Výroba 3D pozadí z XPS polystyrenu

Podskupina článků pojednávající o výrobě pozadí, filtrů, akvárií a podobně!

Moderátor: Team AkvaMalawi

HODNOCENÍ ČLÁNKU

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod Sapik » 02 led 2007, 19:22

cZip píše:
simir píše:Ahoj s tou perlinkou opatrně :?: dělám ve Vertexu kde perlinku vyrábíme jsou to skelná vlákna natužená speciální látkou)alkalicky odolnou) obsahuje mimo jiné čpavek chemické stabilizátory a jiné chemické přísady aby ti to neměnilo výrazně chemismus vody :( Jinak pozadí vypadá moc pěkně ať plavou a množej se. :24:


Diiky za info, s tou perlinkou jsi me dostal, mozna by nebylo od věxi poptat se ostatních...


... halo vsichni, co pouzivate za material na mřížku do pozadi aby vam za pozadi neplavaly ryby


Perlinka špatny to se tu už psalo , já osobně používám plastovvé mřížky co se dává do nárazníku aut (tuningových) odstříhnu co potřebuji a spoje pořadně zasilikonuji . Mám různé velikosti ok atd , dělam v tom oboru :lol:
Uživatelský avatar
Sapik
uživatel webu
 
Příspěvky: 35
Obrázky: 70
Registrován: 12 pro 2006, 19:11
Bydliště: Brno

Příspěvekod cZip » 02 led 2007, 21:00

Sapik píše:
cZip píše:
simir píše:Ahoj s tou perlinkou opatrně :?: dělám ve Vertexu kde perlinku vyrábíme jsou to skelná vlákna natužená speciální látkou)alkalicky odolnou) obsahuje mimo jiné čpavek chemické stabilizátory a jiné chemické přísady aby ti to neměnilo výrazně chemismus vody :( Jinak pozadí vypadá moc pěkně ať plavou a množej se. :24:


Diiky za info, s tou perlinkou jsi me dostal, mozna by nebylo od věxi poptat se ostatních...


... halo vsichni, co pouzivate za material na mřížku do pozadi aby vam za pozadi neplavaly ryby


Perlinka špatny to se tu už psalo , já osobně používám plastovvé mřížky co se dává do nárazníku aut (tuningových) odstříhnu co potřebuji a spoje pořadně zasilikonuji . Mám různé velikosti ok atd , dělam v tom oboru :lol:


Sapiku, koukam ze jsi z Brna jako ja :) na kolik by ma prisla ta tvoje mrizka? Teda pokud prodas ;) Kdyzkak napis SZ diiky
Uživatelský avatar
cZip
uživatel webu
 
Příspěvky: 30
Obrázky: 7
Registrován: 06 pro 2006, 17:08
Bydliště: Brno

Příspěvekod hadik » 02 led 2007, 22:45

Pozadí pořádně přilep na zadní stěhu akva. Zkus si podobnou desku potopit ve vodě, budeš mít problémy, a takový vztlak bude na pozadí působit neustále. Jinak hezké, líbí se mi, jsem zvědav, jak to ude vypadat pod vodou, porostlé řasou.
Uživatelský avatar
hadik
uživatel webu
 
Příspěvky: 80
Obrázky: 14
Registrován: 05 dub 2005, 00:13
Bydliště: Praha

Příspěvekod Kruan » 03 led 2007, 09:32

simir píše:Ahoj s tou perlinkou opatrně :?: dělám ve Vertexu kde perlinku vyrábíme jsou to skelná vlákna natužená speciální látkou)alkalicky odolnou) obsahuje mimo jiné čpavek chemické stabilizátory a jiné chemické přísady aby ti to neměnilo výrazně chemismus vody :( Jinak pozadí vypadá moc pěkně ať plavou a množej se. :24:


jj..je to hroznej sajrajt..taky jsem delal ve Vertexu...
Uživatelský avatar
Kruan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 592
Obrázky: 61
Registrován: 25 říj 2005, 13:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Polo » 03 led 2007, 14:14

mne sa to celkom paci, tiez sa pokusim nieco podobne vytvorit, mam vsak nejake otazky
nezacne sa pozadie nejak deformovat ked sa zan da ohrievac? a ako riesite vzduchovanie, tak aby ostala hadicka aj kamienok skryty?
Uživatelský avatar
Polo
uživatel webu
 
Příspěvky: 51
Obrázky: 32
Registrován: 05 pro 2006, 17:29

Příspěvekod Kruan » 03 led 2007, 14:47

no to by jsi to topeni musel mit o ten polystyren oprene..jinak nic nehrozi...a myslim ze ani tak by se nic nestalo..jinak vzduchovani nikdo moc nepouziva....ani nevim jestli je v tomto akva planovane...
Uživatelský avatar
Kruan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 592
Obrázky: 61
Registrován: 25 říj 2005, 13:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod cZip » 03 led 2007, 15:18

Přesne jak rika Richie-HK, kolem topeni bude cirkulovat voda ktera bude mit do 30°C, takze polystyrenu neublizi, to by se ti jinak rozpoustel v rukach...

jinak vzduchovani neplanuju, ale projistotu hadicku budu mit pripravenou ale nezapojenou. Pro obcastne vzduchovani pouziju trubicku u vypusti filtru kde proud vody bude z trubicky strhavat vzduch do vody.
Uživatelský avatar
cZip
uživatel webu
 
Příspěvky: 30
Obrázky: 7
Registrován: 06 pro 2006, 17:08
Bydliště: Brno

Příspěvekod Waldik » 04 led 2007, 20:44

Vypadá to hezky, líbí se mi "kameny" než "bláto" :)
Jen bych vytknul pravidelnost. Chtělo to více spontálně řezat, ne tak pravidelně. Ale celkový dojem je slušný, chválím.
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod richard » 05 led 2007, 08:41

cZip píše:Přesne jak rika Richie-HK, kolem topeni bude cirkulovat voda ktera bude mit do 30°C, takze polystyrenu neublizi, to by se ti jinak rozpoustel v rukach...

jinak vzduchovani neplanuju, ale projistotu hadicku budu mit pripravenou ale nezapojenou. Pro obcastne vzduchovani pouziju trubicku u vypusti filtru kde proud vody bude z trubicky strhavat vzduch do vody.


Naprosto souhlasím, jen bych doporučil dát topení na přítok z filtru ne na odtok do filtru.
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod Polo » 05 led 2007, 09:25

zvyknete davat silikon aj na kraje a spodok pozadia ci staci len na zadnu stenu?
Uživatelský avatar
Polo
uživatel webu
 
Příspěvky: 51
Obrázky: 32
Registrován: 05 pro 2006, 17:29

PředchozíDalší

Zpět na O technice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků