Lepení akvária

Postup realizace akvarijního kompletu, aneb jak na to! Pouze ke čtení.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Lepení akvária

Příspěvekod Radim Zídek » 19 čer 2005, 22:28

Akvárium a postup realizace


Tak nastal čas na kompletaci akvária a krytu.


A jak to asi probíhalo. Včera v podvečer dorazil nákladní automobil firmy, který při cestě do Německa odbočil ze svého směru a přivezl všechny potřebné díly pro akvárium a kryt se světly. V několika lidech a s oroseným čelem se nám vše podařilo nastěhovat do místnosti, kde bude „prcek“ stát. Veškeré skla a díly byly řádně zabalené v kartonech, tak aby se nepoškodily. Musím se přiznat, že jsem ještě dlouho do noci a s blaženým úsměvem na tváři obšlapoval kolem zabalených obdélníku a představoval si jak to asi dají druhý den všechno dohromady.


Fotografie 2

Obrázek



Druhý den ráno jsem nemohl ani dospat a v pět jsem vyskočil z postele jako čipera. Zděšením bylo, že mám minimálně čtyři hodiny čas, než dorazí z Moravy pánové na lepení. Ale přežil jsem to.
Co následovalo dále po jejich příjezdu, nezbytné kávě a čekání na instalatéra, který dodělal přívod vody a odpad do vnitřku akvária Vám prezentuji v přiložených fotografiích, které myslím mluví samí za sebe.

Fotografie 3

Obrázek



Fotografie 4

Obrázek



Akvárium je o rozměrech 285 x 90 x 70 (D x Š x V) a akvarijní kryt 285 x 90 (8 x 36W). Tloušťka skla je 15 mm.


Fotografie 5

Obrázek



Fotografie 6

Obrázek



Fotografie 7

Obrázek



Fotografie 8

Obrázek



Fotografie 9

Obrázek



Fotografie 10

Obrázek



Fotografie 11

Obrázek



Fotografie 12

Obrázek



Fotografie 13

Obrázek



Fotografie 14

Obrázek



Fotografie 15

Obrázek



Fotografie 16

Obrázek



Fotografie 17

Obrázek



Fotografie 18

Obrázek



Fotografie 19

Obrázek



Fotografie 20: detail zapojení přepadové trubky do polystyrénového pozadí.

Obrázek



Fotografie 21: detail pozadí v rohu, kde se spojí zadní a boční díl a připravená díra ve dně na přepady do filtru

Obrázek



Fotografie 22: pozadí je vhodné za sklo přilepit akvarijním silikonem (nehrozí vyplavání a vylomení vrchních kantů). Výroba - viz. Výroba pozadí z polystyrénu

Obrázek



Fotografie 23: detail přívodu vody a odpadu za akváriem

Obrázek



Fotografie 24: detail napojení přívodu vody do akvária. Vodu přivádím z plastové vodovodní trubce o průměru 20mm, která prochází zadní stěnou do akvária ve stejné úrovni s kanty (výztuha), takže je nad hladinou a neruší uvnitř akvária

Obrázek



Fotografie 25: povrchová úprava trubky (silikon+písek)

Obrázek
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Zpět na Zařízení akvária

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník