Stavba interiéru akvária

Postup realizace akvarijního kompletu, aneb jak na to! Pouze ke čtení.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Stavba interiéru akvária

Příspěvekod Radim Zídek » 19 čer 2005, 22:27

Stavba interiéru akvária


Tak jsem se konečně prokousal až ke stavbě interiéru akvária. Je to jedna z posledních prací před vypuštěním rybího osazenstva. Byla to práce na kterou jsem se těšil ze všeho nejvíce (přece jenom malování stěn, zateplování akva a montáže světel nejsou tak záživné) jako stavění skalek a úkrytů pro rybky. Pro mé akvárium bylo celkem použito zhruba 600 kg kamení, z toho nejtěžší vážil 90 kg a 160 kg křemičitého písku. Po zaběhnutí filtru bude akvárium doplněno o několik anubias barterii a o cichlidy jezera Tanganyika.

Přípravné práce pro samotnou stavbu. Nanosit všechny kameny přes celý dům až k akváriu byla opravdu dřina a ruce mám ještě teď vytahané až k zemi.



Fotografie 1

Obrázek



Pro snazší a bezpečnější manipulaci a dopravu kamenů do akvária jsem si postavil malé lešení ze kterého jsem tahal kameny do akvária. Nehrozilo takové nebezpečí vysmeknutí kamene jako třeba ze žebříku. Výška horní hrany akvária od země je 170 cm.



Fotografie 2

Obrázek



Fotografie 3

Obrázek



Pod všechny velké kameny jsem dal polystyrén, aby neseděly přímo na skle a pod ty extrémně těžké jsem použil silnou plastovou mřížku aby se váha roznesla na větší plochu a a ostřejší hrany neprořízly polystyrén.



Fotografie 4

Obrázek



Hotovo, postavené kosterní kameny na polystyrenu, který bude zasypán pískem a od něho přijde položit několik menších kusů nakupených na sobě, tak aby se vytvořilo co nejvíce malých úkrytů pro podřízené a odchované ryby



Fotografie 5

Obrázek



Jako substrát dna jsem použil praný křemičitý písek, který se prodává ve 20kg pytlích. Frakce písku je 0,6-1,2mm. Hrubší písek pro africké cichlidy nedoporučuji.



Fotografie 6

Obrázek



Dokompletování akvária a první napuštění.


Fotografie 7

Obrázek



Fotografie 8

Obrázek

kuk
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Zpět na Zařízení akvária

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron