Tanganyika - 840 L

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Tanganyika - 840 L

Příspěvekod canart » 01 zář 2012, 16:03

Tanganyika - 840 L


Obrázek


E-mail: canart666@gmail.com

ICQ:


TECHNICKÉ ÚDAJE

Rozměry:
192x70x62,5
http://www.polit.sk

Sklo:
12 mm

Objem:
840

Stojan:
Murovaný podstavec z tvárnic Ytong (4 nohy), spojené vpredu a vzadu oceľovým valcovaným \"U\" profilom. Podkladová doska OSB (25 mm) a 3 cm polystyrén. Celý podstavec je obložený kombináciou biely sololit (boky) a biele lamino (posuvné dierka). O stavbe podstavca viac na:
http://www.cichlidworld.eu/diy/podstavec/podstavec.htm

Filtrace:
1. Filtren nastrihaný na kocky za celým pozadím - vodu ťahá čerpacia hlavica Hagen Power Head 50.
2. Filtren, keramické valčeky, vata vo filtračnom moduli BTN - vodu ťahá čerpacia hlavica Hagen Power Head 30.

Osvětlení:
Kompletné telesá T5 Opple so vstavaným el. predradníkom:
- 2 x 28 W - biela Opple (6400K)
- 2 x 14 W - modrá Osram
- 1 x 21 W - modrá Osram

Kryt:
Vlastná výroba - základ drevo, obklad sololit, kryt plastové dosky.

Pozadí:
Back To Nature - Malawi White (200x60 cm) + moduly a slimline BTN.
http://www.cichlid.sk

Vyhřívání:
Nepoužívam

Vzduchování:
Prostredníctvom prisávania vzduchu na vyústení čerpacej hlavice z filtračného modulu.

Vnitřní zařízení:
- piesok - biely kremičitý
- kamene - biely vápenec a okrúhliaky z rieky

Rostliny:


Ryby:
Tropheus moori \"CHAITIKA\" - WF - 21 ks
Tropheus sp. \"IKOLA\" - F1 - 24 ks
Callochromis macrops \"NDOLE RED\" - F1 - 1+3
Eretmodus cyanostictus \"KASANGA\" - WF - 1+1
Altolamprologus calvus \"BLACK PECTORAL\" - F1 - 6 ks

Krmení:
Vločky O.S.I. (spirulina, prostar, artemia), mrazená doma vyrobená zmes (rôzna zelenina, spirulina, krevety), mrazený cyklop, mrazená artemia, granule NLS.

Ostatní:
Akvárium založené v roku 2010 funguje bez problémov. Počas tohto obdobia experimentujem s rozložením a počtom kameňov a s osvetlením.

FOTOGRAFIE: Fotografie k nadrzi najdete v Osobnej galerii
(Fotografie k nádrži uložte do Vaší osobní galerie! Naleznte te jí v našem FotoAlbu)

VIDEO:
Naposledy upravil canart dne 05 zář 2012, 14:58, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Re: Tanganyika - 840 L

Příspěvekod canart » 01 zář 2012, 16:10

Len pre ilustráciu, jeden záber akva nedávno pred doplnením kameňov a zmenou layoutu :)
Přílohy
akva2.jpg
akva2.jpg (633.71 KiB) Zobrazeno 4970 krát
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Re: Tanganyika - 840 L

Příspěvekod canart » 01 zář 2012, 16:11

Po pridaní kameňov....
Přílohy
_MG_6929.jpg
_MG_6929.jpg (129.81 KiB) Zobrazeno 4970 krát
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Re: Tanganyika - 840 L

Příspěvekod mattes » 01 zář 2012, 16:39

Je to jedno z nejhezčích akvárií co jsem viděl,ale to jsem už jinde psal :o Jen by mě zajímalo jakou udržuješ teplotu v akváriu bez topítka ? Já bych ho nejraději taky neměl. :3:
Uživatelský avatar
mattes
uživatel webu
 
Příspěvky: 50
Obrázky: 10
Registrován: 10 srp 2012, 09:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Tanganyika - 840 L

Příspěvekod vaku70 » 01 zář 2012, 20:12

Nádhera.Toto je fakt mazec.
Uživatelský avatar
vaku70
uživatel webu
 
Příspěvky: 54
Obrázky: 9
Registrován: 26 srp 2012, 19:44
Bydliště: Nová Paka
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Tanganyika - 840 L

Příspěvekod canart » 01 zář 2012, 21:00

Vdaka chlapi :)

mattes píše:Je to jedno z nejhezčích akvárií co jsem viděl,ale to jsem už jinde psal :o Jen by mě zajímalo jakou udržuješ teplotu v akváriu bez topítka ? Já bych ho nejraději taky neměl. :3:

Teplota neklesa pod 25°C, v lete je to horsie, to je aj 30°C. Ale v zime ide v izbe radiator, ktory staci.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Re: Tanganyika - 840 L

Příspěvekod RadoA » 02 zář 2012, 06:27

canart píše:Po pridaní kameňov....
Keďže môžem posudzovať len z fotky: tie nové "okruhliaky" pri pozadí mi až tak "nerežú" (ak nerátam, že zakrývajú také pekné pozadie).

Ale iné sa chcem opýtať: máš filtren za pozadím - ako riešiš jeho čistenie? (váham nad podobným riešením...)
Uživatelský avatar
RadoA
uživatel webu
 
Příspěvky: 50
Obrázky: 2
Registrován: 27 říj 2007, 15:47

Re: Tanganyika - 840 L

Příspěvekod vaku70 » 02 zář 2012, 11:10

RadoA píše:
canart píše:Po pridaní kameňov....
Keďže môžem posudzovať len z fotky: tie nové "okruhliaky" pri pozadí mi až tak "nerežú" (ak nerátam, že zakrývajú také pekné pozadie).

Ale iné sa chcem opýtať: máš filtren za pozadím - ako riešiš jeho čistenie? (váham nad podobným riešením...)

Dle mého nově vložené kameny po nějaké době budou stejné jako ostatní.Porostou řasou a vše se sjednotí. :22:
Uživatelský avatar
vaku70
uživatel webu
 
Příspěvky: 54
Obrázky: 9
Registrován: 26 srp 2012, 19:44
Bydliště: Nová Paka
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Tanganyika - 840 L

Příspěvekod canart » 02 zář 2012, 19:14

Rado: tie nove kamene tam su predbezne, ale budu inak...stale hladam idealnejsie rozlozenie :) Postupne sa to krystalizuje. Ako pise Vasek, kamene postupne obrastu riasou. Je tamm dost kamenov z bieleho vapenca a dnes su takmer uplne zelene (vid. 1. foto), takze aj tieto "nove" budu zladene s ostatnymi.

Co sa tyka filtracie....nepotrebujem ju cistit velmi casto, sem tam za pozadie vsuniem tensiu hadicu (priemer zhruba 0,8-1 cm) a odsajem usadeny kal. Ked potrebujem vybrat filtren, ten je navleceny na niekolko vlakien rybarskeho silonu a jednoducho vytiahnem niektore vlakno, preplachnem a nasuniem naspat za pozadie. Nie je to nic strasne. Proste raz za cas si dam na cistenie akva viac casu ako obvykle a je to zase na dlhu dobu vybavene. Frekvencia cistenia uplne postacuje raz za 2 roky. Mozno ani to netreba, za pozadie sa nedostane hrubsia necistota, takze v podstate nie je ani co velmi odsavat. Ani filtren nebol vyrazne zaneseny. Pokial sa chce niekto vyhnut vrtaniu akva alebo vyrobe trubkoveho prepadu alebo prepadovych nadobiek, odporucam to vyriesit filtraciou za pozadim. Vo velkom akva je to dost velky objem filtracnej hmoty.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Re: Tanganyika - 840 L

Příspěvekod Vladimír Grégr » 03 zář 2012, 09:21

Toto akvárium je bomba :24:

To mi chceš říct, že čistíš filtr jednou za dva roky? ::s28:: Tak to slyším prvně, vím, že někdo čistí filtr jednou za půl roku, možná i víc, ale po dvou letech je to docela dost teda. Já mám akvárium od března, čili cca 6 měsíců a filtr jsem čistil dvakrát, i když je pravda, že to nebylo po rozebrání zas až tak moc nutné. Nehromadí se ti NO3? I když to by Tropheusi asi nerozdýchali, co? :-)
Uživatelský avatar
Vladimír Grégr
uživatel webu
 
Příspěvky: 75
Obrázky: 6
Registrován: 23 led 2012, 10:41
Bydliště: Říčany
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Další

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron