Malawi 300 litrů

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Malawi 300 litrů

Příspěvekod dýdý » 30 srp 2014, 13:51

OBR.jpg
OBR.jpg (169.76 KiB) Zobrazeno 5072 krát
Malawi 300 litrů




E-mail: dede.hejl@volny.cz

ICQ:


TECHNICKÉ ÚDAJE

Rozměry:
115x55x50

Sklo:


Objem:
300

Stojan:
stojan je domácí výroba svařovaný, natřený a obložený prknama

Filtrace:
vnější filtr fluval 3O5

Osvětlení:
2x 35 wattů

Kryt:
akvárium je přikryté pouze sklami

Pozadí:
černý sprej, vzhledem k malému objemu nádrže jsem nechtěl dělat 3D pozadí

Vyhřívání:
akvarijní topítko s termostatem na 25 stupňů

Vzduchování:
vzduchování pomocí filtrace

Vnitřní zařízení:
kameny od řeky, snažil jsem se nalézt podobné tvary (zaoblené), jeden jsem musel rozbít na více kousků kvůli váze

Rostliny:


Ryby:
6x Pseudotropheus demasoni - vypadá to na 2 samice a 4 samce, hejno bude za nedlouho doplněno o dalších 6 kousků, kteří mi dorůstají v jiné nádrži
4x Metriaclima estherae 'Blue Red' - 2 samci a 2 samice, hejno bude doplněno ještě minimálně o 3 samice místo saulosů. Bohužel nemůžu nikde sehnat samice Blue Red.
3 Pseudotropheus saulosi 'Coral red' - 1 samec a 2 samice za nedlouho jdou k novému majiteli :)

Krmení:
Značka sera (granulgreen, flora), občas koretry, artemie (mražené)

Ostatní:
Nádrž je založena cca 2 měsíce
více na http://www.tlamovciafriky.webnode.cz

FOTOGRAFIE: Fotografie k nadrzi najdete v Osobnej galerii
(Fotografie k nádrži uložte do Vaší osobní galerie! Naleznte te jí v našem FotoAlbu)

VIDEO:
Přílohy
ořez.jpg
ořez.jpg (62.86 KiB) Zobrazeno 5170 krát
Naposledy upravil dýdý dne 09 zář 2014, 20:04, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
dýdý
přispívatel
 
Příspěvky: 102
Obrázky: 66
Registrován: 12 bře 2006, 11:31
Bydliště: Starý Kolín

Re: Malawi 270 litrů

Příspěvekod mcgogo » 31 srp 2014, 19:23

Ahoj,

Pokud mohu komentovat tvůj počin, vypadá to hezky, ale měl bych výhrady Zaprvé k osádce, kde jako hlavní chybu bych považoval kombinaci demasoni a ostatních, což by mohl být problém. V první řadě v počtu kusů a v druhé v potravinových nárocích. V druhé řadě bych asi kapku probral kamení a přijde mi tam i dost písku ale foto může klamat. Mimochodem akvária je průhledové? Jinak ať se ti s akvem daří. :-)
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Re: Malawi 270 litrů

Příspěvekod dýdý » 31 srp 2014, 20:49

Ahoj,
jasně děkuji za komentář. Proč si myslíš že by měl být problém v osádce zda jse mohu zeptat? Vím že Metriaclima estherae je vetší druh ale agresivita Demasonů je myslím si vyrovaná. Co se týče počtů je to problém Demasonů jsem chtěl mnohem víc ale bohužel chovatel jich více neměl a v okolí jich tolik není. Potravinové nároky si myslim že jsou v pořádku oba druhy jsou řasožravé i když metriaclima estherae je spíše všežravec. (v řasách je spousta mikroorganismů takže ryby stejně žerou i masitou složku) takové mám informace možná se mýlím :) a krmím převážně rostlinou složkou mražené dávám jednou za měsíc na spestření. Kamenů tam je hodně z jediného důvodu a to je právě nízký počet ryb, jakmile seženu zbytek kameny samozřejmě proberu :)...Jinak budu moc rád za další komentáře především kritické sále je co zlepšovat, díky :)
Uživatelský avatar
dýdý
přispívatel
 
Příspěvky: 102
Obrázky: 66
Registrován: 12 bře 2006, 11:31
Bydliště: Starý Kolín

Re: Malawi 270 litrů

Příspěvekod mcgogo » 01 zář 2014, 14:20

Demasonky jsou dost agresivní druh a proto se doporučuje ho chovat ve větších počtech a co se stravy týká tak je to striktní býložravec, kdežto Zebra je všežravec, ale možná se pletu a nebude to zas tak brutální. Každopádně uvidíš časem jak to dopadne. Snad to bude OK. :)
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Re: Malawi 300 litrů

Příspěvekod dýdý » 09 zář 2014, 20:06

Nová podoba:)
Přílohy
OBR.jpg
OBR.jpg (169.76 KiB) Zobrazeno 5071 krát
Uživatelský avatar
dýdý
přispívatel
 
Příspěvky: 102
Obrázky: 66
Registrován: 12 bře 2006, 11:31
Bydliště: Starý Kolín


Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků