Malawi 540l

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod dusan73 » 16 lis 2012, 11:40

Co mě ještě trochu zaráží, že v novém akva není žádná podélná a tím pádem ani příčná výstuha. Výrobce (Sklo Bendl Humpolec)tvrdí že není potřeba při síle skla 12mm. Moc se mě to nezdá.
Uživatelský avatar
dusan73
uživatel webu
 
Příspěvky: 28
Obrázky: 12
Registrován: 16 říj 2012, 12:07
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod canart » 16 lis 2012, 14:56

Tak pri dlzke 180 cm by som neriskoval. Urcite to vydrzi, pokial nadrz stoji a nemenia sa podmienky. Ale pod vplyvom vypustania a napustania akva, pripadne zmien v stabilite akva (nepatrny pohyb baraku, podlozky...) by mohol sposobit pnutie skla, ktore spolu s tlakom vody a prehnutim smerom von by sa mohlo poskodit, prasknut. Ja by som si pozdlzne, ale aj priecnu listu urcite dal odrezat a prilepil to tam. Je to minimum prace a maximum istoty. Napada ma, ze asi nebudes mat teda ani vnutorne vyztuhy pri dne.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod dusan73 » 16 lis 2012, 15:21

IMAG0474.jpg
IMAG0474.jpg (177.65 KiB) Zobrazeno 1245 krát
No ani nevím že by měli být nějaké příčky ještě na dně. Přikládám foto pro lepší přehled.
Uživatelský avatar
dusan73
uživatel webu
 
Příspěvky: 28
Obrázky: 12
Registrován: 16 říj 2012, 12:07
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod canart » 16 lis 2012, 15:56

Väčšie nádrže sa spevňujú na dne nalepením líšt dokola akva. Pozri napr. na mojom akva:
Obrázek
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod dusan73 » 16 lis 2012, 16:14

Aha, a kolikátka sklo, stačí 4mm nebo raděj silnější. Pro jistotu to udělám, přece jenom bude akva v obýváku a případnou nehodu by manželka asi těžko rozdýchávala :evil: a já potom taky :cry:
To že tam nejsou zatím horní příčky je celkem dobrý, alespoň nebude tak pracný vložení pozadí a potom je tam nalepím.
Uživatelský avatar
dusan73
uživatel webu
 
Příspěvky: 28
Obrázky: 12
Registrován: 16 říj 2012, 12:07
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod canart » 16 lis 2012, 16:41

Daj tam 8-10mm sklo. Tensie sa horsie lepi a cim viac mm, tym vacsia plocha na prilepenie. Ano, s pozadim sa to tak robi, ze sa najprv osadi pozadie a potom nalepia horne vystuhy. Ja som musel priecne vystuhy, ktore spajaju predne a zadne sklo, odrezat, aby som tam dostal pozadie a potom som ich nalepil naspat. Pozdlzne vystuhy nevadia, pozadie sa nalepi len po tieto vystuhy.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod dusan73 » 20 lis 2012, 20:20

Stojan pod akva je hotov, osvětlovací kryt taky, akorát teď přemýšlím čím ho osadit. LED pásky vs. zářivka. Určitě se tady někde o tom už diskutovalo, ale proč neznát čerstvé názory že? Něco jsem se opět snažil vysurfovat na netu, třeba toto http://www.t-led.cz/specialni-led-pasky/ Pokud máte nějaké zkušenosti s tímhle druhem osvětlení např.jaká teplota barvy, jaká svítivost, kolik toho tam vůbec dát a jestli vůbec a tak, budu rád když poradíte. Vánoce se blíží a manželka mě dala nůž na krk. :shock: No chce mít obývák v cajku, což chápu. :wink:
Uživatelský avatar
dusan73
uživatel webu
 
Příspěvky: 28
Obrázky: 12
Registrován: 16 říj 2012, 12:07
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod mcgogo » 20 lis 2012, 22:05

Ahoj,

ty pásky 10000K vypadají dobře. Světelné spektrum mají stejné jako sylvania aquastar co mám nad akváriem a jsem spokojen. Cena za metr dvojnásobná než za jednu zářivku. Zajímalo by mne jak je to s výdrží, respektive jak často ty ledky odchází. Docela by mne zajímalo jak to svítí. Teď před vánoci zrovna nemám moc peněz navíc abych to otestoval. No každopádně pokud by se ti do toho chtělo dej vědět, jak to dopadlo dost by mne to zajímalo. Pořád se tak nějak bere, že LED zatím není schopno nasvítit akvárium jako zářivka, co se svítivosti a spektra týká, ale technologie jdou neustále dopředu. Tak ať se daří.

Martin

EDIT: nějak se mi tu vytratilo to nejdůležitější, že spotřeba je tam poloviční.
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod dusan73 » 20 lis 2012, 22:28

Jasně , spotřeba je asi někde jinde než zářivka, ještě počkám na jiné reakce ale asi bych do toho šel. Když srovnám cenu, zase tak rozdílná není pokud chceš dát k zářivkám místo klasických tlumivek el. předřadníky. Takže uvidíme jestli se ještě někdo ozve s nějakou zkušeností.
Uživatelský avatar
dusan73
uživatel webu
 
Příspěvky: 28
Obrázky: 12
Registrován: 16 říj 2012, 12:07
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod mcgogo » 20 lis 2012, 23:03

To asi ano. Já mám klasická svítidla, žádná paráda prostě jen strohé akvárium s modrým pozadím i v obýváku, bez krytu. Na tu estetiku jsem trochu lempl. Taky to od manželky poslouchám. Jde mi hlavně o ryby. Každopádně, když to takhle spočítáš tak, potom ta pořizovací cena je téměř stejná, to je pravda. No tohle mne fakt zajímá. Přeci jen ta spotřeba energie při mých několika akvárkách taky není zanedbatelná.
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 návštevníků

cron