________


:?: Nevíte někdo, jestli má pan Miroslav Kraut nějaké vlastné stránky? Nebo alespoň, jestli někde někdo neshromažduje jeho moudra?
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod mandy » 07 dub 2011, 08:35

normálně jsi zadej jeho jméno ve vyhledávači na seznamu a asi na třetí stránce jsou jeho stránky
Uživatelský avatar
mandy
častý přispívatel
 
Příspěvky: 279
Obrázky: 112
Registrován: 03 říj 2008, 07:49

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 návštevníků

cron