Pombo Rocks

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod CZmok » 24 kvě 2011, 14:03

Piskořky nasazené nemám. Trochu se bojím, že se mi nekontrolovatelně přemnoží a pak se jich nezbavím. I když jsem četl, že když nebudu překrmovat, tak by neměly. A po pravdě ani nevim, proč bych je tam vlastně měl dával, moc toho o nich načteno nemám. Jestli to má nějaký dobrý důvod, rád si ho vyslechnu. :-)

Od poslední diskuze v tomto vlákně o výměně vody, kdy mi bylo řečeno, že opravdu není nutné měnit 1x týdně 1/3 vody u takto malých ryb + že ještě nemusí být nádrž plnně zajetá a výměna velkého objemu tomu moc nenapomůže, nyní měním pouze 1/4 za 14 dní. Nechtělo se mi čakat ještě týden na výměnu, abych mohl Vincentku vlít. Když jsem se na toto ptal, odpověděl si:

jerry1 píše:...Co se tyka aplikace, tak take nevim jestli hraje roli, kdy ji aplikovat, ale podle me to nehraje roli, ale ja aplikuji po vymene vody, abych si ty mineraly hned nelil do kanalu...


při takto malých výměnách vody a ceně Vincentky cca 26 CZK mě to opravdu netrápí. :)

My máme doma nějakou kuchyňskou sůl s jódem, tak si seženu nějakou bez něj. Při dvou minulých výměnách jsem jí aplikoval a přijde mi, že se jemně roztřepené ploutvě zacelily + jsem s tím možná vyléčil tu ošklivou chudinku DeMasonku, o které jsem psal pár stránek dříve. Možná by to rozdejchala i bez ní...

Řasa mě netrápí, :) až na to, že se DeMani nepasou mi to je celkem i příjemné. Pozadí s kamenama vypadá super i bez sjednocení řasou. Čili estetické důvody v tom nejsou. Už ale je venku v PETce kamen, kde pěstuju řasu, tak jsem pak zvědav, jak bude chutnat.. :)
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod jerry1 » 25 kvě 2011, 09:53

S tou aplikaci Vincentky je to asi jedno, ale pokud ji aplikujes pred vymenou, tak s vymenou cast vylejes, ale jak jsi psal s cenou 20-30,- to nema cenu resit.
Co se tyka piskorek, tak jsou na ne 2 tabory a zalezi jen na Tobe na jou stranu se pridas - probralo se to tu i na tlamovcich mnohokrat a nema cenu se opakovat. Ja je mam a nepremnozuji se mi.
K te soli - rozhodne ji nedavej pravidelne jako spousta lidi :!:
Uživatelský avatar
jerry1
častý přispívatel
 
Příspěvky: 408
Obrázky: 49
Registrován: 23 srp 2006, 16:16
Bydliště: Beroun

Příspěvekod CZmok » 31 kvě 2011, 13:30

Zase nějaké novinky a set otázek... :-)

News:
Začnu měnit větší objemy vody, než co píšu výše. Včera jsem zkusil vyměnit 50% a ryby vypadaly a chovaly se "vesele" a prosperovaly.
Piskořky zatím neřeším, nemám je a vše funguje bez problémů.
V mé minipěstírně řas se zatím nic neděje. Snad brzy.

Otázky:
1.) Jak to máte s třepením ploutví, ať už po boji nebo z jiných důvodů? Za jak dlouho se asi zacelí? Přijde mi totiž, že pár jedinců, je má tak nějak natřepené pořád, nevím ale, jestli jsou to pořád ti samí.
2.) Dorostou vykousnuté ploutve? Mé yellow mini mají z původní nádrže vykousané ploutve od frontos. Tak by mě zajímalo, jestli se někdy zcela zacelí a vykouslé místo zaroste. Mimochodem už docela vyrostly a proto je to víc vidět.
3.) Je thiosíran sodný v krystalické podobě (Na2S2O3) vhodný na dechlorizaci?

Díky za odpovědi.

P.S.: Doufám, že sem ještě chodí akvaristé, kteří rádi poradí a podebatují. Přijde mi, že se všechno "tlamování" přesunulo na konkurenční web. :arrow: :(
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod jerry1 » 31 kvě 2011, 17:18

Co se tyka vymeny vody, tak to ja osobne jen schvaluji a pri cilene prerybnene nadrzi je to to nejlepsi, co pro ryby muzes udelat, ale nezapomen na odchlorovani :!:

Je na to spousta pripravku nebo muzes pouzit ten thiosiran sodny (Na2S2O3)
Postup:
100g thiosiranu rozpustit v litru destilky a tento roztok pak davkovat primo do AQ pri napousteni vody: 3ml roztoku na 100l napoustene vody. Roztok uchovavat v lednici a radeji to samo delat po mensich davkach at se Ti to tam nevali x mesicu :o
Sam ho pouzivam a spokojenost, ale da se to lehce resit i pripravky z akvaristik - mam vyzkouseno a ok.

Jinak co se tyce tech ploutvi, tak po standartnich soubojich se jim to zaceluje v radech tydnu podle velikosti rany, ale u tech yellow by to chtelo videt. Ale ja nejsem zadny medic, tak se ani neodvazuji neco radit - to je spis pro Pietra. Hod sem nejakou fotku a uvidime.
Uživatelský avatar
jerry1
častý přispívatel
 
Příspěvky: 408
Obrázky: 49
Registrován: 23 srp 2006, 16:16
Bydliště: Beroun

Příspěvekod A+I » 02 čer 2011, 22:40

CZmok píše:Otázky:
1.) Jak to máte s třepením ploutví, ať už po boji nebo z jiných důvodů? Za jak dlouho se asi zacelí? Přijde mi totiž, že pár jedinců, je má tak nějak natřepené pořád, nevím ale, jestli jsou to pořád ti samí.
2.) Dorostou vykousnuté ploutve? Mé yellow mini mají z původní nádrže vykousané ploutve od frontos. Tak by mě zajímalo, jestli se někdy zcela zacelí a vykouslé místo zaroste. Mimochodem už docela vyrostly a proto je to víc vidět.
3.) Je thiosíran sodný v krystalické podobě (Na2S2O3) vhodný na dechlorizaci?

Ahoj CzMok.
1. Ploutve se netrepi po boji, ale trepi se kdyz je ryba vystavena stresu nebo onemocneni. Pri boji muze byt kus ploutve ukousnuto a pokud se ryba dal stresuje, muzou se ploutve zacit trepit. Hlavni pricina byva ale stress.
2. Vykousnute nebo jinak poskozene ploutve celkem rychle dorustaji, kdyz je ryba v dobrych podminkach, popripade po preleceni (bakterialni odumirani ploutvi) - pokud vsak pri vykousnuti a nebo jinem poskozeni jako napr. bakterialni uhnivani ploutvi, nebyl poskozen zaklad ploutve. Pokud byl zaklad, ze ktereho ploutev roste narusen, ploutev uz nikdy nedoroste. Tvoje Yellows uz mas docela dlouho a to by uz davno mely byt ploutve dorostle. jestli se jim to nespravuje, vypada to, ze maje poskozeni trvale at uz je to vykousany od Frontos a nebo nejaky defekt vrozeny a nebo z duvodu nevhodnych podminek pri vyvinu jiker. Chtelo by to fotky.
3. K thiosiranu jsem Ti uz psala 2krat vcetne odkazu.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod CZmok » 02 čer 2011, 23:37

Děkuji.

Nějaké fotky jak to může vypadat níže. Podobně to mají takto 3 yellow, kterým to tedy zřejmě asi nedoroste.
Přílohy
9.jpg
Ukousnutá Y
9.jpg (11.88 KiB) Zobrazeno 896 krát
91.jpg
Natřeplý D
91.jpg (47.55 KiB) Zobrazeno 896 krát
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod A+I » 03 čer 2011, 00:32

U toho Yellow to bude vyvojova vada, protoze nevypada, ze by byl ubytek ploutve az do jejiho zakladu a jak rikam ukousnuti tohoto rozsahu od jine ryby by uz bylo za tu dobu zacelene.
U Demiku se zamer, jestli ty roztrepene konecky maji porad ty stejne ryby. Bilymi okraji zacina bakterialni rozpad ploutvi a v zacatku muze pomoct i pridani soli, ale to by sis urcite vsiml, ze se jedna o bakterialni napadeni, protoze by se to rychle zhorsovalo. Pozoruj ty roztrepene ryby, jestli se nejedna o slabsi jedince, kteri jsou atakovani nebo jinak terorizovani. Jestli vsak myslis jenom docasne rozpojeni paprsku od sebe, tak to se muze stat opravdu pri boji.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod CZmok » 03 čer 2011, 07:38

Je možné, že u Yellow to bylo ukousnuté, když byly ještě hodně maličcí a v té době to třeba tkáň zasahovalo a tím pádem to teď nechce dorůst? Včera jsem se snažil pozorovat každou Yellow individuálně a spoustě z nich to dorostlo. Když jsem je přinesl, měla to tak polovina, ale byly hodně maličké a všiml jsem si toho až za pár dní. Teď už docela rostou a začíná to být vidět. Už mají některé tak 3 cm.
Čili je výše, (resp níže) vyfocená fotka ploutve DeMasona ve Vašich očích v normálu?
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod A+I » 03 čer 2011, 08:46

S temi Yellows to mozne je, jak to pises. Doufam, ze je nebudes kvuli tomu davat pryc :( . Kdyz to maji jenom 3, tak se to trochu ztrati v davu.
Pokud maji Demici jen rozpojene ty paprsky ploutvi, tak to maji asi z nejakych sarvatek.
Ja bych byla stastna jako blecha, kdyby nas nekdo dokazal zbavit piskorek :evil: ...
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod CZmok » 03 čer 2011, 09:16

Chápu dobře, že kdybyses znovu rozhodovala, jestli piskořky ano či ne, tak bys je nechtěla? Jak jsme psal, já je nemám a zatím mi nijak neschází.

Pryč je dávat nebudu, nějak na to nemám srdce. Spíš bych chtěl dát pryč nějaký Demany a dokoupit ještě třetí chov a pokusit se vypiplat si nějaký jakš takš kvalitní rod. Ale nikdo je nechce a zabíjet je, se zase nechce mě... To zbarvování je pro mě záhadou. Nepřijde mi, že by u mě byly ve stresu nebo jakkoliv strádaly. Zatím jsem ani nevypozoroval, kdy jsou sytí a kdy ne. Přijde mi, že tam skoro ani žádné pravidlo není. Někdy jsou při krmení bledí jak stěna, někdy naopak sytí, někdy se vybarví až po krmení.

U těch Demanů jsem myslel, jestli je podle Tebe/Vás, natřepená ploutev na fotce 91.jpg ještě v normálu?

díky
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 65 návštevníků