malawi

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Re: malawi

Příspěvekod jaris13 » 07 úno 2013, 21:42

ale jo klidne piš já to rád uvítám,ale přece si tady nebudeme psát o takových vecech? víš kolik lidí tady na vebu tam nemá napsaný celý název yellow? no hodne schválne jsem se koukal!!! ale jim nikdo nenapsal at si to přepíšou tak proč zrovna já??? klidne mi to napiš do sz!!!!!!!
Uživatelský avatar
jaris13
uživatel webu
 
Příspěvky: 16
Obrázky: 9
Registrován: 05 úno 2013, 23:09
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: malawi

Příspěvekod tapisleca » 07 úno 2013, 21:52

podle mě Labidochromis sp. yellow je dřívější název, teď je to Labidochromis caeruleus, ale dost už o názvech, spíše sem hoď nějaké detalnější foto nádrže, ať se můžeme kochat další pěknou nádrží
Uživatelský avatar
tapisleca
častý přispívatel
 
Příspěvky: 202
Registrován: 06 lis 2005, 12:36
Bydliště: Praha

Re: malawi

Příspěvekod jaris13 » 07 úno 2013, 22:11

já jsem rád za každý poznatek,nebo radu ale uznej že tady řešíme blbost! víš kolik lidí tady má napsáno v seznamu neuplné nazvy? kdyžtak mi napiš v sz co si myslíš ahoj.
Uživatelský avatar
jaris13
uživatel webu
 
Příspěvky: 16
Obrázky: 9
Registrován: 05 úno 2013, 23:09
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: malawi

Příspěvekod easy » 08 úno 2013, 00:44

K akvárku. Není to špatné, jen podle mně to pozadí mohlo zůstat v barvě jako na fotce s názvem "pozadí1". Je to prostě moc tmavé. A co se týká celých názvů ryb, mě osobně je jedno, jestli někdo napíše že chová delfíny, fryery, nakatengy nebo Labidochromis Yellow, protože ač začátečník, už jsem toho přečetl dost na to, abych měl ponětí, o čem je řeč. Jen pro zajímavost, tady je odkaz na zajímavý článek pojednávající právě o Labidochromis caeruleus.
Uživatelský avatar
easy
uživatel webu
 
Příspěvky: 31
Obrázky: 30
Registrován: 04 lis 2012, 00:32
Bydliště: Valtice
Kolik let děláte akvaristiku?: 3

Re: malawi

Příspěvekod jaris13 » 08 úno 2013, 09:54

naprostý souhlas každý ví o jaké ryby se jedná tak není ci řešit :D jinak pozadí je tmavší ale né tak jak to vypadá na té uvodní fotce :D skusím to nafotit znovu :D
Uživatelský avatar
jaris13
uživatel webu
 
Příspěvky: 16
Obrázky: 9
Registrován: 05 úno 2013, 23:09
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: malawi

Příspěvekod A+I » 08 úno 2013, 10:56

Ahoj Tapisleca, jak se stale mas po letech? :) Ten nazev je spravne latinsky "Labidochromis caeruleus" a nebo pak slangove "Electric Yellow". Za latinsky nazev se muze uvadet lokalita vyskytu a podle lokalit se muze menit i zbarveni ryb.
S tim "sp." existuje jeste jedna varianta a to "Labidochromis sp. caeruleus chilucha" a vyskytuje se v lokalite Chilucha Reef.

Pro Jaris13:
K akvarku nic nepisu, protoze cekam, az v nem roznes. Co tam mame ted hodnotit, tech dvaapul kamenu na dne a hejno oranzovych neco jako Goldfish zdalky? Nic jinyho tam nevidim a ve sve Fotogalerii nic nemas.
To si jenom myslis, ze kazdy vi, o jake ryby se jedna, kdyz napises otopharynx rock. Ja jsem si vzdycky, asi spatne, myslela, ze kdyz nekdo udela prezentaci svych ryb v akvariu, tak by to melo vypadat reprezentativne a ne komolit jejich nazvy, psat je neuplne, skladat dohromady do jednoho jmena vedecky nazev se slangovym apod.
Asi nebudes chtit prozradit, kdo prodava u vas ryby pod nazvem otopharynx rock - cili otopharynx kamen. Podle mne jsi je kupoval od Hynka Darbujana a ten, doufam, vi, jak se ryby jmenuji latinsky i slangove a neprodava je pod nazvem otopharynx rock. Horsi, kdyz to nevi kupujici, plete si to a pak se jeste durdi, kdyz se mu nekdo snazi otevrit oci. Mne uz je jedno, co si s temi nazvy na titulni strane udelas, ale ma to byt tak, jak napsal Mattes:
Labidochromis caeruleus
Otopharynx lithobates "Zimbawe Rock".
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Re: malawi

Příspěvekod jaris13 » 08 úno 2013, 13:00

tak si asi rožni ty!!! mám i jiné fotky to chce jen hledat a otevřít oči pak uvidíš co mi plave v akva :D
Uživatelský avatar
jaris13
uživatel webu
 
Příspěvky: 16
Obrázky: 9
Registrován: 05 úno 2013, 23:09
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: malawi

Příspěvekod jaris13 » 08 úno 2013, 13:14

od hynka mám pouze labidochromisky a red dragony :D pardon zase jsem nenapsal celý název ach jo :D
Uživatelský avatar
jaris13
uživatel webu
 
Příspěvky: 16
Obrázky: 9
Registrován: 05 úno 2013, 23:09
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: malawi

Příspěvekod A+I » 08 úno 2013, 15:12

Ja si rozinat nepotrebuju. U prezentacky na prvni strane mas napsano, ze ostatni fotky k Tve prezentaci najdemem ve Tve osobni galerii a tam nic neni. Nevim, proc by melo kazdyho napadnout divat se kdovi kam jinam. Ale to je jedno, ja to videt vubec nemusim.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Re: malawi

Příspěvekod wladys » 08 úno 2013, 15:30

A+I píše:U prezentacky na prvni strane mas napsano, ze ostatni fotky k Tve prezentaci najdemem ve Tve osobni galerii a tam nic neni. Nevim, proc by melo kazdyho napadnout divat se kdovi kam jinam. Ale to je jedno, ja to videt vubec nemusim.

V tom odkaze u prezentace je podle mě chyba. Alčo, když se koukneš do jeho profilu, tak tam funkční odkaz do jeho galerie najdeš.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron