Připravované 340 l Malawi

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Připravované 340 l Malawi

Příspěvekod milonda78 » 14 srp 2013, 20:22

Malawi akva 340 l




E-mail: nyc.milos@seznam.cz

ICQ:


TECHNICKÉ ÚDAJE

Rozměry:
900x700x550

Sklo:
6 mm

Objem:
347 l

Stojan:
Lamino skříňka s dvířky, s vnitřním prostorem pro filtr a příslušenství

Filtrace:
Fluval 305

Osvětlení:


Kryt:


Pozadí:
Pravděpodobně břidlice lepená na sklo anebo 3D pozadí imitace břidlice

Vyhřívání:


Vzduchování:


Vnitřní zařízení:
Říční písek z řeky Metuje, kameny břidlice od té samé řeky, rád bych jeden kořen

Rostliny:
cca 4 ks Anubis Barteri

Ryby:
Rád bych:
Pseudotropheus Acei "black" 2+6
Iodotropheus Sprengerae 2+6
Cynotilapia Afra "Jalo Reef" 3+6
Melanochromis auratus 1+5

Krmení:


Ostatní:
Dobrý den,
jsem v podstatě začínající akvarista, na základní škole jsem choval čichavce a tetry, ale od té doby je koukám vše jinak. Doma jsem si ale konečně prosadil nové akva a rád bych africké tlamovce a při studování tohoto fóra jsem zjistil, že to bez Vaší rady asi nepůjde. Akvárium se chystám stavět postupně, jak mi to čas dovolí, ale nejdříve bych měl rád hotový v hlavě obrázek a také vše připraveno. Pro písek v Metuji jsem si by už dneska, protože v zimě by to šlo těžko :-) a v pátek mám domluvenou schůzku s panem Zídkem v Hradci, se kterým chci probrat technické věci, jako osvětlení, filtraci, topení, vzduchování a vlastní akvárko. A ještě se tento týden chystám na kameny. A to je první věc na kterou bych se rád zeptal. Písek se mi v kombinaci s břidlicí moc líbí barevně, je to křemičitý písek o hrubosti cca 0,5-1mm, je takový červeno hnědý, ale přijde mi tmavý v porovnání s pískem, jaký vidím na ostatních fotografiích zde v galeriích, jakou s tím prosím máte zkušenost, může to mít třeba vliv na vyniknutí barevnosti ryb? Také mám problém, že jsem docela limitován místem a tak nové akva nebude mít ty nejideálnější rozměry, hlavně co se týče poměru délka:hloubka, co si o tom myslíte? Hlavně ve vztahu k zamýšlené osádce ryb. Vím, že se tu hodně prosazuje jedno, max. dvoudruhové akva, ale já bych je měl rád pestré, i když zase nevím, jaké je v mém případě nebezpečí křížení (Iodotropheus sprengerae vs. Pseudotropheus Acei?) Nebo mám uvažovat o Tanganyce a jednou houfu Tropheus Duboisy + nějaké šnekáče, což by mě celkem zajímalo? Ale moc si na to netroufám... No jo, není nad to, když má člověk ve všem jasno :-)
Předem moc děkuji za Vaše rady...

FOTOGRAFIE: Fotografie k nadrzi najdete v Osobnej galerii
(Fotografie k nádrži uložte do Vaší osobní galerie! Naleznte te jí v našem FotoAlbu)

VIDEO:
milonda78
nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 04 srp 2013, 21:06
Kolik let děláte akvaristiku?: 2

Re: Připravované 340 l Malawi

Příspěvekod wladys » 15 srp 2013, 00:06

Začnu od shora. Rozměr akva je podle mého špatný. Pokud ti to prostor dovolí zvol akva více na délku, tyhle ryby si tvoří teritoria spíše u dna(když pominu Aceiky). Další problém je tloušťka skla(6mm je pro takovou nádrž málo), ale tyhle ty technické věci ti jistě radim vysvětlí a poradí co a jak. Sestavu ryb bych volil třídruhovou po 12 kusech od druhu. Pohlaví neřeš, stejně to u mladých ryb nerozeznáš. Navíc mít dva samce od druhu je problém. Nejideálnější je 3 a více. Klidně může být poměr samců a samic 1:1. Kořen nedávej, může okyselovat vodu a taky ji barvit a k mbunám na reef nepatří.
Druhy, které bych zvolil já. Acei, yellow a saulosi(coral red). :o
Ať se daří.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Připravované 340 l Malawi

Příspěvekod milonda78 » 15 srp 2013, 21:15

Děkuji za odpověď, rozměr akvárka je přesně to, čeho jsem se bál. Bohužel mám jenom jedno místo, kam ho můžu umístit a z jedné strany je komín a z druhé vzpěra, která drží střešní vaznici. Moje žena má celkem pochopení, ale o bourání komínu nechtěla ani slyšet :-) Ne, teď vážně, s rozměrem nehnu a nevím, jak moc veliký je to problém, mám na Malawi radši zapomenout? Já jsem tady ale v jedné diskuzi o velikosti nádrže se dočetl, že když je zase dost hluboká (míněno plocha dna), tak by to fungovat mohlo. Ryby bych nerad trápil....
Se sklem si určitě poradit nechám a tloušťku přizpůsobím a o osazenstvu ještě popřemýšlím jak jsi mi poradil, teď je pro mě nejdůležitější ten rozměr, ale k čichavcům už bych se vracel jenom nerad :-) Děkuji
milonda78
nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 04 srp 2013, 21:06
Kolik let děláte akvaristiku?: 2

Re: Připravované 340 l Malawi

Příspěvekod wladys » 16 srp 2013, 00:04

V tom případě, tam aceiky nedávej, potřebují hlavně délku akva. Dej tam dva druhy menších mbun(saulosi,Iodotropheusy). Já bych se , ale poohlídl po lepším místě, kde by ses co do délky nádrže mohl více vyřádit. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0


Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron