Pombo Rocks

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

re

Příspěvekod jonathane » 03 čer 2011, 09:32

Podle mě tomu Demasonovi nic není, zas nehledej čerty, kde nejsou. Obecně platí pravidlo ( a to ve všem), čím víc se do dané věci se......, tím je to horší. nech plynout AQ jak je a jen pozoruj život ryb. Co se týče toho Yellow, tak podlě mě je jen "orvanejů od jiné ryby, nebo od ryb vlastního druhu. když jsem je měl, zhruba ve velikosti, jaká je na fotce...rvali se mi mi jako koně......
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Re: re

Příspěvekod jonathane » 03 čer 2011, 09:32

jonathane píše:Podle mě tomu Demasonovi nic není, zas nehledej čerty, kde nejsou. Obecně platí pravidlo ( a to ve všem), čím víc se do dané věci se......, tím je to horší. nech plynout AQ jak je a jen pozoruj život ryb. Co se týče toho Yellow, tak podlě mě je jen "orvanej" od jiné ryby, nebo od ryb vlastního druhu. když jsem je měl, zhruba ve velikosti, jaká je na fotce...rvali se mi mi jako koně......
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod CZmok » 03 čer 2011, 09:56

Od DeMasonů to určitě není, ty si jich vůbec nevšímají, ani tam, kde se k nim ostatní jedinci stejného druhu nemůžou přiblížit na 20 cm. Yellowky po sobě docela vyjíždějí, ale nikdy mě nenapadlo, že by si to mohly udělat navzájem jejich mikro tlamičkama... Ale asi je to tedy možné. A ani DeMani se s tím nepářou, když zakleknu na pár cm od akva, tak vidím, že i oni mají občas vykouslé půlkruhy v ploutvých, i když mi nepřišlo, že by někdy opravdu "skousli", ale zřejmě ano.

Za jak dlouho vyroste taková Yellowka do úplně dospělosti? Třeba něco kolem roku?
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod hr » 03 čer 2011, 10:35

Už jsem ti zde jednou psal něco podobného jako jonathane, a plně s ním souhlasím.Tvoje aqa je ani ne půl roku v provozu a ty neustále vymýšlíš nějaké fígle.Poradím ti naposledy,kup si sadu pro mladé chemiky a tam dělej pokusy s různými roztoky.
Ryby do dospělosti nerostou ,ale stárnou .V nevhodných podmínkách ryby nemusí ani dorůst svých standardních rozměrů a budou už dospělé,nebo jen pohlavně dospělé a za jak dlouho ti do těch standardních rozměrů dorostou ty tvoje,?,tak to je velice individuální.Teď ti nasadím brouka do hlavy ,třeba nedorostou vůbec.
A pochop už prosím tě to,jak ryby používají své vybarvení už jsem ti to také myslím psal.Kdyby jsi si vybral ze třech nádrží jen ty nejbarevněji a nejsytěji vybarvené demany a dal je do jednoho aqa,tak je za chvíli u 80% po barvách,proč?No v aqa mimo jiné z toho nejzákladnějšího důvodu a to je Hierarchie postavení ve skupině!!!Ryby máš hezky člověče,tak buď v klidu.A jestli to nechápeš tak zbývá už jen tato odpověď. :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=gYZbYW-T ... re=related
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Příspěvekod CZmok » 03 čer 2011, 11:40

Líbí se mi Tvoje rázné odpovědi. :lol: Na video kouknu doma, v práci je to bloklé... Tu barevnost se mi nějak moc chápat nechce. :-) Viděl jsem pár akvárií, kde byli DeMani sytí všici, i když samozřejmě dominantnější více. Ale OK, nebudu to řešením přehánět. Jen chci, aby se moji chovanci měli fajn...
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod hr » 03 čer 2011, 15:09

Neboj jen podle fotek ti mohu s klidným srdcem říct že se dobře asi mají a to že jsi viděl lépe vybarvené hejno ,?,ty ryby mohli být pod úplně jiným světlem :idea: a to dokáže s rybama veliké zázraky.O tom ti mohou své napsat například někteří chovatelé frontos a gibberos,kde se u některých druhů jedná také o modré pruháče.Takové ryby stejného druhu když trošku líp nasvítíš tak jsou jako azuro ale jak jim zhasneš tu správnou zářivku tak jsou hned méně intenzivněji zabarvené.Prostě jednoduše musíš tomu lidskému oku trošku pomoct.
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Příspěvekod Ondra » 03 čer 2011, 15:20

CZmok píše:Líbí se mi Tvoje rázné odpovědi. :lol: Na video kouknu doma, v práci je to bloklé... Tu barevnost se mi nějak moc chápat nechce. :-) Viděl jsem pár akvárií, kde byli DeMani sytí všici, i když samozřejmě dominantnější více. Ale OK, nebudu to řešením přehánět. Jen chci, aby se moji chovanci měli fajn...


Nechceš rybám dát čas? Máš v akva prcky, kteří ještě ani pořádně nedospěli a ty chceš mít už rybu jako rybu?? Fakt bych ti radil, abys to tak nehrotil :o Jestli chceš jednu rybku hezčí než druhou, tak to sis měl pořídit moře, u afriky to prostě nikdy tak není, subdominantní ryby jsou prostě vždy světlejší, s tim nic nenaděláš... Nech ryby sžít a pořád něco nedokupuj a neprodávej, nech je vydechnout :o Nemyslím to zle, ale upravud nic neurychlíš.
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Příspěvekod diskoclub » 03 čer 2011, 16:27

To video je velmi trefné :lol: :P
Uživatelský avatar
diskoclub
uživatel webu
 
Příspěvky: 64
Registrován: 25 říj 2009, 22:16
Bydliště: břeclav

Aqua

Příspěvekod Matthes » 03 čer 2011, 17:21

Přesně tak, dej tomu čas a nic teď neřeš! Kór teď, kdy jsou ryby malé, to já mám ryby odrostlejší a taky není každá "výstavně" zbarvená jak na vybraných fotkách na netu, kde jsou většinou focené dominantní ryby. Mrkni třeba na moje video http://www.youtube.com/watch?v=flFYKmwIB8U taky nejsou všechny ryby stejně zbarvené, jak některé ryby co je v akva prohánějí, to je prostě příroda. Je fakt, že to bys musel dělat moře :)
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod CZmok » 03 čer 2011, 17:53

Mě právě jenom zaráží to, že jsem stále schopný poznat minimálně polovinu ryb, co jsem dokoupil od Rumburaka, protože jsou prostě sytější... Ale taky to může být tím, že jsou o kapánek větší a tím pádem dominantnější. Ve stejné nádrži, se stejným osvětlením atp...
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 návštevníků