Malawi 540l

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod hr » 23 lis 2012, 16:08

No já se jim ani nedivím, kdo by taky vydržel dokola takový pindy.
Už jsem měl taky na mále a poslal bych tě do h.jzlu.
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod KlimO » 23 lis 2012, 16:26

ak nevies radex je vychyreny mudrlant aj tu rybickach aj tlamovcoch len uz ma aj ine nicky pre istotu
Uživatelský avatar
KlimO
uživatel webu
 
Příspěvky: 3
Registrován: 10 zář 2012, 13:03
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Moje první Malawi

Příspěvekod canart » 23 lis 2012, 21:53

K teme len strucne dodam, kedze sa tu spomenulo spabe nasvietenie priestorov v byte...ja mam vy byte LED, ktore sluzia ako doplnkove osvetlenie v obyvacke - aby tam nieco svietilo v podobe bodoviek dokola celej izby. Povodne tam boly halogenky. Potom su tam vysokovykonne 4x LED bodovky, ktore v pohode nasvietia priestor nad sedackou a stolikom. V kuchyni mam nad pultom vybiehajucim do stredu celej kuchyne 6x vysokovykonne LED bodovky a nasvietia priestor k uplnej spokojnosti. O tme nemoze byt ani reci. Mozno mame kazdy iny narok na svetlo a ja osobne nepotrebujem, aby mi v byte prazil na hlavu reflektor ako slnko :)

Kuba: je uplne jasne, ze tie porovnania tvojich LED pasov a naslednehozapojeniu ziarivky je "nebe a dudy". Ten pas ti nikdy tak akva nenasvieti ako ziarivka.

KlimO: presne take prispevky, ako si sem dal, nie su v diskusiach vobec potrebne a zbytocne rozprudia hadky. Vsak ked nemas co k teme napisat, naco zbytocne provokujes? Ako by sa tebe pacilo, keby niekto o tebe subjektivne napisal niekomu inemu na fore, ze si ....? Ani mne sa nepaci redexov hrubsi sppsob vystupovanie v niektorych temach, ale nebudem to vypisovat do kazdeho vlakna, kde to nems s tym nic spolocne. Idealne je precitat si najprv nazov temy a toho sa drzat ;)
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Re: Moje "druhé" Malawi

Příspěvekod dusan73 » 04 led 2013, 18:18

Tak jsem zpátky s novou nádrží, hurá :22: . Ještě všechno svítí novotou ale pozadí už začíná pomalu porůstat. Jako osvětlení jsem zvolil tolik diskutovaný LED pásek http://www.iwdgroup.cz/led-pasek-premiu ... 12498.html a musím říct že svítí jako prase. Dal jsem ho do krytu celích 5m (3x165cm) a zdálo se mě to dost přesvícené, tak jsem jeden odstavil a myslím že je to lepší. Ještě musím za provozu doupravit pár věcí, jako např. lepší odvětrání krytu, atd. Udělal jsem i noční osvětlení, na fotce v galerii to není moc vidět, ale ve skutečnosti to vypadá fakt skvěle.
Co se týká osádky, ze starého akva 4x Labidochromis yellow (alespoň 6ks bych chtěl ještě dokoupit)
3x Pseudotropheus crabro
2x Pseudotropheus demasoni (dočasně, ujme se jich známý)
2x Haplochromis sp. Yellow Belly
A nové osazenstvo: 8x Pseudotropheus elongatus
10x Iodotropheus sprengerae
10x Nimbochromis venustus
10x Pseudotropheus zebra red red
Akva jede necelé dva měsíce, z toho cca. 14 dní s rybama a zatím vše OK :24:
Uživatelský avatar
dusan73
uživatel webu
 
Příspěvky: 28
Obrázky: 12
Registrován: 16 říj 2012, 12:07
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Moje "druhé" Malawi

Příspěvekod hr » 05 led 2013, 12:06

Jsem rád že jsi rád a že se také pro některé chytráky ukázalo, že když je někdo tele a kupuje si LED, které jsou vhodné tak na podsvícení police a strká je jako hlavní osvětlení do aqa a potom se tu hadá o něčem čemu nerozumí, tak se potom nemůže divit že sklidí i nějaké to hrubší oslovení. Aspoň tedy odemě.Diskutuji o něčem a když mě začne někdo vyvracet něco o čem vím že mám pravdu tak ho pošlu do hajzlu i kdyby to byl papež.
Mudrlantovi KlimO bych jenom vzkázal, že jsem nikdy neměl potřebu se schovávat za nick a ten kdo má jenom trochu inteligence, tak se jednoduše zorientuje a sám pozná že obě přezdívky byly moje a taktéž se přez moje odkazy dostane ma mé stránky, kde je moje jméno a adresa, tak nechápu tvoje ubohé připomínky.
Mimochodem ukázalo se, že jedinej mudrlant co se schovává za přezdívku jsi ty. Příště chvíli přemýšlej než něco napíšeš, aby si potom nebyl za blbečka to samé platí pro druhého chytrolína mudrlanta kubu. Oba vás zdravím a vy dva se můžete hádat o něčem tak maximálně spolu na víc nemáte.

Sorry Dušane, ale jsem kovář a tak jsem zvyklej kout železo dokud je žhavé a také sklízet co jsem zasel. Tohle byla dobrá úroda. :lol:
S fotky v tvé gylerii je snad každému hned jasné že tyto pásky opravdu umí svítit.
Přeju ti ať ti dělají dlouho radost a ať se ti vyplatí. :21:
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Malawi 540l

Příspěvekod dusan73 » 15 led 2013, 22:36

Možná to je trošku blbej dotaz, ale jak často čistit filtr? Myslím vnější, předfiltr a molitan s čerpadla peru každej týden při běžné údržbě (v akvarijní vodě).
Po cca dvou měsících provozu začíná pozadí od vrchu hezky porůstat zelenou řasou, ale zbytek dolů je pokryt (místy) čímsi hnědým, je to normální stav?
Je fakt že ta hnědá "věc" byla i na vrchu pozadí a teď už se tam dělá zelená řasa. Nevím jestli jsem neudělal chybu s odpojením jedné řady LED diod, ale
na oko se my to zdálo dost přesvětlené. Jinak voda v akva v pohodě, osádka se má čile k světu, tak doufám že se nejedná o nějaký problém.
Uživatelský avatar
dusan73
uživatel webu
 
Příspěvky: 28
Obrázky: 12
Registrován: 16 říj 2012, 12:07
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Malawi 540l

Příspěvekod A+I » 16 led 2013, 04:58

Ahoj, neni to problem. Ten hnedy slizovity povlak se dela snad v kazdem nove zalozenem akvariu, jsou to rozsivky a postupem casu je vetsinou vytlaci nejaka rasa, u Tebe to vypada tedy na zelenou :24: . Intenzitu svetla budes muset asi vylaborovat sam.
Na ten filtr jsem sama zvedava, co dostanes za odpovedi, to stejne jsem se ptala tento tyden na jinem foru, abysme to tam prokonzultovali.
Tak at se rybam dari!
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Předchozí

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron