Malawi 540l

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod canart » 22 lis 2012, 21:59

Radek, dik za sumarizaciu! V LED osvetleni je urcite buducnost Ja planujem vymenu T5 za LED reflektory na odchovnych nadrziach, kde nejde az tak o to svetlo. Reflektory budu postacujuce a tieto akva mam otvorene (bez kapotaze), kedze su v regaloch. V byte mam takmer vsade LED osvetlenie a pokles spotreby je vyrazne citit. V podstate mi hlavnu cast energie beru akva a PC :)
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod kuba » 23 lis 2012, 11:09

no s těmi led pásky nevím. Odešlo mě osvětlení v akva tak jsem koupil led pásek s 240 led na 1 metr délky. Nainstaloval jsem do akva a zdálo se, že to svítí dobře. Teď jsem koupil patice a dal novou 120 cm zářivku a led se může jít zahrabat. Kolega nainstaloval do kuchyně led bodovky a špatné. Já dal místo úsporek do dětského do lustru tři led bodovky a tma jak v ři.. A to nejsou žádné 1w ale každá 6w. Podle mě ještě nenastala doba vyměnit zářivky v akva za led.
kuba
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 14
Registrován: 15 lis 2005, 01:07
Bydliště: Březnice u Zlína

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod hr » 23 lis 2012, 12:17

Kubo, víš jakej je rozdíl mezi mojím přispěvkem a tvojím???
Já ti to povím, ty tu popisuješ nějakou špatnou zkušenost s něčím u čeho si neuvedl ani typ ani technické údaje a mluvíš tu o LEDkách jako o celku, že je to naprd.
Když nerozumíš údajům jako jsou, teplota chromatičnosti nebo světelný tok, tak si nech tyto postřehy od cesty.
Ti inteligentnější než si něco koupí, tak si něco prostudují a podle toho se potom rozhodují.
To že sis koupil něco, čemu nerozumíš nebo o čem se jenom domníváš že bude takové nebo makové a ono tě to potom zklame, neznamená že to tu shrneš že je to celé špatně. :3:
Já tyto Ledky používám a jeich svítivost VS výkon jsou nesrovnatelně lepší než klasika.
No ale když už tu pliveš na LED tak můžeš uvést parametry světel které byli tak hrozné.
To že napíšeš že v 1 m pásku je 240 ks LED, není žádný údaj, stejně tak jako uvádíš 6W u bodovky.
Ohledně svítivosti a světla samotného je potřeba znát, aby si člověk udělal alespoň nějakou představu, několik údajů a to: lm, K, W.
Když budu znát tyhle údaje, tak můžu odvodit jak asi metrový pás bude svítit oprti známé klasické zářivce nebo jinému světlu, ktreé znám stejně jako jeho údaje.
Taky jsem jednou jedl svíčkovou a byla hnusná, ale netvrdím proto že je hnusná omáčka, ale jen že jsem natrefil na lokál, kde kuchař stojí za prd. :5:
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod kuba » 23 lis 2012, 12:31

rozdíl mezi tvým a mým příspěvkem je ten, že ty to vychvaluješ a já haním. Asi špatná zkušenost u mě . Jinak led pásek mám tento:Délka kabelů: Zdroj 150cm, vypínač 80cm, prodlužovačka 150m, napájecí kabel 20cm.

Délka pásku: 1 metr

Barva: bílá

Teplota bílé: 6000 ~ 7000 K

Napájecí napětí:12 V DC ±5%

Typický světelný tok: 1180 lm/m

Vyzařovací úhel: 120° (každá LED)

Rozsah pracovních teplot:+5 °C až +50 °C

Velikost LED: 3528 (1210 / PLCC2)
Doporučíš nějaký lepší? Aby osvětlení akva odpovídalo zářivce o délce 120 cm. Samozřejmě s aspoň o polovinu menší spotřebou než zářivka, protože jinak se mě to nevyplatí( cena led pásku, nutnost používání topítka). Dík.
kuba
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 14
Registrován: 15 lis 2005, 01:07
Bydliště: Březnice u Zlína

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod hr » 23 lis 2012, 12:40

No vidíš a jsme doma, 1180 lm je prd proti 3000 lm zářivky s odrazovým reflektorem.
Jestli chceš pásek nebo zářivku, která světlem konkuruje klasice tak jsem toho o stranu zpět napsal myslím dost :idea: .
Přeju šťastnou volbu.
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod kuba » 23 lis 2012, 13:10

pro Radex: Pro mě je hlavní, aby to svítilo stejně při podstatně nižší spotřebě. Napsal jsi, že je potřeba na stejný světelný výkon 120 cm zářivky 2m led pásku tebou uváděným. Úspora ve spotřebě je jaká? Stačí si to napojit na měřák. Ono se to nezdá, ale i trafo na led pásku má nějakou spotřebu. A co cena investice u led pásku? O led trubicích jsem nic nepsal ,nemám s nimi osobní zkušenost. Kolik stojí? 1000-2000Kč, nebo míň? Na krytu akva mám zrcadlovou folii, podle tebe bude stačit nahradit dvě klasické 120 cm zářivky jednou tebou uváděnou při zachování stejného osvětlení akva? Máš to vyzkoušené? Děkuji za odpovědi . A hned se nerozčiluj když má někdo jiný názor. Stačí to vysvětlit.
kuba
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 14
Registrován: 15 lis 2005, 01:07
Bydliště: Březnice u Zlína

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod hr » 23 lis 2012, 13:46

Ach jo Kubo, jak víš že jsem rozčílenej??? :3:
Jsem totálně klidnej a jenom tímto stylem komunikuju.
Nasranej bych možná byl až bych ti to tu opakoval potřetí ale to se nestane.
K věci už mě to nebaví ale naposledy ti to tu popíšu, i když je to vedle napsáné tak poloppatycky, že moc dobře ani nevím co mám znovu psát. :|
LED zářivky jsou dražší a stojí kolem 1000 až 1200 kč, ovšem zase je tu ten faktor, který cenu a spotřebu + živootnost běžné a LED zářivky řadí do zcela rozdílných kategorií.
To co je pro tebe dráhé, jako pořizovací cena, se ti vrátí na životnosti, tedy zakoupení jedné LED trubice na několik let a ne během několika let koupí několika běžných trubic.
Dále je tu během těch několika let rozdíl v odběru elektřiny.
Pochop jednu věc a to tu že tu jsou lidé jako já kteří svítí nad nádržemi třeba 6ks trubicemi 10 hoidin deně a nebo lidé kteří mají nádrží mnohem víc a taktéž se snaží nějaký světelný režim udržovat.
Tím se snažím naznačit že budeš li násobit počet rubic, tak čím více jich bude, tím markantnější rozdíl budeš mít ve spotřebě.
To co je dražší při nákupu se vrátí během provozu, ale je to běh na dlouhou trať.
Opravdu se jenom opakuji celé je to napsané vedle. :1:
To samé stím páskem.
Kdybych si chtěl nasvítít svou nemalou nádrž páskem, tak bych ho potřeboval cca 8 m a světelný tok, který by těchto 8m pásku vydávalo by bylo srovnatelné jako, já fakt nevm kolik trubic a to je zase spojeno s tou životností a spotřebou.
Jasně píšu že 2 m pásku mají 3000 lm a 28W . Klasická trubice svítí 2800lm a odběr má 36w. Už vidíš ten rozdíl ??????????????????????????????????????????????
S toho těch 3000 lm jde přímo dolů a zářivka to pere do krytu, jako němci za války, a jen 30% jde směrem do aqa.
Jestli máš odrazovou fólii nebo reflektor, tak jsi zapoměl na to že jsou docela drahé udělátka a utírat plochu fólie zasranou od odpařující se vody nebo neustále vycvakávat a leštit odrazovej reflektor mě opravdu nebaví.
Když otevřu kryt jednoduše otočím rampu a utřu pouze lajnu pásků nebo trubici.
Já už opravdu nevím jak bych ti to měl napsat a sorry že se tu kolikrát zmiňuji o něčí inteligenci, ale přesně tahle diskuse, kde jsme se roztáhli v Dušanově prezentaci, mi přijde jako rozhovor zcela ZBYTEČNEJ!!!
Už ti odpovídat nebudu, protože jak jsem psal, tak já jsem o ledkách napsal něco s vyčerpavajícím komentářem, linkem na výrobky kde jsou uvedeny technické parametry a podobně a pro tebe konkrétně dvakrát dokola, načež ty jsi tu napsal pouze a jenom že svíčková stojí za h.vno :5:.
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod kuba » 23 lis 2012, 15:13

For Radex: nejdříve zkus komunikovat bez urážení ať už otevřeného nebo skrytého mě v tomto a ostatních v jiných tématech . Co jsi napsal v předchozích příspěvcích chápu, jen jsi mě nepřesvědčil o výhodách led osvětlení do akva, to je celé. Argumentovat životností klasické a led trubice , kdy běžná stojí 50 kč a led kolem 1000 kč ? Já měl v akva dvě zářivkové trubice 120 cm, kdy na krytu je nalepen potravinářský alobal . Používám krycí skla, nikdy jsem alobal nemusel čistit. Když mě odešlo zářivkové těleso tak jsem je nahradil led páskem - 2x 1m. Cena pásků s trafy a vypínači 2000 kč. Spotřeba každého kolem 22-30 w za hodinu, nevím přesně, můžu změřit. Osvětlení akva horší než s trubicemi (přičítám tomu i zamlžené krycí skla, protože led pásky skoro vůbez nehřejí, při použití klasických zářivek krycí skla čisté nebo velké kapky). Musel jsem začít používat topítko do akva, protože voda měla teplotu 22-23stupňů. Teď jsem se opět vrátil ke klasice a teplota 25, ráno 24. Takže když jsem si to spočítal, byla spotřeba s led pásky a topítkem stejná jako zářivkami. Taková je moje zkušenost nic víc, nic míň. Ty máš zkušenost opačnou, když to montuješ klientům do akva, jinak by jsi to nedělal .
kuba
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 14
Registrován: 15 lis 2005, 01:07
Bydliště: Březnice u Zlína

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod hr » 23 lis 2012, 15:48

Tak poslouchej kamaráde, až tě urazím tak to poznáš tomu věř. Takže si tyhle poučky o dobrých mravech nech pro svoje děti, jestli nějaké máš.
Nápíšu ti jasně jednu věc, koupil sis špatný led pásky a celé sis to udělal jsko pětiletej kluk bez nějakýho rozmyslu a prostudování.
Potom se tu objevíš a začneš tu v globále popisiovat že je to všechno špatně a ať ti tu předložím nejaká fakta, která tu už dávno byla napsaná.
Že neumíš číst nebo si vyložit co je vtextu psáno jako obsahově je tvoje minus.
Nepřevracej věci podle svého. Ano argumentuji tu nejen životností, ale i spotřebou a vše je jednoduše spočítatelné, ale to by si tu nesměl plácat nesmysli a vzít si do ruky tužku a papír a třeba si to spočítat. Kolik za deset let prosvítíš třeba 4 ks trubice t8 120 cm při denním 10ti hodinovém svícení a potom kolik by to dělalo u led a jasně by ti vyšlo že cca za tři roky jsou náklady na pořízení led nižší spotřebou srovnané a potom už to máš jenom a pouze levnější ty alobale nad zářivkou. :7: To jsou keci to sem dlouho nežral.
Přestaň se tu se mnou přít o něčem o čem nemáš ani páru a ještě ke všemu místo aby ses styděl a držel hubu o tom že sis koupil takový sr.čky pásky což svědčí jenom otom že tomu rozumíš jako koza raketoplánu, tak tu budeš donekonečna argumentovat těma tvojema směšnejma blafama.
Normální lidi co si přečetli můj první příspěvek k led a spočítali si nebo si dokáží spočitat náklady a provoz, tak slušně poděkovali a hlavně pochopili o čem byla řeč, což se o tobě hochu říct nedá.
Nazdar :5:
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod kuba » 23 lis 2012, 16:02

pro Radex: tvůj poslední příspěvek hovoří za vše.Zamysli se nad sebou. Polovina tvých příspěvků na zdejším foruje hrubých a urážlivých. Nenechám se vnést do vzájemného osočování a urážení. Toho zažívám v práci od různých individuí dost. Měj se pěkně.
kuba
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 14
Registrován: 15 lis 2005, 01:07
Bydliště: Březnice u Zlína

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků