Výroba mého pozadí

Podskupina článků pojednávající o výrobě pozadí, filtrů, akvárií a podobně!

Moderátor: Team AkvaMalawi

HODNOCENÍ ČLÁNKU

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Výroba mého pozadí

Příspěvekod metalic :-) » 30 led 2007, 09:29

Výroba mého pozadí


Taky jste se už pokoušeli udělat pozadí z polistirénu a silikonu? Musím se přiznat že když jsem jsem se koukal jak se s tím můj kámoš patlal a vůbec to nedodělal. Tak jsem zkoušel vymyslet pozadí nějak jinak a pořád se nedařilo. Až jednou jsem nasel náhodou na internetu stránku kde byl návod na pozadí z bílého cementu. Říkal jsem si že to nemůže být možný, ale docela mě to zaujalo.

Tak jsem vzal do ruky kladivo a udělal jsem si šalunk, který jsem následné položil na stůl. Na dno jsem dal noviny a perlinku. A mohl jsem začít.


Obrázek


Na dno jsem nanesl malou vrstvu (cca 1 cm) a zas položil perlinku (ta je tam pro to aby se pozadí nezlomilo)

Obrázek


Pokračoval jsem dál tím že jsem nanesl další vrstvu cementu a dále jsem pokračoval ve vytváření skalek. Ty jsem vytvořil pomocí zmuchlaných novin který se pak po zatvrdnutí vyndají.


Detaily

Obrázek

Obrázek


Po týdnu tvrdnutí, při instalaci do akva jsem pod něj dal ještě polystirén protože se mi moc nelíbilo že by to stálo na holém skle.


Poznámky:
1. Perlinka neni nutna. Já jsem si jí tam dal protože jsem to dělal poprvé tak pro jistotu.
2. Před instalací doporučuji pořádně omít.

Další foto

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Konečné foto po hned po napuštění.

Obrázek
Uživatelský avatar
metalic :-)
uživatel webu
 
Příspěvky: 47
Obrázky: 14
Registrován: 09 kvě 2006, 16:43
Bydliště: Litoměřice

Cement

Příspěvekod viktor janda » 30 led 2007, 10:07

Tak to je skoro celá míchačka. Kdysi jsem měl betonovou skalku a kančíci se mohli zbláznit. Pořád se třeli.
Co dát pod tu síťku polystyren, který už je nějak vytvarovaný? Mohlo by to pozadí potom vypadat třeba takhle?
Nebyla by to taková těžká hmota, ale jenom krustička.
Přílohy
thumbnail-1.jpeg
Alex Stark akvarium
thumbnail-1.jpeg (26.9 KiB) Zobrazeno 19542 krát
Uživatelský avatar
viktor janda
uživatel webu
 
Příspěvky: 69
Obrázky: 9
Registrován: 29 dub 2006, 06:30

Příspěvekod metalic :-) » 30 led 2007, 15:43

Myslíš jako dát polistiren, pak perlinku a na to beton? Jestli jo tak nevim protože ta sítka je dost tvrdá a nevim jak by to držela ale nápad to taky není špatnej. K tomu obrázku to pozadí s betonu si taky takle můžes vytvarovat. A můžes na to použít jaky koliv písek kopanej nebo hrubej tan jsem pouzil ja.
Ale tet se chystam dělat do meho druheho akva a tam budu mit dve barvy normalne bílé pozadi a na to vytvaruju nejakej kmen a to byude hnedy protoze budu pridávat rašelinu. :D
Uživatelský avatar
metalic :-)
uživatel webu
 
Příspěvky: 47
Obrázky: 14
Registrován: 09 kvě 2006, 16:43
Bydliště: Litoměřice

Příspěvekod FontosR » 30 led 2007, 16:18

Vypadá to dobře :lol: ale nedělá to něco z vodou a kolik to váží na jaký obsah akva jsi to vůbec dělal. :D
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Tak znova...

Příspěvekod viktor janda » 30 led 2007, 16:36

Baže to s vodou dělá divy. Na neonky to asi nebude. Ale Malawi tvrdost 8 - to je jiné kafe.
Metaliku: nevím použít-li tu síťku nebo ne, ale myslím, že by tam něco mělo být. Co takhle udělat mustr - na ten dát kousky síťky, případně nějak vytvarovat celou v kuse, třeba horkem? Nakonec určitě prodávají i jemnou, neboli jemnější. Taky by se to mohlo místo polystyrénového základu dělat v přírodě na "originál skále. Možná by to vypadalo
docela dobře. POZOR, myslím spíš nějaké pískovce, nikoliv vápenaté či žulové lomy. I když?! Jak tak o tom uvažuji
asi to prubnu. V létě budu dělat nové akvárium. Vyzkouším novou technoligii a možná to nějak nafotím, bude-li to stát za to. Berte mě s rezervou, ale už jsem betonskálu měl a vypadala po ořasení naprosto dokonale. Tak proč to neopakovat?! Pokud ovšem nemáte někdo hodně špatné zkušenosti. Nakonec třeba nějaké polymerové pryskyřice by
udělaly v kombinaci s origoš skálou taky své. Otázkou je za kolik?
Uživatelský avatar
viktor janda
uživatel webu
 
Příspěvky: 69
Obrázky: 9
Registrován: 29 dub 2006, 06:30

Ještě dovětek..

Příspěvekod viktor janda » 30 led 2007, 16:40

Pravda je, že Radimovy pozadí vypadají super a kdyby člen chtěl, asi by se dalo udělat i ve stylu "velké pískovcové bloky", takže proč se prudit?
Uživatelský avatar
viktor janda
uživatel webu
 
Příspěvky: 69
Obrázky: 9
Registrován: 29 dub 2006, 06:30

Příspěvekod metalic :-) » 30 led 2007, 17:20

Jasný máš pravdu. A ty tvý návrhy taky nejsou spatny ale ja se asi bude drzet meho stareho postupu. V patek budu dělat nove pozadi tak za zase nafotim. Jj možné že tam udělám pár změn to ještě nevim protože ja si předem nemůžu nic připravit neni na to prostě fantazie všechno mě napada když už vytvářim. Jinak co se tyče váhy samozřejme že to je těší než polistyrenový ale ja doporučuju dat pod to 1cm polistyren a nadherně to pruží a takovej natlak to není.Ttoto pozadí mam uz tri mesice a nemam s nim vubec žádny potíře. Jinak akva má 540l a rozměry toho pozadí je 150x60cm. Jo jinak v tom akva mam Ameriku a chystam toto pozadí dělat i do maleho akva co ma matka a ta tam má Neinky, Mečovky.....
Uživatelský avatar
metalic :-)
uživatel webu
 
Příspěvky: 47
Obrázky: 14
Registrován: 09 kvě 2006, 16:43
Bydliště: Litoměřice

Příspěvekod metalic :-) » 30 led 2007, 17:25

A ještě ta perlinka tam nemusí být. Toto pozadí jsem dělal dá se říct na risk a nevěděl jsem jestli to vubec vyjde tak jsem tam udělal takovidle opatreni. Tu perlinku jsem tam dal protože jsem se bál že akva nebude držet a bude se lámat.

Taky bych chtěl doporučit to pozadí tvrdne celý týden a jestli vat to přes ten týden bude pripadat ze to nikdy nestvrdne omyl. Když jsem ho tam dával tak bylo moc trošku vysoký :oops: myslel jsem ze to zeskrabnu skrabkou ale ne musel jsem ho vyndat a seriznout karbynou.

Jinak toto pozadi jsem pomahal dělat kamosovi a ten si ho nemůze vynachválit.
Uživatelský avatar
metalic :-)
uživatel webu
 
Příspěvky: 47
Obrázky: 14
Registrován: 09 kvě 2006, 16:43
Bydliště: Litoměřice

Příspěvekod metalic :-) » 30 led 2007, 17:32

A můzu říct že ty chychlidy si tam libujou maji tam schovavacky a to je neco pro ně.
Uživatelský avatar
metalic :-)
uživatel webu
 
Příspěvky: 47
Obrázky: 14
Registrován: 09 kvě 2006, 16:43
Bydliště: Litoměřice

Příspěvekod shimie » 30 led 2007, 18:54

Ja by som do toho cementu este zamiesal polistirenove gulicky a bolo by to o polovicu lahsie :o
Uživatelský avatar
shimie
častý přispívatel
 
Příspěvky: 356
Obrázky: 68
Registrován: 14 led 2007, 17:40
Bydliště: Piešťany

Další

Zpět na O technice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron