naše první Malawi

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Tak co, jak se Vám líbí naše Malawi

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

naše první Malawi

Příspěvekod Mut.be » 21 lis 2005, 19:44

[align=center]Tom & Pája - Malawi I

Obrázek[/align]

E-mail: djmut@seznam.cz
ICQ:


TECHNICKÉ ÚDAJE

Rozměry:
100x40x50 cm

Sklo:
8 mm

Objem:
170 l

Stojan:
Stojan je uděláný z dřevotřísky od šikovného truhláře na míru. Tlouš?ka 18mm

Filtrace:
Filtr máme mechanickobiologický, průtok má 600l/hod (ale kvůli růstu ruduch je snížen na 1/3 ). Čistění provádíme - mechanickou část 1x týdně a biologickou jsme zatím nečistili (ale nejspíše 1x za 1,5měsíce)

Osvětlení:
Světelná rampa Artman, 1xzářivka SunGlo, 1xzářivka AquaGlo, dohromady 50watt

Kryt:
Krycí sklo, potažené samolepící černou folií z Obi za 100kč

Pozadí:
Zbytek černé folie (nechtěli jsme pozadí z polystyrenu přes celou zadní stěnu)

Vyhřívání:
200w s termostatem nastavených na 25°C

Vzduchování:
Zajiš?uje zároveň filtrace

Vnitřní zařízení:
Všechny kameny v našem akváriu jsou umělé. Nejdříve mi to bylo trochu proti přesvědčení, udělat všechny kameny z polystyrenu, ale byli jsme nuceni, aby byla váha akvária co nejmenší kvůli staré dřevěné podlaze.

Rostliny:
Echinodorus 4ks, Acorus 1ks

Ryby:
Labidochromis ceareus 3ks
Labidochromis longi 2ks
Pseudotropheus saulosi 3ks
Metriaclima esterae 3ks
Ancistrus 2ks

Krmení:
Granulované krmivo firmy JBL, granulované krmivo prodávané v naší akvaristice (nejspíše ho vyrábí sami), ale rybam chutná nejvíce..

Ostatní:
Po dlouhé době, co se věnuji akvaristice jsem se rozhodl letos po prázdninách pořídit si nové akvárium. Měl jsem 6roků 60litrové. Ale vždy jsem chtěl malawi, tak jsme koupili nové. Díky tomuto portálu jsme si vyrobili všechny použité kameny z polystyrénu. Musím říct, že jak po 1,5měsíci se začínají na povrchu trochu pokrývat řasama, tak nikdo nám nevěří, že je to polystrén. V pravém rohu je udělán tunel, ve kterém je schovaná filtrace a topení.
Je to naše první Malawi, tak snad se nám bude dařit. Ryby vypadají zcela zdravě a spokojeně. Jen 1 nám umřela týden po koupi..
Momentálně řeším jen jeden problém, a to s ruduchami (tzv. akvaristicky "štětičková řasa"). Byl bych rád za rady a zkušenosti.
Více informací bude na mém webu (od 1.12)

FOTOGRAFIE:
Fotografie k nádrži najdete v Osobní galerii
Naposledy upravil Mut.be dne 11 led 2006, 12:19, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
Mut.be
uživatel webu
 
Příspěvky: 62
Obrázky: 6
Registrován: 11 lis 2005, 18:12
Bydliště: Hranice na Moravě

Příspěvekod wladys » 21 lis 2005, 20:41

Já bych zvolil jemnější písek,umělé kameny vypadají dobře a až obrostou řasou tak to bude ještě lepší.Zajímalo by mě jak je máte připevněné.Předpokládám,že přilepené aqua silikonem.
A ta řasa......na obrázcích to až tak vidět nejde,ale já jsem ze začátku měl taky s touto řasou problém a pomohla výměna zářivek a zlepšení filtrace.Co máte za filtr?
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Mut.be » 21 lis 2005, 21:53

No, já jsem chtěl trochu hrubější písek, pač ve dně pak lépe koluje voda (potažmo kyslík) a lépe se látky rozkládají:) to je můj názor. Kameny jsou přilepené silikonem, to máš pravdu.
A k těm řasám, ty zelené na kamenech mi nevadí, ale ta ruducha je mrcha. Pač to studuju (fylogenezi rostlin), tak fakt nevím jak se ji dá zbavit, asi nijak. Jen vyměnit komplet celé akvárko, což se nám hned po založení fakt nechce. Ničit zase všechny kameny. Máme ji tam zatím jen na pár listech rostlin, ale aby se nám z toho nevyklubala továrna na biomasu:). Taky ta potvora miluje Fe, což naše voda má vela moc.. Sice ji upravuju, ale asi ani to nepomáhá.
No a filtr máme Aqua el - filter 650 (s náplní ZeoCarbon). Koupili jsem ho zároveň jako komplet k akváriu,pač bylo za pro mě překvapující cenu. Celý komplet stál 3,7. Což když jsem se díval jinde, tak za tu cenu se dalo sehnat jen akvárko. Je mi jasné, že nic není zadarmo,takže určitě to není nic highend, ale krom té ruduchy si nemůžu stěžovat.
Mějte se všeci
Uživatelský avatar
Mut.be
uživatel webu
 
Příspěvky: 62
Obrázky: 6
Registrován: 11 lis 2005, 18:12
Bydliště: Hranice na Moravě

Příspěvekod canart » 21 lis 2005, 23:14

Akvarium nevyzera zle, tie kamene su naozaj dobre spravene, ale je tam zalostne malo ryb ;) Pridat!
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod nakatenga » 22 lis 2005, 02:21

TO Mut.be - výhoda hrubšího písku tak jak jsi ji popsal ("No, já jsem chtěl trochu hrubější písek, pač ve dně pak lépe koluje voda (potažmo kyslík) a lépe se látky rozkládají to je můj názor.") by se dala vztáhnout spíš na akvária rostlinná, kde je i několik cm vysoké zrající dno. U tlamovců, kteří přirozeně v písku hrabou, převracejí ho,přemis?ují, kutají, foukají a také polykají, uděláš větší kauf, když ponecháš písek jemnější.
Jinak je to pěkné, zatím panensky čisté, takže působí zatím trochu studeně. Ale hezký. Asi si pořídim další akvárko, tyhle začátky mně děsně baví.....
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod barky » 22 lis 2005, 11:18

Trochu ma zaujali rozmery akvaria a uvadzany objem...

Pri rozmeroch 100*50*50 je to papierovo 250 l a preto sa mi uvadzany objem - 170 l zda velmi malo - ako ste tento objem vypocitali ?
barky
uživatel webu
 
Příspěvky: 13
Registrován: 26 zář 2005, 11:52

Příspěvekod canart » 22 lis 2005, 12:18

barky, predna strana je skosena ;)
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Mut.be » 22 lis 2005, 13:03

barky - díky, nějak jsem se přepsal, má to šířku 40. Tak by to mělo mít 200, ale to skosení ubere něco přes 20litrů.
Je to fakt, že je to zatím celé nové, za půl roku to bude jiné:) A ryby ještě asi dokoupíme, ale asi už jen 3. Přece jenom to není až tak velké.
Uživatelský avatar
Mut.be
uživatel webu
 
Příspěvky: 62
Obrázky: 6
Registrován: 11 lis 2005, 18:12
Bydliště: Hranice na Moravě

Příspěvekod Martin Novák » 22 lis 2005, 15:28

Je to hezké akvárium! Ty kameny vypadájí zvláštně, je to rozdíl a netradiční, ovšem není to na škodu. Dobrá práce :-)
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Lgaspo » 22 lis 2005, 16:06

Ano velmi zaujimave akva :wink:
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Další

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků