Výroba 3D pozadí z XPS polystyrenu

Podskupina článků pojednávající o výrobě pozadí, filtrů, akvárií a podobně!

Moderátor: Team AkvaMalawi

HODNOCENÍ ČLÁNKU

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod Darebak » 28 čer 2007, 22:50

A+I píše:Ted uz to vypada moc dobre :!: Doufam, ze ta jedna vrstva, co jsi tam pridal, bude stacit. Po jak velkych kusech jsi to nakonec natiral?


Bral jsem to zhruba po čtvrtinách, čili natřikrát ta velká plocha a pak vzlášť ten výstupek na techniku. Teď už by to stačit mělo, mírný hnědý nádech, který pod tím prosvítá není vůbec na závadu, půjde to líp ke kamení.
Uživatelský avatar
Darebak
přispívatel
 
Příspěvky: 161
Obrázky: 27
Registrován: 04 bře 2007, 01:16

Příspěvekod Darebak » 28 čer 2007, 22:53

wladys píše:Super....ještě k tomu sladit kameny a bude to paráda. :o


No byl to boj! Doufám, že až to zatvrdne tak si budu moci říct, že je to vítězství člověka nad hmotou :lol: Kameny už mám doma natahané, jsem zvědavý, jak budou vypadat dohromady s tím pozadím. Jsou z řeky, snažil jsem se o jednotný barevný vzhled. Nejspíš budou trochu tmavší než ten písek, ale to určitě vůbec nevadí. Dno bude písečné, stejný písek jako byl použit na pozadí.
Uživatelský avatar
Darebak
přispívatel
 
Příspěvky: 161
Obrázky: 27
Registrován: 04 bře 2007, 01:16

re

Příspěvekod jonathane » 29 čer 2007, 07:49

Teda Petre, vypada to opravdu super. Jaky kameny jsi si natahal? Uz se nemuzu dockat az to bude v AQ.
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Re: re

Příspěvekod Darebak » 29 čer 2007, 09:16

jonathane píše:Teda Petre, vypada to opravdu super. Jaky kameny jsi si natahal? Uz se nemuzu dockat az to bude v AQ.


Hochu, tak to jsme dva, taky se uz nemuzu dockat :22:

Kameny bych asi tezko slovne popsal, takze tady je fotecka..
Přílohy
kameny3.jpg
Připravené kameny do akva. Úlovek pochází z řeky Sázavy.
kameny3.jpg (117.54 KiB) Zobrazeno 6033 krát
Uživatelský avatar
Darebak
přispívatel
 
Příspěvky: 161
Obrázky: 27
Registrován: 04 bře 2007, 01:16

ree

Příspěvekod jonathane » 29 čer 2007, 09:31

Kráááássssááááá :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod Darebak » 30 čer 2007, 12:23

Přátelé, potřebuji poradit. Nechám sice ještě chvíli epoxy tvrdnout, než ji budu neutralizovat, ale to nebrání tomu, abych pozadí vyzkoušel v akváriu (už tvrdne 2 dny). A zjistil jsem nepříjemnou věc - na první pokus se tam nevešlo! Natřel jsem pískem i horní hranu, aby nebyl vidět polystyrén, no a ta vrstva právě brání snadnému nasunutí pod výstuhu v akváriu. Toto už jsem trošku vyřešil - svižná desetiminutovka s pilníkem a obrousil jsem to, takže už ho do akva napasuju, viz foto.

Aby toho nebylo málo, pozadí se míííírně prohnulo, takže mezi sklem a bočními hranami je mezera kolem 0,5 cm dohromady. To není taková hrůza, ustálím to rovnoměřně a ty boky zamáznu silikonem. Spíš mi vadí, že pozadí nedosedne celou zadní stranou ke sklu, aby to pak lépe drželo, ale to asi taky nebude vadit.

No a proč vlastně píšu, teď zádrhel, který mi dělá největší starosti. Pochopitelně se mi při práci zamazala i spodní hrana, na které pozadí stojí, a přilepil se tam písek. A když pozadí usazuju dovnitř, skřípe písek o dno. To samozřejmě nevadí, při opatrné manipulaci se dno nepodře. Ale nebude pak vadit, že na té spodní hraně je písek? Nemůžou ty zrnka nějak časem narušit sklo, že by třeba prasklo? On ten tlak asi nebude tak velký, protože polyš se bude spíš chtít dostat nahoru z vodu ven než aby tlačil na dno, ale stejně..

Co byste mi ještě poradili na základě toho, co jsem teď různě zmínil?
Přílohy
m09-test_v_akva.jpg
Zkouška pozadí v akváriu
m09-test_v_akva.jpg (83.9 KiB) Zobrazeno 5930 krát
Uživatelský avatar
Darebak
přispívatel
 
Příspěvky: 161
Obrázky: 27
Registrován: 04 bře 2007, 01:16

re

Příspěvekod jonathane » 30 čer 2007, 12:32

Petre, myslim si ze dno pozadi Ti sklo dna nejak neposkodi, protoze jak pises, bude mit snahu plavat vzhuru. To radsi poradne utesni dno a boky pozadi, aby se Ti ta nedostavali mensi ryby. Toto byl muj problem, ktery nastal pri vyrobe meho pozadi do toho 100 L AQ. Jinak to vypada opravdu super... Martin
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

ree

Příspěvekod jonathane » 30 čer 2007, 12:32

Jinak vecer budu na ICQ, tak muzem pokecat :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Re: re

Příspěvekod Darebak » 30 čer 2007, 12:49

jonathane píše:Petre, myslim si ze dno pozadi Ti sklo dna nejak neposkodi, protoze jak pises, bude mit snahu plavat vzhuru. To radsi poradne utesni dno a boky pozadi, aby se Ti ta nedostavali mensi ryby. Toto byl muj problem, ktery nastal pri vyrobe meho pozadi do toho 100 L AQ. Jinak to vypada opravdu super... Martin


Mně jenom trochu přeběhl mráz po zádech, když jsem slyšel to pozadí škrábat o dno :) Přece jenom, když to pozadí ztvrdlo, je to opravdu jako kus kamene - tvrdé, nedá se to skoro ani obrousit. Ještě to trochu zahladím nahoře, ať to lépe sedne pod horní lištu. Až to budu lepit, zakydám kdejakou škvíru silikonem, nechci, aby se mi voda dostala za pozadí, natož ryby :D

Btw: jinak večer budu mimo Brno, takže pokecáme spíš v neděli..
Uživatelský avatar
Darebak
přispívatel
 
Příspěvky: 161
Obrázky: 27
Registrován: 04 bře 2007, 01:16

Příspěvekod Darebak » 03 črc 2007, 12:03

Nechal jsem to 5 dní tvrdnout, to musí stačit. Přávě jsem to postříkal roztokem kyseliny citronove (2 polevkove lzice na pul litru vody) a cekam. Neutralizace tedy v plném proudu :D Pak přijde řádná koupel a po usušení se bude lepit :8:
Uživatelský avatar
Darebak
přispívatel
 
Příspěvky: 161
Obrázky: 27
Registrován: 04 bře 2007, 01:16

PředchozíDalší

Zpět na O technice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků