Malawi 540l

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod dusan73 » 24 říj 2012, 20:19

Ok díky za rady. Prosímtě a co za čerpadlo, jakej výkon, značku,atd., může být třeba tohle? http://www.akva-tera.cz/akvaristika/cer ... 2-368.html
A na tu násosku dole se normálně narazí houba a je to? Výstup jak hluboko pod hladinou a s difuzorem nebo bez. Mám ale blbý otázky co? :roll: Doufám že budete mít ještě trochu trpělivosti na odpovědi. Ještě jich bude dost. :shock:
Uživatelský avatar
dusan73
uživatel webu
 
Příspěvky: 28
Obrázky: 12
Registrován: 16 říj 2012, 12:07
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod rhymes » 25 říj 2012, 09:47

Podle mě by stačil Atman 201, ale 202 má regulaci průtoku, tak že by taky šlo. Kup k tomu velkou koustku molitanu, nasaď a hotovo. Jak má být čerpadlo potopené je v návodu, ja ho mám asi 5cm pod hladinou, ale záleží na prostoru. Difuzor zase záleží na tobě, já ho používám k provzdušnění...
Uživatelský avatar
rhymes
častý přispívatel
 
Příspěvky: 253
Obrázky: 44
Registrován: 23 říj 2008, 16:27
Bydliště: Broumy, okr. Beroun
Kolik let děláte akvaristiku?: 5

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod dusan73 » 08 lis 2012, 15:53

Tak včera jsem dovezl novou nádrž 180x60x50 a konečně se můžu pustit do díla. :D Jako první začnu s výrobou pozadí. Mám v plánu vytvořit v každém zadním rohu komoru, jednu na vstup vody do filtru a druhou pro čerpadlo a topítko. Výstup vody s filtru chci dát doprostřed pozadí tak aby se voda rozrážela o čelní stěnu na obě strany akva. Je lepší výstup jen jedním otvorem nebo zakomponovat do pozadí děrovanou trubku (eheim)? Snad to zamýšlím dobře, čekám na vaše reakce. Dále poraďte jakou barvu písku zvolit. Kameny jsou filipínský vápenec, pozadí bude asi lepší mít stejné barvy jako šutry, tak mě napadá jestli nebude třeba lepší tmavší písek aby nebylo zase všechno moc stejné.
Ještě by mě zajímal váš názor na výkon topítka. Názorů jsou stovky ale nevím co si z nich vybrat. Někdo tvrdí co litr vody to jeden watt výkonu, jinde zase že je lepší menší výkon atd. O značkách ani nemluvím, takže si nechám raděj poradit od zkušených čím vytápět 540l akvárko.
Uživatelský avatar
dusan73
uživatel webu
 
Příspěvky: 28
Obrázky: 12
Registrován: 16 říj 2012, 12:07
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod vaku70 » 09 lis 2012, 00:54

Tak v první řadě bych nedělal výpusť vody uprostřed akva.V jednom rohu komora pro nasávací trubku,čerpací hlavu a topení.V druhém rohu stačí jen udělat výpusť vody.Buď nad pozadím,nebo do něj.Kameny jsou věcí názoru.Já ten děrovanej vápenec nemusím.Měl jsem v akva kameny z moře a už je má manželka na zahradě.Oni v Malawi takové kameny ani nejsou. :o Valouny atd. jsou nejlepší,teda aspoň pro mě.Topení se odvíjí od prostor kde akva bude stát.Já mám akva v místnosti kde se topí,tak mám 300w topení,které přes léto ani neběží.Pokud se ti pos... termostat,tak to není tragedie a ryby se neuvaří. :o
Uživatelský avatar
vaku70
uživatel webu
 
Příspěvky: 54
Obrázky: 9
Registrován: 26 srp 2012, 19:44
Bydliště: Nová Paka
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod CZmok » 09 lis 2012, 09:27

Ahoj,

k tomu topení... Nejde o uvaření, ale udušení. S příbývajíví teplotou ubývá kyslíku a než by to zamázly kvůli teplotě, první dojde kyslík. 300 W je podle mě moc, stačí 150 až 200 W, při havárii bys měl víc času.
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod dusan73 » 09 lis 2012, 10:15

Jasně s tím topením jsem si to myslel, mám teď 250w takže alespoň nebudu utrácet. S tím vápencem máš pravdu, vím (teď už) že v malawi není, ale když už ho mám a že nebyl zrovna levnej (s polska 45/kg) tak je mě fakt líto ho nepoužít. Pravda že když procházím tohle fórum, tenhle šutr se v akváriích nachází jen zřídka. No uvidíme, na to je ještě čas, třeba si to rozmyslím a prodat ho by asi nebyl zas takovej problém. Co se týká těch hadic, nebylo by lepší kdyby bylo čerpadlo s topením v jiné komoře než nasávací trubka? Já teda nevím už se tu o tom psalo, ale ohřátá voda by chodila zbytečně přes filtr. Pokud teda vývod ne na střed, tak ho nechat na straně kde bude nasávání, a čerpadlo s topením na straně druhé. A navíc by byli filtry v obou rozích akva, to je taky lepší né? Lidi raďte ať v tom nemám guláš. :?
Uživatelský avatar
dusan73
uživatel webu
 
Příspěvky: 28
Obrázky: 12
Registrován: 16 říj 2012, 12:07
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod hr » 09 lis 2012, 11:21

Vápence se neboj. Když to poladíš, tak proč ne. Mrkni na fotku jedné nádrže co jsem dělal a tam ten vápenec nijak rušivě nepůsobí.
Topítko 250 W je dostačující i na větší nádrže.
K těm vývodům a sáním, tak to si napsal přesně. :idea:
Jenom trouba by dal topení do stejní komory k sání exterňáku, když jsou komory dvě a jenom člověk kterej neumí rozumě uvažovat, by stejně tak dával do tak velké nádrže sání exterňáku společně s čerpací hlavou do jedné komory .
Sání z externího filtru dej společně s vývodem do jedné komory a vývod nech vyůstit jednoduchým otvorem těsně pod hladinou z komory.
Do druhé komory dej topení a čerpací hlavu s molitanem.
Samozřejmě si to napsal správně a pozor na některé lidi co ti radí.
Sami tomu moc dobře nerozumí, ale chytří jsou jako rádio. 8)
Přílohy
Malawi reef 4.jpeg
Malawi reef 4.jpeg (188.23 KiB) Zobrazeno 1463 krát
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod vaku70 » 09 lis 2012, 12:51

radex píše:Vápence se neboj. Když to poladíš, tak proč ne. Mrkni na fotku jedné nádrže co jsem dělal a tam ten vápenec nijak rušivě nepůsobí.
Topítko 250 W je dostačující i na větší nádrže.
K těm vývodům a sáním, tak to si napsal přesně. :idea:
Jenom trouba by dal topení do stejní komory k sání exterňáku, když jsou komory dvě a jenom člověk kterej neumí rozumě uvažovat, by stejně tak dával do tak velké nádrže sání exterňáku společně s čerpací hlavou do jedné komory .
Sání z externího filtru dej společně s vývodem do jedné komory a vývod nech vyůstit jednoduchým otvorem těsně pod hladinou z komory.
Do druhé komory dej topení a čerpací hlavu s molitanem.
Samozřejmě si to napsal správně a pozor na některé lidi co ti radí.
Sami tomu moc dobře nerozumí, ale chytří jsou jako rádio. 8)

A hlavně si dávej bacha na lidi,co ti nedska poradí a zejtra ti bodne kudlu do zad,jsou tu i tací že. :11:
Uživatelský avatar
vaku70
uživatel webu
 
Příspěvky: 54
Obrázky: 9
Registrován: 26 srp 2012, 19:44
Bydliště: Nová Paka
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod dusan73 » 09 lis 2012, 22:49

Tak chlapi chtěl jsem pouze rady a ne válku :evil: co akvarista to názor, každej to děláme po svojom a každej samozřejmě nejlíp. :3: Každopádně si myslím že prozatím jsem se alespoň něco dozvěděl abych neudělal další kopanec :oops:. Pustím se do výroby pozadí, udělám i pár fotek a pak budu potřebovat určitě další rady a pomoc. :5:
Uživatelský avatar
dusan73
uživatel webu
 
Příspěvky: 28
Obrázky: 12
Registrován: 16 říj 2012, 12:07
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod vaku70 » 10 lis 2012, 00:06

dusan73 píše:Tak chlapi chtěl jsem pouze rady a ne válku :evil: co akvarista to názor, každej to děláme po svojom a každej samozřejmě nejlíp. :3: Každopádně si myslím že prozatím jsem se alespoň něco dozvěděl abych neudělal další kopanec :oops:. Pustím se do výroby pozadí, udělám i pár fotek a pak budu potřebovat určitě další rady a pomoc. :5:

Ne to je v pohodě.On pan radex,jinde hr,reje do všech.On je totiž nejchytřejší a nad něj není.Už jsi koukal na jeho akva.Fakt dost hustý. :lol:
Uživatelský avatar
vaku70
uživatel webu
 
Příspěvky: 54
Obrázky: 9
Registrován: 26 srp 2012, 19:44
Bydliště: Nová Paka
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků