Cerdíkovo Malawi 300l

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod Cerdik » 14 bře 2012, 19:16

3D foták sice nemám, ale fotím rád a hodně :wink: . Každopádně s focením ryb v akva nemám zkušenost, včera jsem začal :lol: . Snad se mi zadaří i něco lepšího..
Uživatelský avatar
Cerdik
přispívatel
 
Příspěvky: 108
Obrázky: 14
Registrován: 12 úno 2012, 13:16

Příspěvekod Wejw » 14 bře 2012, 20:12

hodně luxusní foto, stou by se dalo i soutěžit :) bude nějaké to video ? aspoň v hádečku :-D tak šup šup, čím fotíš ?
Wejw
uživatel webu
 
Příspěvky: 10
Registrován: 28 úno 2012, 09:53

Příspěvekod sarka.x » 14 bře 2012, 20:33

Cerdik píše:3D foták sice nemám, ale fotím rád a hodně :wink: .


Je vidět, že máš focení v ruce :o Zrcadlovka od Nikonu?
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod Cerdik » 16 bře 2012, 13:29

Fotím se "zrcadlem" od Sony (Nex 5n + manuální objektivy, většinou s pevným ohniskem).

Jinak aktuálně bojuji s krupičkou. Ono se to dalo čekat, ryby ve stresu z nového prostředí, voda stále nemá optimální parametry....
Boj zatím probíhá úspěšně. První projevy byly v neděli (otírání o dno, což samo o sobě nemusí znamenat problém s kožovcem) a ve středu už se začala objejovat na rybách krupička. Nastavil jsem vodu na 30°C, nasolil (1 polevkovka na cca 40l) a podpořil EXITem. Dnes, tedy třetí den léčby už je krupička téměř nepozorovatelná, ryby jsou aktivní, tak snad to bude ok.

Jak dlouo mám držet teplotu na 30%? Něškodí rybám déle než týden? Počítám, že v neděli řádně odkalím dno a vyměním část vody, sůl bych možná v menší koncentraci udržel kvůli prevenci. Exit dám ještě zítra (4. den) a mohlo by to byt ok.

Díky za rady
Uživatelský avatar
Cerdik
přispívatel
 
Příspěvky: 108
Obrázky: 14
Registrován: 12 úno 2012, 13:16

Příspěvekod hr » 16 bře 2012, 15:05

Sůl není žádný lék a její dlouhodobé používání může naopak zatěžovat organismus ryb.Něco jiného je mořská sůl na úpravu vody.
Voda 30 C neuškodí déle jak týden. Je potřeba dobrého proudění v aqu, pro dosažení optimálního prokysličení, které býva v teplejší vodě nedostatečné.
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Příspěvekod Cerdik » 16 bře 2012, 15:11

Prevenci soly jsem myslel jako obranu ryb proti škůdcům (více slizu)...
hladina se dost vlní, zatím ryby nevypadají, že by byl problém s kyslíkem. Ohledně té doby teploty jsem měl spíš na mysli prevenci, aby se to nevrátilo. Vyšší teplota, rychlejši cyklus - rychleji vymřou?(ne ryby ale kožovci :) )

Jinak používám mořskou sůl bez jódu.


Tzn, po týdnu pomalu snižovat teplotu, odkalit a vyměnit vodu (naředit slanou)..?

Díky


Je to má první zkušenost s krupičkou, tak se omlouvám za možná loupé dotazy.
Uživatelský avatar
Cerdik
přispívatel
 
Příspěvky: 108
Obrázky: 14
Registrován: 12 úno 2012, 13:16

Příspěvekod hr » 16 bře 2012, 15:40

Mám takový dojem že se bavím o voze a ty o koze.Tu sůl kterou používáš jsi kupoval ve zverimexu, nebo v potravinách?Dál se mi zdá trochu zvláštní a to už podruhé, že se tu na něco ptáš, já ti odpovím a ty mi tu napíšeš jak to je a že to vlastně víš co děláš atd. Tak bůď se na něco ptám a z odpovědi si něco vezmu a odvodím, nebo si to rovnou přečtu v diskusích, kde je to stokrát posáno a potom se tu nemusíme dohadovat. :roll:
Tu vodu už nesol a aqo můžeš ochladit po stupni či dvou denně na 26 C, nebo kolik topíš.
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Příspěvekod wladys » 17 bře 2012, 01:22

Já bych tu teplotu držel po 10 dní, ale rozhodně bych zavedl vzduchování. Čeření hladiny je sice fajn, ale né za takto extrémních podmínek. Za těch 10 dní bych udělal výměnu vody...bacha na skokový výkyv teploty. Tu pak snižuj postupně, jak psal Radex. A po té výměně bych ještě zasolil cca lžíci na 50l vody, pro lepší zhojení ranek po kožovci. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Cerdik » 17 bře 2012, 10:10

Ok diky wladys.
Teplotu mam takto 5den. Ryby uz jsou bez priznaku. Vzduchovani tedy jeste poresim, kdyztak zapojim difusor na vytok.
Musel jsemm vcera vmenit cast vody, vylitlo mi no2, asi velka zatez pro jeste nezajety filtr(nasazeni ryb, vysoka teplota, krmeni) Jeste tedy par dni podrzim vyssi teplotu a pak zacnu snizovat po vymene vody.

Vypada to lepe, snad jsem zazehnal nejhorsi.
Uživatelský avatar
Cerdik
přispívatel
 
Příspěvky: 108
Obrázky: 14
Registrován: 12 úno 2012, 13:16

Příspěvekod A+I » 18 bře 2012, 02:22

Ahoj, pokud se zacly zvedat NO2, nevidim to na kratkodobou zalezitost, vypada to na nezajete nebo nedostatecne zajete akvarium. Jakym zpusobem a jak dlouho jsi ho zajizdel?
Souhlasim s Wladysem, abys tam pridal vzduchovaci kamen, tepla voda spatne prenasi kyslik. Osolenou teplou vodu je potreba drzet 14-20 dni, protoze se jinak krupicka rada vraci. 5 dni, jak to mas Ty, je vazne malo, vydrz jeste aspon 10 dni.
Horsi bude co s tim NO2. Neznas nekoho, kdo by Ti pujcil jeho zajetou napln z filtru a zajel Ti zatim tu Tvou? Nebo aspon tu jeho vymachal do kyble s akvarijni vodou a to bys pak vlil do sveho aq. Hlavne ted ryby nekrm.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron