Full 300l malawi

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Re: Full 300l malawi

Příspěvekod kromm6 » 04 dub 2013, 11:07

Kameny sa mi lubia ale bridlica sa hodila viac ku pozadiu, Valouny - má m na dvore tak 3 M tak určite najdem 8)
Rastliny keď nevydržia neni problem dať ine alebo dať preč. Piesok ešte uvidím jak pisal V. Gregr. Ryby jake doplniť? :oops:
kromm6
uživatel webu
 
Příspěvky: 41
Obrázky: 1
Registrován: 13 bře 2013, 10:40
Kolik let děláte akvaristiku?: 2

Re: Full 300l malawi

Příspěvekod tapisleca » 04 dub 2013, 17:58

POdle mě teď to akvárko vypadá o hodně lépe.
Rostliny tam sice nepatří, ale klidně je tam nech, jestli ti nevadí, že o ně přijdeš, když je obložíš kamenama tak by mohly vydržet, jinak ti je ryby vyryjí ze dna a ty měkčí ti ožerou. Ryby rozhodně už nedoplňuj, na toto akva jich tam máš hrozně moc. Kluci to mysleli, tak, že bys nechal 2 max 3 druhy a ty doplnil do hejna a ostatní dal pryč, neboť některé počty ryb máš v silném nepoměru. :1:
Uživatelský avatar
tapisleca
častý přispívatel
 
Příspěvky: 202
Registrován: 06 lis 2005, 12:36
Bydliště: Praha

Re: Full 300l malawi

Příspěvekod kromm6 » 04 dub 2013, 20:46

si robím srandu s tým pridávaním ja vždycky všetko preháňam

rastlinky aj tak už nemám kde inde dať -sú to vlastne prebytky s mojho rastlinného akva:-) okrem anubiasov tie som kupil.

mám nachystané čierne a tmavo hnedé kamene- plavené cca 10-20cm priemer mám aj menšie. To sta mysleli tie biele vybrať a dať namiesto nich tie hnedé? Ale tie nie sú také pekné. Skúsiť to možem pri najbližšej výmene vody...

k rybam
Viem že je to nepomer-vela druhov a z niektorých malo kusov. Ale už som čítal všeličo na fórach že aj 3-4 kusy z druhu stačí... ale nevedel som si vybrať. Napr tie 3 cyrtocary som si kúpil len koly tomu že sa mi proste páčili a som ich chcel aj keď som vedel že sú mäsožravé (žerú všetkoa sú krotké jak baránky). Všetky rybky vyšli velmi lacno v porovnaní s akvaobchodom. Ani jedny nie sú s akvaobchodu ale priamo ako poter alebo od chovatela.
Čo je nepomer? To že mám vela rýb a vela druhov viem. Naqpr Saulosi som kúpil 12 mladých a z nch bolo 10 samcov :? - časť sa vyfarbila na modrofialovo a časť cca 3-4 si nechaly oranžovú farbu ale podla správania, čiernych plutiev, ikerných škvŕn a sem tam modrého nádychu boli určite samce. Z nich som daroval 5-6 kusov zadarmo a chalan bol rád že "má modré ryby zdarma" , zbavil ma aj 3 samcov Pulpicanov čo mi tam robili bordel a bagrovali celé akva. To isté plánujem že darujem ďalšie ...
Okrem toho ma prekvapuje jak sú tieto mbuny inteligentné v porovnaní s napr SAE, Botiami,skalármi neonkami gupkami a moly ani nehovoriac... Len tak lachko sa chytiť nedajú, vedia plávať aj doozadu ba dokonca odhalia aj pascu a majú ovela efektívnejšie trávenie :lol: a žijú dlhšie.
kromm6
uživatel webu
 
Příspěvky: 41
Obrázky: 1
Registrován: 13 bře 2013, 10:40
Kolik let děláte akvaristiku?: 2

Re: Full 300l malawi

Příspěvekod Vladimír Grégr » 05 dub 2013, 15:57

Co se týká kamenů, tak je dobré sladit kameny s pozadím a mít všechny kameny stejné, když tam dáš X druhů kamení, tak to bude vypadat hrozně. Ale tak pokud se ti to líbí, tak je to tvoje věc, rybám to nevadí, kameny nemají žádný negativní vliv na chemii vody tak je to jedno.

K těm rybám. Pokud jsi někde na fóru četl, že stačí 3-4 ks od jednoho druhu, tak nevěř všemu co čteš. Třeba u závojnatek to jistě platí, u tlamovců ale většinou ne. To, že sis koupil prostě ryby jak se ti líbily a protože byly levné taky není nejvhodnější způsob zarybňování nádrže. Víš jaké velikosti dorůstají ti delfíni? Víš proč není zrovna moudré míchat býložravé a masožravé ryby? Víš proč není vhodné kupovat ryby po třech nebo čtyřech kusech a podle toho jak se ti líbí? Pokud ne, tak doporučuju projít toto fórum a vše se zde dozvíš, takových dotazů už tu byly desítky. Doporučuju :1: :1: :1: . To jsi měl ale udělat před tím než jsi ryby pořídil. Doporučuju s osádkou něco udělat, jak budou ryby dorůstat tak se bude měnit jejich chování a nepovede to k ničemu dobrému. Tak přeji hodně zdaru při studiu! :-)
Uživatelský avatar
Vladimír Grégr
uživatel webu
 
Příspěvky: 75
Obrázky: 6
Registrován: 23 led 2012, 10:41
Bydliště: Říčany
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Re: Full 300l malawi

Příspěvekod kromm6 » 06 dub 2013, 10:31

No veď práve nie všetko čo sa napíše je pravda. Min. počet čo som kupoval z druhu bolo 6 kusov. 3 cyrtocary som kúpil pretože práve viem aké vyrastú. Saulosiek , yellowiek a pulpicanov som mal aj po 12 kusoch kým som to neporozdával - juvenilov samcov a tak. Neplánujem žiadne chovné skupiny ani nič podobné. Aj tak sa množia čo ani nechcem :oops: . Časom viem že to budem musieť pomeniť - buď počet alebo väčšie akva-zrejme o rok. Akceptujem a som na to pripravený. To že boli lacné som myslel týak že aký nepomer je keď kúpim gupku v akvaristike za 1,5€ a mečúňa za 2,10€ a mbunu od chovatela po 1 € (iba cyrtocary stali 2€ a Fire Fische 3€) a okolko sú tie cychlidy od chovatelov v lepšom stave jak v obchode kde ich majú každý druhý týždeň v karanténe a sú rýchlené teplotou niekde s Číny.

Mimochodom dnes som vybral ešte 7 litrov piesku. Podoprel ten velý biely kameň vpravo a povyberal si "do zásoby" čierne a tmavošedé guláče -česky valouny. Tri som dal okolo valsinerie nech ju nevykopú ale aj tak jej nedávam velké šance a lepšie pripevnil anubiasy o korene. ešte mám "na sklade" jeden taký biely kameň asi 2 x tak velký ako ten vpravo ale nevojde sa mi tam a už a lámať ho nebudem nechám ho do tej novej nádrže.
:1: robím priebežne.
Přílohy
S1160003.JPG
S1160003.JPG (298.04 KiB) Zobrazeno 2454 krát
kromm6
uživatel webu
 
Příspěvky: 41
Obrázky: 1
Registrován: 13 bře 2013, 10:40
Kolik let děláte akvaristiku?: 2

Re: Full 300l malawi

Příspěvekod Vladimír Grégr » 06 dub 2013, 14:23

No fajn, myslím, že to vypadá podstatně lépe než na začátku :-) Až na to množství ryb, ale tak to časem vyřešíš. Jen upozorňuju, že pokud krmíš masožravé ryby a býložravé tak nějak univerzálně, tak budou časem strádat. Proto doporučuju dát pryč delfíny, stejně ti v takové nádrži moc nevyrostou.
Uživatelský avatar
Vladimír Grégr
uživatel webu
 
Příspěvky: 75
Obrázky: 6
Registrován: 23 led 2012, 10:41
Bydliště: Říčany
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Re: Full 300l malawi

Příspěvekod kromm6 » 21 kvě 2013, 07:41

Tak biele dierové kamene som vybral nahradil tmavo šedými nech to viac sedí ku pozadiu, Valsineriu aj ostatné americké rastlinky povyberal (iba nechal plávať asi 6 cm kúsok), vybral ešte 4 litre piesku a doplnil 2 obrovských prísavníkov od kamaráta čo zrušil akva a nemal kam ich dať. Filter prehodil tak že výpusť aj nasávanie je na jednej strane. Vodu mením každých 10 dní tak 2/3 až 3/4. Krmim už iba Sera Flora, Sera Sun, Sera Vipagren, SAK55. Yellowka v DYI porodnici už čoskoro vypluvne malé:-), Medzitým sa rozmnožili Pulpicany - 5 prežilo aj Elongatusy - 9 prežilo. Odchov darujem kolegom aj tak tam mám toho plno :P.
Toto akvárko už možno v zime / na jar pojde sestre keď dobudujem to svoje 1000l. Žena ešte kladie posledné zbytky odporu ale to sa nejak poddá :twisted:
Přílohy
S1230008.JPG
S1230008.JPG (306.36 KiB) Zobrazeno 2274 krát
kromm6
uživatel webu
 
Příspěvky: 41
Obrázky: 1
Registrován: 13 bře 2013, 10:40
Kolik let děláte akvaristiku?: 2

Re: Full 300l malawi

Příspěvekod hr » 22 kvě 2013, 08:56

No když jsem začal číst na první straně popis a potom viděl foto, tak už jsem přemíšlel co ti napíšu :shock: .
Ovšm Vladimír zapracoval a ty si nedal na babské řeči o týpcích z netu a udělal jsi něco, z čehoš musíš mít sám dobrej pocit.
Když se mrkneš na foto č.1 s lebkama a zmatkem kolem a poslední úpravu s tmavými kameny, tak musíš sám uznat, ale i tvoje žena, že to je mnohem lepší.
Až bude ta 1000 l nádrž tak ještě dobře popřemýšlej jak budeš zarybňovat a když tak se poraď.
zatím si myslím, že ryby i když v nedokonalých počtech to zvládnou.

Jestli ty malé rybky nějak neprodáváš, tak samice nech donášet v nádrži, ať vypouští mladé mezi dospělce.
Některé přežijou a odrůstají přímo v aqu a ty co dospělé ryby sežerou, tak zatím jistě chybět nebudou.
Samice v takové porodničce moc klidná nebude. Je těsně pod hladinou, pro ni v nepřirozené části vody, nemá se kam schovat, když se ostatní ryby třeba vzdálí z důvodu leknutí nebo podobně a v tak ztísněném prostoru jí také nebude dobře.
Jednoduše řečeno ji pusť mezi ostatní ryby. :5:

Přeju brzké pořízení nové nádrže a radost z objevené afriky.
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Full 300l malawi

Příspěvekod kromm6 » 31 kvě 2013, 07:42

Tak yellowka včera vyplula 13 malých rybičiek a všetky žijú - dobrá maminka. A ešte tam niečo v puse má lebo nepapá. A Elongatusov nakoniec prežilo 12:-).
Do 1000l dám všetko čo mám teraz a pridám cyrtocayry a špekulujem na sciaenochromis fryeri, aulonocary nechám a ostatné postupne meniť na hapky ale to je len úvaha uvidím ako sa mi budú páčiť mbuny v novom akvárku.
kromm6
uživatel webu
 
Příspěvky: 41
Obrázky: 1
Registrován: 13 bře 2013, 10:40
Kolik let děláte akvaristiku?: 2

Předchozí

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron