Výroba 3D pozadí z XPS polystyrenu

Podskupina článků pojednávající o výrobě pozadí, filtrů, akvárií a podobně!

Moderátor: Team AkvaMalawi

HODNOCENÍ ČLÁNKU

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod romco » 08 črc 2009, 17:00

preco dufas ze aj posledne??ved ked sa ti podarilo prve radost uz robit dalsie.... :D :D
Uživatelský avatar
romco
častý přispívatel
 
Příspěvky: 303
Registrován: 22 dub 2009, 09:10
Bydliště: Čachtice-Slovensko

Příspěvekod wladys » 08 črc 2009, 18:54

Když budeš natírat epoxy a sypat pískem,počítej s tím,že pozadí změní barvu.A to podle použitého písku.Takže pokud chceš pozadí hned hodně tmavé,použij co nejtmavší písek.Dá se koupit i černý.Pokud bude po posypání pozadí světlé,tak nezoufej..hodně rychle pod nárustem řasy ztmavne,či se zazelená...podle toho jaké řase se bude u tebe dařit.
Epoxy moc tím líhem neřeď.Nech ho raději trošku tuhší...písek v něm bude lépe držet.Písek můžeš do epoxy vtlačit.Já to tak dělal a to hlavně v poslední vrstvě.Tu jsem totiž již epoxy nepřetíral.A neutralizovat stačí jen jednou.Já k neutralizaci používal zředěnou kyselinu citronovou.Je stejně účinná jako ocet,ale nesmrdí. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Petr Ruzicka » 08 črc 2009, 18:57

Já jsem vždycky kousek natřel 10x10cm a potom jenom posypal pískem. Udělej tak 2 vrstvy a bude to dobrý. Pozadí potom zneutralizuj kyselinou citrónovou (na moje pozadí jsem použil jeden pitlík v 1litru vody- sříkal jsem to rozprašovačem,aby se to všude dostalo) nesmrdí jako ocet. :o Pak to jen opláchni teplou vodou a nech vyschnout a nalep do akva. já jsem ho nechal 2 dny tvrdnout před neutralizací a po neutralizaci týden vyschnout u topení.
Uživatelský avatar
Petr Ruzicka
přispívatel
 
Příspěvky: 120
Obrázky: 46
Registrován: 16 črc 2008, 19:48
Bydliště: Liberec
Kolik let děláte akvaristiku?: 15

Příspěvekod Petr Ruzicka » 08 črc 2009, 18:59

Koukám,že už Ti to s tou kyselinou napsal i Wladys. Tak to máš aspoň dvakrát. :lol:
Uživatelský avatar
Petr Ruzicka
přispívatel
 
Příspěvky: 120
Obrázky: 46
Registrován: 16 črc 2008, 19:48
Bydliště: Liberec
Kolik let děláte akvaristiku?: 15

re

Příspěvekod zoicas » 10 črc 2009, 14:43

Kluci dík za rady, dnes se na to vrhnu, včera jsem koupil kyselinu citrónovou a 4 kg černého pouštního písku který jsem hned vysušil na plechu v troubě, manželka :evil: měla móóóc velkou radost.

Jinak už mám všechno doma na kompletizaci AQ, stolek v obýváku, AQ v děcáku, všechny tři děti u babičky, manželka na prášky...., mimo toho pozadí ,a ještě nejsem rozhodnutej jaký ryby tam dám ( ještě ani nevím zda Mal, nebo Tan, to tady určitě na fóru budu prosit o inspiraci ) .
(AQ 150x60hlx50 ZEKIA, osvětlovací rampa ZEKIA 2x38W s el. předřadníkyT8, stolek ZEKIA vše v dekoru javor, zářivky Narva Oceanic colour a Narva Oceanic nature, Juwel Reflektor 120cm High-Lite, filtr EHEIM 2080, náplně 13,5 l, 3l Sera Siporax Pond , zbytek vata a Bioakvacit PPI 20, 20 kg křemičitého písku ( frakce do 1 mm ) a nějaký to kilo jemného korálového písku a zhruba 30 kg vietnamského vápence).

Držte palce :24: .
Uživatelský avatar
zoicas
uživatel webu
 
Příspěvky: 27
Obrázky: 35
Registrován: 11 čer 2009, 09:21
Bydliště: Svitavy

Příspěvekod romco » 10 črc 2009, 17:32

potom pridaj akva do sekcie vase nadrze..nech pozrieme....
samozrejme drzim palce.... :D nech sa ti to podari...
Uživatelský avatar
romco
častý přispívatel
 
Příspěvky: 303
Registrován: 22 dub 2009, 09:10
Bydliště: Čachtice-Slovensko

Re: re

Příspěvekod A+I » 13 črc 2009, 21:55

zoicas píše:... a ještě nejsem rozhodnutej jaký ryby tam dám ( ještě ani nevím zda Mal, nebo Tan, to tady určitě na fóru budu prosit o inspiraci ) ..

Ahoj, mas perfektni rozmery akva pro Tropheusy z Tanganyiky. Taky dobry filtr, osvetleni a koralovy pisek, takze ne jihoamericke cichlidy, tem by ten koral zvysoval pH. Kdyz tam das Tropheusy a budes se o ne spravne starat (vhodne krmeni a neprekrmovat, vhodne naskladani kamenu, pravidelne vymeny vody a nestresovat je), tak nebudes litovat a budes z nich mit radost a Tvoje deti se budou mit porad na co koukat (pred detmi zamci krmeni na dva zamky :!: a pouc je, aby nehazely rybam chlebove kulicky apod., je to pro ryby nebezpecne a ja vim, co deti muze napadnout :D ).
Tropheusy mame odzkousene hned nadvakrat a jsou to nase NEJ ryby. V Galerii mame nejake fotky a odkazy na videa, tak muzes mrknout.
Jak dopadlo pozadi?
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

RE:

Příspěvekod zoicas » 13 črc 2009, 23:56

Pro posouzení tady jsou fotky dodělaného pozadí (bez neutralizace, zatím to tvrdne). :?
Už jsem uvažoval o rybí osádce, co říkáte na kombinaci : :?:
-TROPHEUS IKOLA (25 ks) nebo TROPHEUS BEMBA (25 ks)
-NEOLAMPROLOGUS LELEUPI (? ks)
-NEOLAMPROLOGUS BRICHARDI ( ? ks )
-JULIDOCHROMIS MARLIERI ( ? ks ).

Co si o tom myslíte, snesou se, nebude to moc přeplácaný a přerybněný a co ty počty doplňkových ryb a který z uvedených vybrat? :?:
Pro připomenutí:
AQ 150x60hlx50 ZEKIA, osvětlovací rampa ZEKIA 2x38W s el. předřadníkyT8, stolek ZEKIA vše v dekoru javor, zářivky Narva Oceanic colour a Narva Oceanic nature, Juwel Reflektor 120cm High-Lite, filtr EHEIM 2080, náplně 13,5 l, 3l Sera Siporax Pond , zbytek vata a Bioakvacit PPI 20, 20 kg křemičitého písku ( frakce do 1 mm ) a nějaký to kilo jemného korálového písku a zhruba 30 kg vietnamského vápence.
Přílohy
IMG_8878.jpg
Schnutí, ty bílé tečky nejsou polystyrén, ale takhle se ten pouštní písek na sluníčku blejská, doufám, že to nebude vadit v AQ.
IMG_8878.jpg (238.03 KiB) Zobrazeno 4391 krát
IMG_8871.jpg
Po druhém.
IMG_8871.jpg (225.08 KiB) Zobrazeno 4391 krát
IMG_8866.jpg
Po prvním nátěru Epoxy + černej pouštní písek
IMG_8866.jpg (216.88 KiB) Zobrazeno 4391 krát
IMG_8852.jpg
Nátěr epoxy + posyp poštním černým pískem.
IMG_8852.jpg (193.49 KiB) Zobrazeno 4391 krát
Uživatelský avatar
zoicas
uživatel webu
 
Příspěvky: 27
Obrázky: 35
Registrován: 11 čer 2009, 09:21
Bydliště: Svitavy

Příspěvekod A+I » 14 črc 2009, 03:44

Ty bydlis na chlaupe nebo na hrade? Podle fotek to vypda tak i tak :D :lol:
Tropheusu kup 30-35 ks! Porid jen jeden druh. Je jedno jaky, vsichni jsou krasni a jsou to Tropheusi :D . My jsme se taky nemohli rozhodnout jestli ty a nebo ty, a tak mame oboje, ale kazdy druh ve svem akva.
Ty ryby dna jsou OK, ale po nasich zkusenostech bysme vynechali N. Brichardi. Napred vypadaji jak andilci a pak z nich jsou pekne potvurky.
Pozadi je pekny, akorat dost tmavy pro Tropheusy, kteri jsou taky tmavi, vyber nejake, aby s tim kontrastovali.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

RE

Příspěvekod zoicas » 14 črc 2009, 22:03

To je na chalupě u babičky na vesnici, kde trávíme s rodinou většinu volného času, jinak bydlíme v bytě.
Teď k těm rybám, když pořídím 30 ks IKOL ( snad s tím žlutým pruhem budou dost kontrastní ), LELEUPI a MARLIERI, tak potřebuji radu kolik jich tam mám dát ( nebo tip na jiné ). :?:
Uživatelský avatar
zoicas
uživatel webu
 
Příspěvky: 27
Obrázky: 35
Registrován: 11 čer 2009, 09:21
Bydliště: Svitavy

PředchozíDalší

Zpět na O technice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron