Návod na výrobu pozadí z polystyrénu

Podskupina článků pojednávající o výrobě pozadí, filtrů, akvárií a podobně!

Moderátor: Team AkvaMalawi

HODNOCENÍ ČLÁNKU

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod MMMMM » 26 črc 2009, 19:36

Nechce se mi použít ten epoxid, prostě nemám k tomu důvěru a hlavně bych to dělal poprvé a když to udělám špatn může to vylučovat něco do vody atd. Kdyby existovala jiná možnost jak udělat pozadí. Proti polystyrenu nic nemám ale dávat na to epoxyd, a něco jiného asi moc dlouho nevydrží. Nebo máte jiné možnosti jak udělat pozadí bez epoxydu?
MMMMM
častý přispívatel
 
Příspěvky: 234
Obrázky: 8
Registrován: 14 črc 2009, 21:20

Příspěvekod PatasRS » 26 črc 2009, 21:44

MMMMM píše:Nechce se mi použít ten epoxid, prostě nemám k tomu důvěru a hlavně bych to dělal poprvé a když to udělám špatn může to vylučovat něco do vody atd. Kdyby existovala jiná možnost jak udělat pozadí. Proti polystyrenu nic nemám ale dávat na to epoxyd, a něco jiného asi moc dlouho nevydrží. Nebo máte jiné možnosti jak udělat pozadí bez epoxydu?
musíš to nakonec zneutralizovat roztokem octu a vody 1:1 a bude to v pohodě :wink:
Jinak druhá možnost je použít silikon, ale vyjde tě to o dost draž
Uživatelský avatar
PatasRS
přispívatel
 
Příspěvky: 195
Obrázky: 44
Registrován: 28 úno 2009, 21:14
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod wladys » 26 črc 2009, 22:53

Není se čeho bát....pozadí natřené epoxy 1200 je po vytvrdnutí nezávadné a hlavně tvrdé jako kámen.Pokud použiješ k posypu písek bude to vypadat jako skutečné. :o

Pokud se i tak nenecháš přesvědčit tak si udělej pozadí tak,že zadní stěnu zevnitř oblepíš břidlicovýma deskama.Břidlici naštípeš na co nejtenčí pláty a nalepíš na sklo pomocí akvasilikonu.Aby ti mezi břidlicí neprosvítalo světlo,je vhodné zvenku na zadní stěnu nalepit černou samolepící tapetu,nebo zvenku natřít zadní stěnu černou barvou. :o


PatasRS......silikon je sice taky možnost,ale bez finální úpravy epoxy takto vyrobené pozadí nemá moc dlouhou životnost.Takže se epoxy stejnak nevyhne.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod MMMMM » 27 črc 2009, 18:01

Tu břidlici seženu kde? Chtěl bych vědět jak to vypadá s tou břidlicí, má to tu někde?
A ta samolepící tapeta se kupuje přímo v akvaristice, je to přímo na akvárka, to musí být ta černá barva tam kde se lepí na akvárko, což klasická tapeta nemá.
MMMMM
častý přispívatel
 
Příspěvky: 234
Obrázky: 8
Registrován: 14 črc 2009, 21:20

Příspěvekod romco » 27 črc 2009, 18:11

MMMMM píše:Tu břidlici seženu kde? Chtěl bych vědět jak to vypadá s tou břidlicí, má to tu někde?
A ta samolepící tapeta se kupuje přímo v akvaristice, je to přímo na akvárka, to musí být ta černá barva tam kde se lepí na akvárko, což klasická tapeta nemá.


tu mas odkaz pozri sem je tu aj navod ako sa to priblizne robi.. http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtopic.php?t=503 a kupit ju skus v Hornbachu alebo Baumaxe.....
Uživatelský avatar
romco
častý přispívatel
 
Příspěvky: 303
Registrován: 22 dub 2009, 09:10
Bydliště: Čachtice-Slovensko

Příspěvekod MMMMM » 27 črc 2009, 18:55

A to je tapeta primo na akvarka?
Když vnitřní filtr zakryji čímkoli aby nebyl vidět (břidlicí nebo polystyrenem), tak vlastně znemožném správné fungování filtr, protože před filtrem bude překážka.
MMMMM
častý přispívatel
 
Příspěvky: 234
Obrázky: 8
Registrován: 14 črc 2009, 21:20

Příspěvekod flydummy » 27 črc 2009, 21:43

Pokud budeš dávat samolepící tapetu, tak bude stejně z vnějšku akva, takže je jedno jaká. Ostatně ani nevím, ža by byla nějaká "akvarijní".

Filtr zakrytý nebude - resp. když ho máš za pozadím, tak uděláš nasávací otvory někde meze dnem a polovinou nádrže. Pokud za břidlicí, tak Ti mezi ní vždy vznikou nějaké otvory kudy bude proudit voda...
flydummy
uživatel webu
 
Příspěvky: 14
Registrován: 18 črc 2009, 22:11

Příspěvekod kimyy » 27 črc 2009, 22:16

Po přečtení této diskuze jsem se rozhodla, že si pro svoje malé akvárko také zkusím vyrobit toto pozadí. Jen abych něco hnedka nepopletla, zeptám se na pár věcí. Úplně na začátku, když lepím polystireny na sebe, jaké mám použít lepidlo? Až to budu mít vytvarované a přejeté horkovzduškou pistolí, tak Epoxy 1200 mám řetit lihem, že? Hotové pozadí stačí potřít ocem + vodou? :) děkuji za odpověď
kimyy
uživatel webu
 
Příspěvky: 6
Registrován: 27 črc 2009, 22:06

Příspěvekod MMMMM » 27 črc 2009, 22:22

No klasická samolepící tapeta, tam kde je lepidlo není barva tapety, jak to nalepíš na zadní stěnu? Lepidlo je přeci na opačné straně barvy tapety
MMMMM
častý přispívatel
 
Příspěvky: 234
Obrázky: 8
Registrován: 14 črc 2009, 21:20

Příspěvekod flydummy » 27 črc 2009, 23:10

to MMMMMM: dělají se i tapety, které mají barvu na straně "kde to lepí". Nebo je druhá možnost to prostě natřít černou barvou, což si myslím, že při trochu větším akva vyjde i levněji...

to kimyy:
lepit polystyreny dohromady můžeš v podstatě čímkoliv k tomu určeným - já jsem lepil modelářským purexem, protože jsem ho měl zrovna doma. Lze použít i polyuretanová pěna, která jde koupit v obi nebo bau... Používá se na montáž oken, dveří atd...
Ano ředit lihem - já jsem použil technický
Po vytvrdnutí neutralizovat - já použil kyselinu citronovou - jde koupit v potravinách, tu jsem rozpustil ve vodě, dal do rozprašovače a třikrát jsem zopakoval: postříkat, nechat cca 5minut působit a pak osprchovat čistou vodou....
flydummy
uživatel webu
 
Příspěvky: 14
Registrován: 18 črc 2009, 22:11

PředchozíDalší

Zpět na O technice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků