767L Malawi - v novém

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Re: 767L Malawi

Příspěvekod jonathane » 26 říj 2012, 19:49

Ahoj, nějaká nová fotka s osádkou AQ by nebyla? Jinak samozřejmě mazec :shock:
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Re: 767L Malawi

Příspěvekod Troph3us » 27 říj 2012, 06:37

Krasne akva a uzasne pozadi, gratulace.

Nevim, kde si kupoval ryby, ale jsou super, saulosi jsou normal, ale moc pekny.

Koukej se tomu poradne venovat, bylo by to skoda nechat to spustnout:)
Uživatelský avatar
Troph3us
častý přispívatel
 
Příspěvky: 302
Obrázky: 29
Registrován: 27 zář 2008, 10:02
Bydliště: Děčín
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Re: 767L Malawi

Příspěvekod Vladimír Grégr » 29 říj 2012, 21:49

Fotky osadky bohuzel zatim nemam, casem budou :-) Ale zatim jsou to mali spunti, takze zadna hitparada :-)

Jinak akvarku se venuju dostatecne, myslim ze nejaky upadek z duvodu na me strane nehrozi :-) Ale uz slintam az osadka vyroste, kdyz si odmyslim ty mbuny, tak je to presne slozeni ktere jsem chtel pri zakladani akvaria. Takze max. spokojenost z me strany :mrgreen:
Uživatelský avatar
Vladimír Grégr
uživatel webu
 
Příspěvky: 75
Obrázky: 6
Registrován: 23 led 2012, 10:41
Bydliště: Říčany
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Re: 767L Malawi

Příspěvekod mcgogo » 30 říj 2012, 12:28

Ahoj Vladimíre,

koukal jsem na ty fotky na předchozí straně. Ty Hongáči mají ploutve žluté a nebo oranžové? Ten na té fotce vypadá žlutě. Vypadají teď spíše jako ten v mém avataru? Zajímalo by mne jestli je rozdíl v Hongi Red top a normálními Hongi. Ti oranžoví se mi totiž nelíbí tolik, jako ti žlutí.
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Re: 767L Malawi

Příspěvekod Vladimír Grégr » 30 říj 2012, 20:24

No ja bych rekl ze je to neco mezi zlutou a oranzovou. Kazdopadne tohle by meli byt Hongi red top (alespon podle chovatele od ktereho jsem kupoval)
Uživatelský avatar
Vladimír Grégr
uživatel webu
 
Příspěvky: 75
Obrázky: 6
Registrován: 23 led 2012, 10:41
Bydliště: Říčany
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Re: 767L Malawi

Příspěvekod mcgogo » 30 říj 2012, 21:55

Aha na té fotce vypadal spíš do žluta. Kurňa to by mě zajímalo, jestli to co mám na té fotce je hongáč nebo co to vlastně je. Každopádně tvoje akva je super a ryby taky, tak hlavně ať to šlape.
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Re: 767L Malawi

Příspěvekod Vladimír Grégr » 18 pro 2012, 21:13

Rozhodl jsem se pro výměnu zářivek, jelikož světlo se mi zdálo trochu nažloutlé. Denerle African Lake jsem vymenil za Sylvanii Aquastar. Takže teď mám 2x Philips TLD 865 a 2x Aquastar. Jak jsem všude četl jak je to skvělá zářivka, tak mě docela zatím zklamala, jelikož akvárium je celé fialové. Respektive ne celé, ale vše co je ve větší hloubce než 30 cm je fialové, jakoby tam Philipska ani nesvítila. Nechápu jak to někdo může používat samostatně bez bílé, jelikož i s bílou je ten fialový tón hodně výrazný a nepřirozený. Vzpomínám si, že před několika lety jsem používal zářivky od firmy Hagen - Marine Glo a Myslím Sun Glo, marine Glo je úplně modrá a Sun glo je myslím bílá a celkový odstín byl velmi příjemný. Proto mě napadlo jestli nemůže být ta Philipska už vysvícená, používám ji od února 10-12 hod denně. Please help :-)

Přikládám nějaké foto (na fotce to není ale tak moc znát, ve skutečnosti je to horší)
Přílohy
DSC_0024.JPG
DSC_0024.JPG (230.64 KiB) Zobrazeno 1400 krát
DSC_0025.JPG
DSC_0025.JPG (229.57 KiB) Zobrazeno 1400 krát
Uživatelský avatar
Vladimír Grégr
uživatel webu
 
Příspěvky: 75
Obrázky: 6
Registrován: 23 led 2012, 10:41
Bydliště: Říčany
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Re: 767L Malawi

Příspěvekod canart » 18 pro 2012, 22:41

No asi to nebola prilis dobra zmena. Je to vidiet aj na fotke. Je celkom mozne, ze tie Philips uz maju nizsiu intenzitu. Normalne to nepostrehnes, az ked das vedla seba staru a novu alebo zasvietis novu. Nezostava len kupit novu a porovnat jej svietivost so starou. Povodne osvetlenie bolo z mojho pohladu lepsie.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Re: 767L Malawi

Příspěvekod Vladimír Grégr » 19 pro 2012, 08:50

No asi dnes koupím nový Philipsky nebo uvažuju nad Osram Skywhite 880, jelikož tuto kombinaci taky dost lidí používá. Snažím se dosáhnout trochu studenější barvy osvětlení, podobné třeba HQI výbojkám a jelikož se jedná o jezerní ryby, uvítal bych jemný nádech do modra nebo fialova, ale ne tohle....
Uživatelský avatar
Vladimír Grégr
uživatel webu
 
Příspěvky: 75
Obrázky: 6
Registrován: 23 led 2012, 10:41
Bydliště: Říčany
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Re: 767L Malawi

Příspěvekod jerry1 » 19 pro 2012, 10:38

Ahoj Vlado,
bohuzel jsem si timto take prosel, ale ja tu Sylvanii hned vratil, pro me byla take moc dofialova a barvy nebyly prirozene. Mam zkusenosti i s Osram 865, 960, Skywhite, Phil.Aquarelle a Sera Blue Sky, tak si dovolim Ti napsat me zkusenosti.
Osram 865 - klasicka bila, nic extra, ale za ty prachy ok.
960 - plospektralka, ktera Ti vice "vybarvi" ryby bez nejakeho vetsiho zkresleni, za ty penize jsem byl spokojeny.
Skywhite - studena bila s vysokou svitivosti - doporucuju k nejake plnospektralce.
Aquarelka - opet plnospektralka s nadechem do modra .... z toho co pises mozna dobra volba se skywhite, ale nekde jsem cetl, ze uz ji snad nedelaji, ale to musis pohledat :-)
Sera blue sky royal - asi nejlepsi zarivka co jsem mel, plnospektralka, ktera dost sviti, "vybarvuje" a navic nezkresluje barvy a neztracela na intenzite, takze za ty prachy (nemale) Ti alespon vydrzi.
Nevim v jake delce se jednotlive zarivky vyrabi a po pravde to ani nemam cas hledat, ale pokud ches lehky nadech do modra, jak jsi psal, tak bych Ti doporucil aquarelku + skywhite a pokud chces vice realne a verne podani barev, tak tu seru nebo seru se skywhite. Tu Sylvanii bych osobne vratil pokud to jeste jde, nebo poslal dal.
Snad jsem Ti pomohl, tak drzim pesti, aby jsi vybral dobre a byl spokojen :o
Uživatelský avatar
jerry1
častý přispívatel
 
Příspěvky: 408
Obrázky: 49
Registrován: 23 srp 2006, 16:16
Bydliště: Beroun

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 návštevníků