Malawi 540l

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod vaku70 » 18 říj 2012, 15:04

dusan73 píše:Díky všem za Vaše názory a rady. Nejsem s těch co by se nad první kritikou rozplakali nebo to třeba vzdali :cry: . Naopak, jsem rád že znám názor akvaristů kteří ví o čem mluví a všech rad, ale i kritiky si vážím.
Jak jsem psal Radexovi, vážně uvažuju o větší nádrži (180x60x50), ale tentokrát nechci nic uspěchat. Nevím jestli má cenu diskutovanou nádrž nějak předělávat a zasahovat do ní když budu v dohledné době (snad do konce roku)
zařizovat jinou. Pancéřníčků a ancistrusů se ale určitě zbavím hned jak seženu někoho kdo se jich ujme. Co se týká nového akvárka, chtěl bych si do něho vyrobit pozadí aby se hodilo k šutrům co mám. Chci ho dělat s polistyrénu
a epoxy 1200, akorát nevím jakej písek by byl nejlepší aby se pozadí hodilo k těm vápencům. Pokud máte nějaké zkušenosti nebo návrhy budu rád. Otázek a dotazů bude ještě hodně. :shock:

Není třeba písek a epox.Stačí si dobře namíchat barvu a natřít pozadí bez písku,jen nátěr barvou.Barva Balakryl,nebo Sokrat.
Přílohy
2012-10-12-012.jpg
2012-10-12-012.jpg (505.7 KiB) Zobrazeno 1539 krát
Uživatelský avatar
vaku70
uživatel webu
 
Příspěvky: 54
Obrázky: 9
Registrován: 26 srp 2012, 19:44
Bydliště: Nová Paka
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod dusan73 » 19 říj 2012, 09:55

Díky za rady a inspiraci. Klobouk dolů Radex tvoje výrobky jsou fakt luxusní. Používáš normální fasádní polistyrén, nebo extrudovaný? Ještě bych potřeboval poradit jak umístit trubky a topítko. Myslím jestli dát sací a výtokovou trubku do stejné komory, nebo raději dát výtokovou na druhou stranu nádrže pro lepší cirkulaci vody v akvárku. Dále kolik otvorů a kde v komoře mají být? Předpokládám že jeden sací někde dole ale raději se zeptám. Topítko je v komoře, takže to potom funguje tak, že se ohřátá voda vrací přes filtr zpět do akva? A co dát na sací otvor aby do něj nemohli ryby, nějakou síťku? Možná spousta nesmyslných otázek, ale budu to dělat fakt poprvé, a nechci něco (opět) zmršit. :3: Takže předem dík za rady.
Uživatelský avatar
dusan73
uživatel webu
 
Příspěvky: 28
Obrázky: 12
Registrován: 16 říj 2012, 12:07
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod hr » 19 říj 2012, 11:07

Ano polistyrén je klasika fasádní.
Trubku na výtok je dobré instalovat tak, aby co nejméně zavazela, když budeš z komory vytahovat ze sací trubky houbu jako předfiltr , která vede středem komory.
Tak že výtok bokem komory, sání středem.
Topítko bude ohřívat vodu v komoře která půjde ven z nádrře do filtru kde může strácet teplotu a le v tvém případě jedné komory se nedá nic dělat.
Umísťuji topítka raději a když to jde do komor k čerpadlum, která teplou vodu berou a hned ji pouští do aqa.
No ty budeš mít trochu dražší ten ohřev.
komoru bych umístil do zadního rohu a tím také rozbiješ zadní roh.
Výpusť, výtok bych instaloval bokem na střed tak, aby proudil k čelnímusklu a tam se bude proud stačet do obou boku a cirkulace vody se tak bude oběma směry stáčet zpět ke komoře.
Vstup do komory umisťuji jeden větší cca 5 cm od spodu nádrže.
Jemné nečistoty si prouděním cestu najdou ale to uvidíš sám při týdeních ůdržbách, při číštění houby přefiltru ze sací trubky.
Nebo jich umisťuji několik menších po prostoru komory tak do výče třech čtvrtin komory.
Záleží od velikosti nádrže a proudění čerpadel.
Jako vstup do komor se nějčastěji používá některá z větracích mřížek do fasád , sádrošů atd.
je to většinou bílí nebo hnědý plastový terčík nebo obdelník s plastovou mřížkou, jako výplní.
Kdyby ti nebilo něco jasné tak se ptej.
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod dusan73 » 19 říj 2012, 11:11

Díky moc, zatím stačí. Jak se do toho pustím určitě ještě otázky budou.
Uživatelský avatar
dusan73
uživatel webu
 
Příspěvky: 28
Obrázky: 12
Registrován: 16 říj 2012, 12:07
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod dusan73 » 19 říj 2012, 11:41

Ale přece jenom se ještě zeptám. Epoxy ředíš lihem a v jakém poměru? A kolik vrstev toho ještě na písek naneseš. Neutralizace octem a v jakém poměru s vodou? Na webu jsem se toho nahledal už dost, návody jsou různé, někdy fakt šílené. :?
Uživatelský avatar
dusan73
uživatel webu
 
Příspěvky: 28
Obrázky: 12
Registrován: 16 říj 2012, 12:07
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod hr » 19 říj 2012, 12:08

Na připravenou plochu pozadí nanesu epoxy a posypu pískem.
Potom nechám 48 hodin schnout. Jakmile je po částech natřené celé pozadí, v jedné takové vrstvě, tak začínám dělat druhou.
Epoxy ředím lihem asi tak od jednoho plastového vršku od lihu nebo petky až tak po tři vršky na cca na dvě deci epoxy, podle toho jak moc chci aby bylo epoxy tekuté.
To natrénuješ na první vrstvě a druhou zmákneš jako profík. :1: :lol:
Ocet ředím na půl litru vody, čtvrt litru octa.
Když to bude kyselejší neva.
Jde o tu neutralizaci právě tou kyselostí a potom důkladně omýt třeba hadicí na zahradě nebo sprchou ve vaně.
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod dusan73 » 19 říj 2012, 12:21

Super díky moc. Kdyžtak se zase zeptám.
Uživatelský avatar
dusan73
uživatel webu
 
Příspěvky: 28
Obrázky: 12
Registrován: 16 říj 2012, 12:07
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod dusan73 » 23 říj 2012, 19:35

Tak akvárko je objednané, materiál na stavbu pozadí už mám taky. Ještě bych se chtěl pozastavit u osvětlení akvárka. Jak už jsem psal bude mít 180x60x50 a i když stále hledám na netu a fóru jak nejlíp ho nasvítit, názorů je hrozně moc a tak nějak nevím jak na to. Co se týka krytu mám jasno. Mám truhlářskou dílnu, takže kryt a podstavec mám vymyšlený, ale kolik a jaké zářivky by vyhovovali nejlíp bych potřeboval poradit. Rostlin tam moc nebude, max. nějakej anubisek a možná cryptokoryna a kdoví jestli vůbec. Taky jsem si všiml že se hodně mluví o čerpadlech. Mám vnější filtr eheim professionel 3 600 2075, bude stačit nebo je lepší ještě čerpadlo? V případě že čerpadlo tak jaké a kam ho nejlépe dát? Předpokládám že do komory k sací trubce ale fakt nevím. A když už jsem u sací trubky, předfiltr (molitan)se nasadí na sací trubku a pak se vloží do komory? Doufám že těch otázek není moc najednou.
Uživatelský avatar
dusan73
uživatel webu
 
Příspěvky: 28
Obrázky: 12
Registrován: 16 říj 2012, 12:07
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod hr » 24 říj 2012, 08:06

Na délku 180 cm můžeš udělat na každé straně aqa jednu komoru.
Do jedné sání od externího s houbou jako předfiltrem a do druhé houbu s čerpací hlavou a topení, aby netopilo do exterňáku, ale hned z komory cirkulací vody do nádrže.
Co se týká zářivek, tak 150 cm určitě.
Jestli T5 nebo T8 se musíš rozhodnout sám.
Každopádně se dívej po studené bílé a označení 860-865, to jsou právě studené bílé (6000-6500 K) s největším světelným tokem ( lm).
Naposledy upravil hr dne 24 říj 2012, 11:54, celkově upraveno 1
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod CZmok » 24 říj 2012, 09:17

ja pouzivam Sylvania Aquastar a maximalni spokojenost. Na moje akvo staci jedna. Koukni ke me do prezentace.
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků