Pombo Rocks

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod RUMburak1110 » 23 čer 2011, 22:22

Jinak souhlasím plně s Ondrou. Jednou jsem ho sháněl - marně. Byl ho v tu chvíly plošný nedostatek. Veterinář mi napsal recept a náhodou ho u nás v lekérně měly. Dříve jsem ho kupoval jen na veterině.
Uživatelský avatar
RUMburak1110
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 44
Registrován: 25 pro 2006, 01:40
Bydliště: Plzeň
Kolik let děláte akvaristiku?: 18

Příspěvekod Zdendis » 24 čer 2011, 05:58

mel sem stejny problem a sel sem do lekarny s tim ze sem lekarnici vysvetlil na co entizol potrebuji a prodala mi ho bez predpisu , ale to zalezi na koho asi trefis , kazdopadne bych to napred zkusil bez predpisu se zeptat a ukecat lekarnici.Vetsinou sou vstricne .Hodne steti :o
Zdendis
uživatel webu
 
Příspěvky: 21
Obrázky: 8
Registrován: 29 říj 2010, 11:08
Bydliště: Č. Budejovice

Příspěvekod CZmok » 24 čer 2011, 07:41

Moc děkuji za ohlasy. Ještě by mě zajímal Váš názor na to, jestli nasadit léčbu před odjezdem, když seženu entizol, nebo ne? Odjíždím příští pátek, což je za týden...
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod RUMburak1110 » 24 čer 2011, 08:44

CZmok píše:Moc děkuji za ohlasy. Ještě by mě zajímal Váš názor na to, jestli nasadit léčbu před odjezdem, když seženu entizol, nebo ne? Odjíždím příští pátek, což je za týden...


Entizol se nedávkuje jen jednou!... Takže pokud tu nebudeš nemá cenu s léčbou začít!
Uživatelský avatar
RUMburak1110
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 44
Registrován: 25 pro 2006, 01:40
Bydliště: Plzeň
Kolik let děláte akvaristiku?: 18

Příspěvekod CZmok » 24 čer 2011, 08:50

ptal jsem se na základě tohoto příspěvku:

Ondra píše:1 tableta 250 mg na 25 litrů (při intenzivní léčbě) až na 40 litrů (při prevenci). Sám ale doporučuju dávkovat tak 250 ml na 30 litrů. Léčivo se musí aplikovat tím stylem, že dáš plnou dávku, po 24 hodinách vyměníš 1/3 vody a dodáš dávku na 1/2 objemu vody. Zlepšení je znatelné tak po 4 až 5 dnech léčby (pokud teda opravdu ryby trpí bičíkovci). Nevhodná je jednorázová léčba, jelikož se nemusí podařit ryby zcela vyléčit..
Nejjednodušší je podle mě zajít za veterinářem a on ti to předepíše. Přece jen jsou ryby taky v jeho kompetenci :o


což by mohlo vyjít... Ale asi to tedy nechám po návratu ze zahraničí. Snad bude vše v pořádku, včera jsem zaúkoloval chápavé sousedy sousedy, takže bude vše OK. :-)
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod CZmok » 27 čer 2011, 20:03

Tak Entizol jsem sehnal, nakonec přecijen na předpis.

S léčbou začnu tedy až po příjezdu ze zahraničí. Budou to hold muset vydržet. Jen bych si to chtěl upřesnit: dejme tomu, že mám 400 litrů čístý objem, takže dám 16x 250gramových tablet, předpokládám nějak rozpuštěných nebo rozmělněných, aby to ryby nezačly zrát, po 24 hodinách vyměním 1/3 vody a dodám 8 tablet a počkám 4-5 dní a hotovo? Nebo kolo ještě zopakovat? Díky za rady, ještě jsem neléčil. Aplikovat něco ještě před pátečním odjezdem je nesmysl?

JInak dneska jsem vyčistil externí filtr a nějakej bordel tam byl, tak to třeba taky pomůže zlepšit kondici ryb.
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod CZmok » 13 črc 2011, 09:50

Tak jsem dorazil ze zahraničí. Přijde mi, že je tam nějak málo Yellowek, ale nikde žádnou mrtvou nevidím, až tedy na jednu :( Snad jsou jen schované po dlouhé době nesvícení.

Mohl by mi prosím někdo potvrdit nebo vyvrátit můj minulý příspěvek/dotaz?
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod A+I » 13 črc 2011, 13:22

Mne by zajimalo, ktery chytrolin vymyslel aplikovat metronidazole prvni den plnou davku a druhy den jen polovicni. Co to ma za smysl?
Stepane, s Tebou je problem ten, ze nectes soucasne i ostatni vlakna. Ty se totiz nekdy ptas na stejne veci, ktere se probiraji nekde vedle. O aplikaci metronidazole se psalo ve vlakne o Frontosach tesne pred tim nez jsi o tom zacal Ty. Neni pravda, ze kdyz nechovas Frontosy (napriklad), nedovis se tam informace dulezite i pro Tebe a proto je dobry prolitnout i ostatni vlakna. To pisu jen proto, ze jsi mi uz jednou na to neco namital, proc nectes vsechno.

Vis jiste, ze ty ryby potrebujes lecit?? Myslis, ze maji vnitrni parazity nebo spis proc si to myslis?
Tady mas tu aplikaci metra:
http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtop ... 9&start=80
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod jerry1 » 13 črc 2011, 13:44

A+I píše:Mne by zajimalo, ktery chytrolin vymyslel aplikovat metronidazole prvni den plnou davku a druhy den jen polovicni. Co to ma za smysl?
Stepane, s Tebou je problem ten, ze nectes soucasne i ostatni vlakna. Ty se totiz nekdy ptas na stejne veci, ktere se probiraji nekde vedle. O aplikaci metronidazole se psalo ve vlakne o Frontosach tesne pred tim nez jsi o tom zacal Ty. Neni pravda, ze kdyz nechovas Frontosy (napriklad), nedovis se tam informace dulezite i pro Tebe a proto je dobry prolitnout i ostatni vlakna. To pisu jen proto, ze jsi mi uz jednou na to neco namital, proc nectes vsechno.

Vis jiste, ze ty ryby potrebujes lecit?? Myslis, ze maji vnitrni parazity nebo spis proc si to myslis?
Tady mas tu aplikaci metra:
http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtop ... 9&start=80


Je mozne, ze jeste nevi, ze uz funguje vyhledavani - zkus to a najdes vse potrebne!
Uživatelský avatar
jerry1
častý přispívatel
 
Příspěvky: 408
Obrázky: 49
Registrován: 23 srp 2006, 16:16
Bydliště: Beroun

Příspěvekod CZmok » 13 črc 2011, 20:34

A+I - na to jsem Ti určitě napsal, že raději řeším vždy situaci konkrétně na tělo a to spíš v případě nemoci. Jak si sama napsala, je asi trochu rozdíl, když se toto projeví u Frontos (například) nebo u Tropheusů, což bude podle mě podobný případ jako u deMasonů, ne? Článek jsem četl i dřívě, ale nedostal jsem potřebné odpovědi, pro mě, pro detailistu...

100%ně to nevím, proto jsem to chtěl probrat s odborníky, s Vámi. Ale přijde mi, že Akvamalawi poslední dobou dost umírá oproti konkurenčnímu webu.

Myslím si to kvůli:
Nepřirozenému tvaru spodní části těla některých ryb. Výrazně větší ,jakoby hrudník, oproti pasu
Jedna momentálně jen leží na dně a nežere.
Některé ryby celkově tak nějak chřadnou. Jsou trochu scvrklé + asi u dvou natřepené ploutve.
Občas zvláštní, pavučinovité světlé (slonovinové) výkaly.


jerry1 - prohledávání jsem pochopitelně zkusil jako první, a nejen na akvamalawi. Informace se dost lišily. Myslel jsem, že rozvést diskusi nebude od věci. + jsem nechtěl s aplikací otálet, když už jsem to musel odložit o 3 týdny.
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků