Realizace mého 576L akvária - [Kapitola 1] Slovo úvodem

Podskupina článků pojednávající o výrobě pozadí, filtrů, akvárií a podobně!

Moderátor: Team AkvaMalawi

HODNOCENÍ ČLÁNKU

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Realizace mého 576L akvária - [Kapitola 1] Slovo úvodem

Příspěvekod Waldik » 02 lis 2006, 12:49

Realizace mého 576L akvária

Kapitola 1 : Slovo úvodem


Postavit si velké akvárium vlastními silami bylo mým snem již od dětství. Jakožto malý klučina jsem měl velmi blízko k akvaristice, neboť moji rodiče měli v obýváku několik nádrží a odchovávali ryby na prodej. Šlo však o nádrže maximálně do 150litrů a žádné velké okrasné akvárium jsme doma nikdy neměli. Když mi bylo asi 10 let, odešel táta i akvaristika z mého života a dalších deset let jsem o tento koníček ani nezavadil. Kolem dvacátého roku života jsem si pořídil 100L akvárium a začal se vracet ke koníčku z dětských let, tentokráte již se svou přítelkyní. Akvaristika za deset let prodělala velký vývin jak v dostupnosti druhů ryb, tak i v technice, která je nyní mnohem kvalitnější a dostupnější. Začal jsem nejprve chovat platy, měčovky a gupky. Po odchovu a prodeji několika generací jsem přešel na ryby tetrovité. Těm jsem se věnoval asi 2 roky. Poté následovaly první cichlidy kakadu a můj zájem o tlamovce. Ty jsem si nejprve pořídil v počtu 8ks do 100L akvária. Brzy jsem zjistil, že v tak malé nádrži se jim nebude dařit nejlépe a v té době jsem začal přemýšlet o nové, větší nádrži. Začal jsem chodit na brigády a pomalu spořil, abych se zanedlouho mohl pustit do stavby nového akvária. Plánování akvária trvalo asi tři měsíce. Jeho realizace další tři měsíce. Tak dlouhá doby to byla proto, že jsem si musel nejprve přečíst co nejvíce článků ohledně stavby kompletu a poté si vše do detailů rozmyslet. Celá stavba probíhala v panelovém domě za použití základního nářadí. Zde sepsaný článek je rozdělen podle etap výroby a částí kompletu akvária s popsanými a hlavně vyfotografovanými detaily všeho, co vás při práci může potrápit i potěšit. Doufám, že vám bude můj návod potřebný při stavbě vlastního kompletu akvária.


Kapitola 2 : POZADÍ A DEKORACE
Kapitola 3 : STOLEK
Kapitola 4 : AKVÁRIUM A FILTRACE
Kapitola 5 : KRYT A OSVĚTLENÍ

Text: Bc. Libor Valíček © 2006
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Zpět na O technice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron