767L Malawi - v novém

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod Vladimír Grégr » 07 kvě 2012, 18:30

lubnek píše:podle fotek tam vidím klasické P. saulosi, ne Coral red, jak máš uvedeno. Nebo je to špatně vidět na foto?

Nádrž je ale luxusní...


Tak abych pravdu řekl nejsem si jistý rozdílem mezi nimi, nicméně v pěstírně kde jsem je kupoval mi bylo řečeno, že jsou to coral red
Uživatelský avatar
Vladimír Grégr
uživatel webu
 
Příspěvky: 75
Obrázky: 6
Registrován: 23 led 2012, 10:41
Bydliště: Říčany
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Re: 767L Malawi

Příspěvekod Vladimír Grégr » 24 srp 2012, 08:35

Pomalu zjišťuji, že je v akváriu pořád dost kamení, tak asi nějaké ještě vyházím. Za tu dobu jsem vyhazel ještě asi 20kg písku, jelikož ryby všechen písek pod kameny vyhrabaly a nanosily k přednímu sklu. Chtěl bych v akváriu vytvořit jednu část s větším množstvím kamenů a druhou část spíše volnou. Zřejmě pravá část akvária zůstane prakticky beze změn a z levé části všechno vyhážu, nechám třeba jeden kámen plochý v písku ať to nevypadá prázdné. Dnes se do toho možná pustím, tak uvidíme jaký bude výsledek.
Uživatelský avatar
Vladimír Grégr
uživatel webu
 
Příspěvky: 75
Obrázky: 6
Registrován: 23 led 2012, 10:41
Bydliště: Říčany
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Re: 767L Malawi

Příspěvekod Vladimír Grégr » 31 srp 2012, 12:50

Mám problém s agresivitou samců C. Moori. Původně jsem koupil 8 ks mladých ryb po pár měsících mi z nějakého důvodu 2 uhynuly. Takže zůstalo 6ks, z toho to bohužel vypadá na pět samců a jednu samici . Velikost ryb je odhadem cca něco kolem 10-12cm. Pravidelně se 2-3 samci nahánějí po akváriu a útočí na sebe. Vypadá to asi tak, že krouží v malém kruhu kolem sebe v jednom směru a v jednu chvíli na sebe zaútočí a tlamou se navzájem zakousnou. Mají přitom dost tmavé zbarvení, někdy skoro až do černa nebo tmavě fialova. Naštěstí to nemá nějaké závažné následky, pouze trochu potrhané ploutve.

Právě u těchto ryb mě agresivita dost překvapuje. Celkem je v akváriu asi 60 ryb a bez problémů spolu vycházejí, pouze občas nějaký samec prožene některou z ryb, ale to asi není nic překvapivého. Vlastně jsem až překvapen jak mírumilovně se ryby chovají, s výjimkou samců C. Moori. Vůči jiným rybám nejsou agresivní.

Nevím čím by to mohlo být, takže se obracím na zkušené cihlidáře. Podmínky chovu jsou následující:

Akva 770L, voda: PH 8,2; GH=6°; KH=11°, NO2=0; NO3 = do 25; teplota teď v létě 28-29°. Krmím vším možným - sera granured, sera flora, sera vipan, JBL novo-rift, z mraženého krmiva - malawi mix, artemie, krill, občas patentky, koretry a nevím co ještě. Stravu dávám tak, aby se všechny ryby nakrmily, tzn. pestrou každý den, většinou krmím večer v několika dávkách různými krmivy. Zařízení akvária je klasické malawi - bílý písek, umělé pozadí a pár kamenů.

Pokud máte podobné zkušenosti nebo nějaké nápady, tak budu rád za každou radu. Právě C. Moori mají být v budoucnu chloubou akvária, tak bych nerad abych s nimi měl pořád nějaké problémy.
Uživatelský avatar
Vladimír Grégr
uživatel webu
 
Příspěvky: 75
Obrázky: 6
Registrován: 23 led 2012, 10:41
Bydliště: Říčany
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Re: 767L Malawi

Příspěvekod Vladimír Grégr » 03 zář 2012, 09:14

Tak první výtěr nedopadl, samička zřejmě jikry nedonosila. Nicméně už nosí znovu a k tomu jedna "Yellowka", tak jsem zvědavý co bude z tohoto. Zatím nemám akvárium na odchov, tak nechávám rybky v nádrži, snad se časem nějak moc nepřemnoží. Také jsem trochu zase probral kameny v akváriu, jelikož jich tam bylo zbytečně moc a to nedělalo dobrotu. Nějakou dobu to vydrží zas a pak se rozhodnu jestli už to tak nechám, nebo ještě proberu něco. Přidávám rovněž pár aktuálních fotek.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Vladimír Grégr
uživatel webu
 
Příspěvky: 75
Obrázky: 6
Registrován: 23 led 2012, 10:41
Bydliště: Říčany
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Re: 767L Malawi

Příspěvekod FontosR » 03 zář 2012, 15:54

Parádní fotky, ryby koukám rostou a hlavně se pěkně barví.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Re: 767L Malawi

Příspěvekod canart » 03 zář 2012, 18:32

Je to krasne akva a rybky pekne rastu a vyfarbuju sa. Cyrtocary su super.

Tu nasavaciu trubku neschovas? Myslim, ze si to planoval ;)
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Re: 767L Malawi

Příspěvekod Vladimír Grégr » 05 zář 2012, 08:16

Trubku schovám, ale to bych musel to potrubí celý předělat, což se mi teď nechce. Ale mám to v plánu snad na jaře.
Uživatelský avatar
Vladimír Grégr
uživatel webu
 
Příspěvky: 75
Obrázky: 6
Registrován: 23 led 2012, 10:41
Bydliště: Říčany
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Re: 767L Malawi

Příspěvekod Vladimír Grégr » 22 říj 2012, 12:16

Rád bych rozšířil sortiment ryb v mém akva, ale nejsem si jist jestli je to vhodné. Jelikož mi na jaře z neznámých důvodů uhynuli 2ks C.Moori, tak bych rád doplnil další cca 4ks na celkový počet 10ks. Dále jsem vždycky chtěl Sciaenochromis Fryeri případně Copadichromis Borlei, ale když jsem nakupoval u chovatele, tak zrovna nebyli. Takže bych vzal cca 8-10ks, ale pouze jeden druh. Do budoucna plánuji zbavit se Mbun a nechat pouze Peacocks a Haps. Ale spíš až tak nejdřív na jaře, ryby jsou zatím malé a problémy v akváriu nejsou. Nevím jestli je vhodné doplňovat ryby do zaběhlé nádrže aby nedošlo k nějakým nepokojům :-) Prosím o komentáře a vyjádření, nerad bych narušil bezproblémový chod akva.
Uživatelský avatar
Vladimír Grégr
uživatel webu
 
Příspěvky: 75
Obrázky: 6
Registrován: 23 led 2012, 10:41
Bydliště: Říčany
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Re: 767L Malawi

Příspěvekod FontosR » 22 říj 2012, 15:10

Já mám zkušenost, že C.Moori nejenom mě ale i zkušenějším chovatelům bez příčiny nějakej kus padnul. Nevím proč možná jim mbuny nesedí, udělal bych co píšeš zrušil mbuny a nechal jen haps tlamovce.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Re: 767L Malawi

Příspěvekod Vladimír Grégr » 24 říj 2012, 07:46

Trochu změna v osádce akvária. Přikoupil jsem 9x Copadichromis Borleyi a 9x Sciaenochromis fryeri. Jelikož je teď akvárium dost přerybněné (cca 80 ryb), tak jak budou ryby dorůstat, plánuji dát pryč všechny mbuny (cca 35 ks) a nechat v nádrži pouze haps a peacocks, což je složení, které mi maximálně vyhovuje a tímto směrem se bude akvárium dál vyvíjet.
Uživatelský avatar
Vladimír Grégr
uživatel webu
 
Příspěvky: 75
Obrázky: 6
Registrován: 23 led 2012, 10:41
Bydliště: Říčany
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 návštevníků