Výroba 3D pozadia polystyrén + epoxidová živica

Podskupina článků pojednávající o výrobě pozadí, filtrů, akvárií a podobně!

Moderátor: Team AkvaMalawi

HODNOCENÍ ČLÁNKU

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod erti » 27 led 2008, 10:45

wladys píše:předpokládám,že nechceš ihned po založení dávat ryby...s osazenstvem počkej aspoň tři týdny,pak dej pár záběhovek a pokud budou ryby i testy ok,nemusíš se ničeho bát.Ten hromadný úhyn u tvého kamaráda byl určitě otravou čpavkem nebo dusitanama. :o


Tak večer plavaly všechny ryby tlamou u hladiny. :? Tak jsem je raději přelovil do malého akva. Vypustil jsem kontaminovanou vodu a napustil čistou. Dal jsem tam přes noc na zkoušku 2 neonky a už jsou pryč. Něco je tedy špatně. Dal jsem pod písek na dno mirolon, co se dává pod plovoucí podlahy. Nemůže to být tím? Ale četl jsem tu, že ho tam dáváte? ::s25::
Mám vypustit znovu vodu, a ještě jednou neutralizovat octem? :3: Ještě mně napadlo, že jsem měl na horním okraji pozadí výstupek, který jsem musel po nalepení odříznout a kouká tam čistý polystyren. Ale voda je 5 cm pod horním okrajem pozadí, tak do vody snad nic nejde. Help prosím!!! :1:
erti
uživatel webu
 
Příspěvky: 9
Registrován: 19 led 2008, 22:31

Příspěvekod shimie » 27 led 2008, 12:35

erti píše:
wladys píše:předpokládám,že nechceš ihned po založení dávat ryby...s osazenstvem počkej aspoň tři týdny,pak dej pár záběhovek a pokud budou ryby i testy ok,nemusíš se ničeho bát.Ten hromadný úhyn u tvého kamaráda byl určitě otravou čpavkem nebo dusitanama. :o


Tak večer plavaly všechny ryby tlamou u hladiny. :? Tak jsem je raději přelovil do malého akva. Vypustil jsem kontaminovanou vodu a napustil čistou. Dal jsem tam přes noc na zkoušku 2 neonky a už jsou pryč. Něco je tedy špatně. Dal jsem pod písek na dno mirolon, co se dává pod plovoucí podlahy. Nemůže to být tím? Ale četl jsem tu, že ho tam dáváte? ::s25::
Mám vypustit znovu vodu, a ještě jednou neutralizovat octem? :3: Ještě mně napadlo, že jsem měl na horním okraji pozadí výstupek, který jsem musel po nalepení odříznout a kouká tam čistý polystyren. Ale voda je 5 cm pod horním okrajem pozadí, tak do vody snad nic nejde. Help prosím!!! :1:


To ze vypustis vodu a znovu napustis ti nijako nepomoze. Jednoducho to chce cas, aspon 3 tyzdne bez ryb, inac sa ti to bude stale dokoloa opakovat. Holy polystyren rybam neuskodi. Pred nedavnom sa to tu riesilo.
Precitaj si toto:
http://wds.cz/tlamovci/rady.php?idClanku=7
alebo aj tu:
http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtop ... ght=#30066
Uživatelský avatar
shimie
častý přispívatel
 
Příspěvky: 356
Obrázky: 68
Registrován: 14 led 2007, 17:40
Bydliště: Piešťany

Příspěvekod erti » 27 led 2008, 13:18

shimie píše: To ze vypustis vodu a znovu napustis ti nijako nepomoze. Jednoducho to chce cas, aspon 3 tyzdne bez ryb, inac sa ti to bude stale dokoloa opakovat. Holy polystyren rybam neuskodi. Pred nedavnom sa to tu riesilo.
Precitaj si toto:
http://wds.cz/tlamovci/rady.php?idClanku=7
alebo aj tu:
http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtop ... ght=#30066


Tyto články jsem četl, proto jsem zaběhnuté akva přepustil do jiné nádrže, nalepil pozadí a po zaschnutí vrátil vodu s rybama zpátky. Myslím, že jsem tím rovnováhu narušil pouze přítomností pozadí. Z toho jsem usoudil, že chyba je v tom. Přece po přečerpání z jedné nárže do druhé nebude probíhat cyklus, jako při zavádění nového akva? Nebo?
erti
uživatel webu
 
Příspěvky: 9
Registrován: 19 led 2008, 22:31

Příspěvekod wladys » 27 led 2008, 15:23

Pozadím to není..to že si dal vodu ze zaběhlého akva neznamená,že máš zaběhlé akva...musí se zaběhnout hlavně filtr a usadit se nitrifikační bakterie v akva a to nějakou dobu trvá naž se vše usadí a nitrifikace začne fungovat...vypustěním vody jsi tomu nasadil korunu.Teď to bude ještě horší.Zřejmě jsi ty články nečetl pořádně.Pokud nemáš kám dát ryby holt je musíš do akva dát a doufat že to přežijou....pořádně vzduchuj,filtruj a pokud budou ryby lapat u hladiny nezbývá než měnit vodu častěji,ale jen část né celou!
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod erti » 27 led 2008, 15:39

wladys píše:Pozadím to není..to že si dal vodu ze zaběhlého akva neznamená,že máš zaběhlé akva...musí se zaběhnout hlavně filtr a usadit se nitrifikační bakterie v akva a to nějakou dobu trvá naž se vše usadí a nitrifikace začne fungovat...vypustěním vody jsi tomu nasadil korunu.Teď to bude ještě horší.Zřejmě jsi ty články nečetl pořádně.Pokud nemáš kám dát ryby holt je musíš do akva dát a doufat že to přežijou....pořádně vzduchuj,filtruj a pokud budou ryby lapat u hladiny nezbývá než měnit vodu častěji,ale jen část né celou!


OK. Zkusím to napustit a naleju tam AquaSafe a EasyBalance od TetraAqua. Snad tomu pomůže. Ryby nechám pár dní v 70litrovém akva, případně jsem se domluvil se sousedem na přelovení do 150l. No a udělám to jako bych zakládal nové akva. Díky za rady.
erti
uživatel webu
 
Příspěvky: 9
Registrován: 19 led 2008, 22:31

Příspěvekod 18luboss » 04 čer 2009, 14:13

mohol by mi niekto zaslat z tohoto navodu foto?? pls...
18luboss
nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 04 čer 2009, 08:06

Příspěvekod tomsk1 » 05 úno 2011, 21:11

18luboss píše:mohol by mi niekto zaslat z tohoto navodu foto?? pls...


veru skoda ze sa fotky posr.li postudoval by som tiez postup
tomsk1
uživatel webu
 
Příspěvky: 3
Registrován: 26 bře 2010, 01:54

Příspěvekod wladys » 06 úno 2011, 21:04

Tomsk....mám fotoseriál o výrobě mého akvárka a je tam i výroba 3D pozadí.Pokud máš zájem mrkni.Tohle vlákno dle posledního příspěvku už bude asi mrtvé. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Předchozí

Zpět na O technice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron