Výroba 3D pozadí z XPS polystyrenu

Podskupina článků pojednávající o výrobě pozadí, filtrů, akvárií a podobně!

Moderátor: Team AkvaMalawi

HODNOCENÍ ČLÁNKU

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod Bob » 05 led 2007, 09:34

Ja som daval lep aj na spodok. Takto sa nedostane detrit pod pozadie a bude to aj lepsie drzat.
Uživatelský avatar
Bob
častý přispívatel
 
Příspěvky: 275
Obrázky: 103
Registrován: 08 črc 2005, 11:10
Bydliště: Michalovce, SR

Příspěvekod cZip » 05 led 2007, 11:38

richard píše:
cZip píše:Přesne jak rika Richie-HK, kolem topeni bude cirkulovat voda ktera bude mit do 30°C, takze polystyrenu neublizi, to by se ti jinak rozpoustel v rukach...

jinak vzduchovani neplanuju, ale projistotu hadicku budu mit pripravenou ale nezapojenou. Pro obcastne vzduchovani pouziju trubicku u vypusti filtru kde proud vody bude z trubicky strhavat vzduch do vody.


Naprosto souhlasím, jen bych doporučil dát topení na přítok z filtru ne na odtok do filtru.


Bohuzel u me to nepujde :(

Vytok z filtru je primo vsunut do pozadi a tryska ven z pozadi...

Doufam ze to nebude vadit.
Uživatelský avatar
cZip
uživatel webu
 
Příspěvky: 30
Obrázky: 7
Registrován: 06 pro 2006, 17:08
Bydliště: Brno

Příspěvekod MilaKH » 05 led 2007, 20:58

Tak musím s politováním oznámit že domácí výrobu pozadí vzdávám... ´Jsem tak nešikovný že to neumim ani slepit.. A když už se mi to podařilo fórově slepit tak mi pozadí zas nepasovalo do akva...TAkže jsem nezvládl ani tu základní část která zde vypadá tak lehce a to je zakrytí techniky(respektive udělání si nějaké místo kam později příde topení, filtrace....atd.) :cry: :cry:
Prostě nemám na to nervy... :?
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod cZip » 05 led 2007, 23:52

MilaKH píše:Tak musím s politováním oznámit že domácí výrobu pozadí vzdávám... ´Jsem tak nešikovný že to neumim ani slepit.. A když už se mi to podařilo fórově slepit tak mi pozadí zas nepasovalo do akva...TAkže jsem nezvládl ani tu základní část která zde vypadá tak lehce a to je zakrytí techniky(respektive udělání si nějaké místo kam později příde topení, filtrace....atd.) :cry: :cry:
Prostě nemám na to nervy... :?


Hele ja to udelal tak ze jsem si to slozil v akvarku a udelal si tam cary tuzkou, pak jsem to jenom nalepil podle te cary ;)

Nevzdavej to tak brzo...
Uživatelský avatar
cZip
uživatel webu
 
Příspěvky: 30
Obrázky: 7
Registrován: 06 pro 2006, 17:08
Bydliště: Brno

Příspěvekod MilaKH » 06 led 2007, 10:52

Jenže já mám akva už doma a když se tam motám s tim polystirénem tak to je po celém bytě, takže doma z toho nejsou zrovna dvakrát načený..
Tak dobře zkusím to ještě... Ale jestli se zblázním a budu ve cvokárně tak mě máte na triku. :lol: :o
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod wladys » 06 led 2007, 13:48

...Mílo fandím ti ty to zvládneš......já taky zrovna dělám pozadí. :o Naštěstí se mi daří o něco lépe. :lol:
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod cZip » 06 led 2007, 15:04

MilaKH píše:Jenže já mám akva už doma a když se tam motám s tim polystirénem tak to je po celém bytě, takže doma z toho nejsou zrovna dvakrát načený..
Tak dobře zkusím to ještě... Ale jestli se zblázním a budu ve cvokárně tak mě máte na triku. :lol: :o


Jasne ze to zvladnes!

akorad bych ti, pokud nemas, doporucoval XPS (pro zatepleni podlah) polystyren... Daleko mene se droli a je z neho mene neporadku nez z EPS (klasicky bily na zatepleni fafady)
Uživatelský avatar
cZip
uživatel webu
 
Příspěvky: 30
Obrázky: 7
Registrován: 06 pro 2006, 17:08
Bydliště: Brno

Příspěvekod wladys » 06 led 2007, 15:13

CZip:
....plně souhlasím,ovšem pokud se to dělá prvně a pár pokusů se nepovede,tak to vleze trochu do peněz. :lol: :!:
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod MilaKH » 06 led 2007, 17:31

To wladys. přesně když už děláš kdoví kolikátý tak už to jde lépe.. Prosimtě jen otázečky..Čím to budeš barvit? Někde jsem čet u tvého pozadí že si to barvil potravinářským barvivem.
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod wladys » 06 led 2007, 20:19

....potravinářským sem barvil kdysi dávno mé úplně první pozadí,ale to jsem měl tekutou potravinářskou barvu v tubách ...dovezenou z Německa.Tou to šlo perfektně.Pak sem zkoušel tu práškovou a ta je naprd.Té bych tam musel nasypat aspoň kilo. :lol:
Na mé další pozadí(to co mám v Malawi) jsem použil barvu co se dává do primalexu.Na to pozadí co dělám teď jsem použil BALAKRYL UNI MAT....což se mě zdá zatím jako nejlepší varianta.Dnes jsem přes to natřel epoxidovou pryskyřici(1200 :!: ) a posypal pískem.Teď už jen počkám až to zatvrdne,potom natřu epoxidem i zadní stranu pozadí a mám hotovo. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na O technice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků