Výroba 3D pozadí z XPS polystyrenu

Podskupina článků pojednávající o výrobě pozadí, filtrů, akvárií a podobně!

Moderátor: Team AkvaMalawi

HODNOCENÍ ČLÁNKU

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod brano ba » 11 led 2010, 14:55

Vlastomen - pozeram ze vypust z filtra mas smerom po dlzke akva. Ktorym smerom a kde mas nasavanie filtra?? Je prudenie v akva dostatocne silne, aby sa ti detrit nasal do filtra z celej nadrze?? Pojdem robit akva podobneho objemu ako mas ty (moje bude cca 170x50x50cm) a premyslam prave ako vyriesit filter.
Tu kocku biomolitanu mas aky rozmer a aky prietok ma cerpadlo, ako casto musis cistit filter?? DAKUJEM
Uživatelský avatar
brano ba
uživatel webu
 
Příspěvky: 55
Obrázky: 6
Registrován: 26 říj 2009, 13:41
Bydliště: Marianka
Kolik let děláte akvaristiku?: 4

Příspěvekod Vlastomenn » 11 led 2010, 18:24

brano ba píše:Vlastomen - pozeram ze vypust z filtra mas smerom po dlzke akva. Ktorym smerom a kde mas nasavanie filtra?? Je prudenie v akva dostatocne silne, aby sa ti detrit nasal do filtra z celej nadrze?? Pojdem robit akva podobneho objemu ako mas ty (moje bude cca 170x50x50cm) a premyslam prave ako vyriesit filter.
Tu kocku biomolitanu mas aky rozmer a aky prietok ma cerpadlo, ako casto musis cistit filter?? DAKUJEM


nasavanie mam smerom kde aj vypust a este jedno z opacnej strany v komore cize su oproti sebe.to cerpadlo ATMAN 202 600l/h+Bioakvacit filtračná hmota 15x15x30cm plus exter filter TETRA TEC 1200 prietok 1200l/h.ano prudenie je dostatocne.
Uživatelský avatar
Vlastomenn
častý přispívatel
 
Příspěvky: 321
Obrázky: 37
Registrován: 21 kvě 2008, 19:37
Bydliště: Martin-Slovensko

Příspěvekod Bárt » 17 led 2010, 21:42

zdravim vsechny :D Chtel bych se zeptat.. Koupil sem polystyren XPS ale je zbarvenej do oranzova.. Mohlo by to mit nejakej vliv na vodu??? dik za odpoved :lol:
Bárt
nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 09 led 2010, 14:51

Příspěvekod Vlastomenn » 18 led 2010, 01:14

nebude to mat ziadne nasledky mozes byt kludny
Uživatelský avatar
Vlastomenn
častý přispívatel
 
Příspěvky: 321
Obrázky: 37
Registrován: 21 kvě 2008, 19:37
Bydliště: Martin-Slovensko

Příspěvekod Rado » 09 úno 2010, 12:26

Farbu polystyrénu prekryješ farbou a tento sa ti pri práci nebude aspoň droliť.
Rado
uživatel webu
 
Příspěvky: 55
Registrován: 28 pro 2009, 00:19

žádost o radu

Příspěvekod mirek.d » 04 črc 2010, 15:13

Zdravím vás všechny. Nedávno jsem náhodou našel tento odkaz na výrobu pozad íhttp://rybicky.net/rady/vyroba-3D-pozadi-z-polystyrenu-a-akvarijniho-silikonu a rozhodl jsem si ho vyrobit.Pozadí je dá se říci hotové,ale ještě než jsem ho stačil nalepit ,tak jsem si přečetl pár dalších rad ,ktaré jsem našel a vznikly další otázky na které nemohu najít odpovědi. Je nutné pokud je písek sypán na silikon pozadí ještě přetírat Epoxy 1200 ? Musím ho ještě neutralizovat?
Díky moc za odpovědi.

To že musím vyndat krycí mřížku od sání ,která je z perlinky už je mi jasné .o)) jen nevím,zda pokud mám sací trubku dost těsnou v polystyrénu zda tam vlastně musím nějako mřížku dávat ,nebo mohu nechat sání volně v jeskyní,kterou jsem pro sání vytvořil .
mirek.d
nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 04 črc 2010, 14:59

Re: žádost o radu

Příspěvekod wladys » 04 črc 2010, 15:41

mirek.d píše:Je nutné pokud je písek sypán na silikon pozadí ještě přetírat Epoxy 1200 ? Musím ho ještě neutralizovat?


Vzhledem k trvanlivosti pozadí,bych místo silikonu použil rovnou epoxy+písek.Před tím bych polystyren natřel nějakým tmavým odstínem balakrylu UNImat.Poslední vrstva by měla být písek ať se pozadí nepřirozeně neleskne.Více třeba ZDE můj návod

mirek.d píše:To že musím vyndat krycí mřížku od sání ,která je z perlinky už je mi jasné .o)) jen nevím,zda pokud mám sací trubku dost těsnou v polystyrénu zda tam vlastně musím nějako mřížku dávat ,nebo mohu nechat sání volně v jeskyní,kterou jsem pro sání vytvořil .


Já nechal komoru volně proplouvatelnou a žádnou mřížku jsem nedával. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod CZmok » 16 pro 2010, 09:40

všiml jsem si, že máš topení za pozadím... jak to vypadá s ohřevem vody v nádrži? Ve mě to evokuje dojem, že se ta ohřátá voda nemůže dobře "roznést" po celé nádrži...

Díky za vyjádření
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Re: žádost o radu

Příspěvekod CZmok » 16 pro 2010, 09:49

wladys píše:...Více třeba ZDE můj návod...


Ty jo, ten stojan je fakt supr... Jen bych použil nějaký červený cihly s povrchovou úpravou a dal bych si záležet na spárách a nechal bych to bez nahození... :) To by bylo bájo.
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod PetrK » 16 pro 2010, 14:54

CZmok píše:všiml jsem si, že máš topení za pozadím... jak to vypadá s ohřevem vody v nádrži? Ve mě to evokuje dojem, že se ta ohřátá voda nemůže dobře "roznést" po celé nádrži...

Díky za vyjádření



Já mám taky topení za pozadím. Vedle topení mám nasávání od filtru a voda se mi ohřeje naprosto bez problémů po celé nádrži. PETR K.
PetrK
uživatel webu
 
Příspěvky: 61
Registrován: 26 bře 2010, 20:32

PředchozíDalší

Zpět na O technice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron