Maximus Malawi 300l

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Maximus Malawi 300l

Příspěvekod MaximusSK » 21 srp 2012, 22:05

Maximus Malawi




E-mail:

ICQ:


TECHNICKÉ ÚDAJE

Rozměry:
120x50x50

Sklo:


Objem:
čistý objom cca260L

Stojan:
Zvaraný z jokloviny

Filtrace:
Fluval 305

Osvětlení:
2x39w + 2x35w

Kryt:
vlastná výroba

Pozadí:
vlastný výroba PU pena + epox + piesok

Vyhřívání:
EHEIM 300w

Vzduchování:
žiadne zatial

Vnitřní zařízení:
kameňe z VN Horné Orešany

Rostliny:
zatial žiadne

Ryby:


Krmení:
mrazené, vločky granule JBL,SERA,DAJANA

Ostatní:


FOTOGRAFIE: Fotografie k nadrzi najdete v Osobnej galerii
(Fotografie k nádrži uložte do Vaší osobní galerie! Naleznte te jí v našem FotoAlbu)

VIDEO:
Přílohy
P1040473.JPG
P1040473.JPG (168.55 KiB) Zobrazeno 4507 krát
MaximusSK
uživatel webu
 
Příspěvky: 13
Obrázky: 4
Registrován: 21 srp 2012, 19:35
Kolik let děláte akvaristiku?: 5

Re: Maximus Malawi 300l

Příspěvekod MaximusSK » 21 srp 2012, 22:57

potreboval by som poradit ci si mozem dat nasledovnu zostavu ryb do takehoto akva: 4x Labidochromis caeurelis 1 samec 3samice, 4x pseudotropheus zebra red red, 4x cynotilapia afra. Alebo ak niekto viete tak poradte nejake druhy ktore by sa ako tak zniesli..
MaximusSK
uživatel webu
 
Příspěvky: 13
Obrázky: 4
Registrován: 21 srp 2012, 19:35
Kolik let děláte akvaristiku?: 5

Re: Maximus Malawi 300l

Příspěvekod mcgogo » 22 srp 2012, 10:21

Ahoj,

já myslím, že ty druhy k sobě klidně dát můžeš, ale dal bych jich určitě víc od druhu. Pokud je budeš kupovat mladé tak jich vezmi klidně přes dvanáct kusů od druhu. Do 260l bych dal 25 - 30 dospělých ryb. Při dostatečné výměně vody 1xtýdně a kvalitním filtru to bude OK.
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Re: Maximus Malawi 300l

Příspěvekod Vladimír Grégr » 22 srp 2012, 11:01

Rovněž myslím, že to nebude problém, jedná se o býložravé a všežravé "Mbuna" cichlidy, které vyžadují dostatek úkrytů. A jak psal kolega, rozhodně kup víc kusů než 4, minimálně bych vzal 8ks od každého.
Uživatelský avatar
Vladimír Grégr
uživatel webu
 
Příspěvky: 75
Obrázky: 6
Registrován: 23 led 2012, 10:41
Bydliště: Říčany
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Re: Maximus Malawi 300l

Příspěvekod mcgogo » 22 srp 2012, 12:56

Vladimíre, já bych s těma úkrytama zas tak úplně nesouhlasil. Z mé zkušenosti je to naopak tak, že když mají úkryty, tak si tam samci zalezou a pak si brání teritoria a dost se to rve. Já naopak dávám jen několik větších kamenů, tak aby akvárium rozdělili na několik zón a ryby jsou OK. Nějaké jeskyně, nebo tak něco jsem právě z tohoto důvodu hned zkraje zrušil. Je to ale jen můj názor a zkušenost, u Vás to může samozřejmě fungovat jinak. :)
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Re: Maximus Malawi 300l

Příspěvekod Vladimír Grégr » 22 srp 2012, 13:10

No těžko říct, něco na tom zřejmě bude. Já nemám s podobnými rybami ve společnosti ostatních ryb problém s agresivitou, v akváriu jsou nějaké úkryty, ale dost místa na plavání. Plánuji ale část kamení ještě vyházet. Tady jsem vycházel spíš z toho, že Mbuna cichlidy obývají skalnaté oblasti pobřeží a vyhledávají úkryty v přírodě, neplavou v otevřené vodě. Ale v akváriu to může být jinak.
Uživatelský avatar
Vladimír Grégr
uživatel webu
 
Příspěvky: 75
Obrázky: 6
Registrován: 23 led 2012, 10:41
Bydliště: Říčany
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Re: Maximus Malawi 300l

Příspěvekod Lgaspo » 22 srp 2012, 13:18

Pokial je pod nazvom pseudotropheus zebra red red myslena Metriaclima estherae tak tento druh do 300 l akva urcite neodporucam. Su to velmi nevyspytatelne ryby. Mame klienta, ktory ich ma v 400 l akvarku 8 kusov(3 ku 5) v podstate bez problemov. Zaroven mame viac klientov, kde sme museli ist odlovit samcov a aj samice pre agresivitu a nasledne sme ich umiestnovali po jednom kuse do akvaria. Osobne mam doma jedneho specialneho samca, ktory bol uz u troch klientov a vsade robil velke problemy. Nakoniec skoncil u mna ako nepredajna ryba v 2500 l akvarku spolu s velkymi hapkami a aj tu sa pomaly zacina presadzovat. Su to neuveritelne tvrdohlave a bojovne druhy.

Co sa tyka mnozstva ukrytov da sa suhlasit s tym, ze cim menej ukrytov tym su hlavne samci pokojnejsi. Dokazom je aj chov ryb v chovniach kde v relativne malych akvariach mate aj tie najagresivnejsie druhy chovane vo vacsom pocte a prakticky bez dekoracie a teda aj ukrytov.
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Re: Maximus Malawi 300l

Příspěvekod mcgogo » 22 srp 2012, 13:41

Je pravda, že Zebry (metriaclima estherae) jsou dost agresivní druh. Na druhou stranu, dle mne je to opravdu individuální. Já třeba je chovám (varianta B/B) v podobném akváriu co je ve zdejší presentaci i když je trochu delší (140cm) a nemám s nimi problémy žádné. Nervou se a normálně se (spíš bych řekl nenormálně moc) množí. Mám jich asi 8 kusů 1:1. Občas kolem sebe proletí a zatřesou se na sebe, ale jinak v pohodě. To s M. Lombardoi jsem měl jiné problémy :). Každopádně jak říkám, je to hodně o složení a asi i přímo o jednotlivých rybách. Je pravda, že do začátku by se dali dát do sestavy menší a méně agresivní ryby. Co třeba Iodotropheus sprengerae? Jsou taky moc krásní. Dokonce jich pár mám i na prodej, kdyby byl zájem, ale jsem ze severu Čech.
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Re: Maximus Malawi 300l

Příspěvekod FontosR » 22 srp 2012, 15:14

Já bych určitě zájem měl napsal jsem ti sz.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Re: Maximus Malawi 300l

Příspěvekod MaximusSK » 22 srp 2012, 16:31

Dakujem za radu..este nieco dostudujem a uvidim co budu mat v akva predajniach. Ecte by som sa chcel spytat na to aku velkost ryb mam nakupovat. Vacsinou v akvaristikach predavaju ryby cca od 2cm - 3cm dnes som v jednej nasiel labidochromis caeruleus yellow ktore boli o velkosti 2,5cm a ctali 2,30eur nechcem vediet kolko by stali take 5-7cm kusky..take tam mali tiez pomenovany Malawi mix za 8 eur co sa mi zda dost vela. ptazka znie ci mozem nakupit aj mensie ci tam nieje nejake vacsie riziko mortality ako pri vacsich.
MaximusSK
uživatel webu
 
Příspěvky: 13
Obrázky: 4
Registrován: 21 srp 2012, 19:35
Kolik let děláte akvaristiku?: 5

Další

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron