Výroba externého biofiltra

Podskupina článků pojednávající o výrobě pozadí, filtrů, akvárií a podobně!

Moderátor: Team AkvaMalawi

HODNOCENÍ ČLÁNKU

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod MilaKH » 02 zář 2006, 21:09

V pohodě.. Jsem tepr ve fázi plánování a rozmýšlení..
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod Rostratus » 03 zář 2006, 09:20

Hugo: presne ako Canart píše funguje to všetko pokiaľ hladina akvária je zarovno s hladinou biofiltra.

Canart: musím ti trošku oponovať, pretože ako vieš i ja mám biofilter pri mojom 1350 litrovom akváriu vedľa seba (hladiny sú rovnaké). So všetkým s tebou súhlasím až na to zavzdušnenie. Môj filter beží vyše roka bez prestávky a ešte sa mi nestalo, že by mi zavzdušnilo spojovacie potrubie. Funguje to úplne normálne. Jediné čo treba dobre zvoli? pri spojení nádob je správny a dostatočný priemer potrubia, ktorý závisí hlavne od výkonu čerpadla v biofiltry. Pokiaľ sa zvolí potrubie menšieho priemeru stane sa to, že čerpadlo vyčerpá všetkú vodu z biofiltra a spojovacie potrubie nebude stíhať dočerpávať vodu z akvária. ( pre predstavu ja mám biofilter 390 litrový, čerpadlo s výkonom 3800 l/h a priemer spojovacieho potrubia je 12 cm.)
Uživatelský avatar
Rostratus
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 627
Obrázky: 80
Registrován: 07 dub 2005, 22:27
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod Martin Novák » 03 zář 2006, 09:45

Mám také biofiltr na principu spojených nádob a ještě se mi nestalo, že by se mi spojovací potrubí zavzdušnilo. Mám v biofiltru 50 litrů čerpadlo o výkonu cca. 250l/hod. a spojovací potrubí má průměr 4cm.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod mikro » 03 zář 2006, 11:54

Ono by se mohlo zavzdusnit, je tam urcity podtlak, a tudiz by se mohl kyslik, tedy rozpustene plyny z vody odloucit a postupne zavzdusnit spojovaci potruby, ale je to spise na roky ;-)
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod canart » 03 zář 2006, 15:05

mikro: vystihol si princip. No, na roky to nie je, pretoze u mna sa to stane postupne aspon raz za rok. Aby ste rozumeli....jedna sa o prepojenie nadob v rastlinovom filtri (suchozemske rastliny), odkial ide voda opat principom spojenych nadob do biofiltra opisaneho v tom navode. Navod na rastlinovy filter som zatial nepublikoval. Pricina zavzdusnenia moze byt aj pritomnost korenov rastlin a uvolnovanie plynov z nich do vody.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Martin Novák » 03 zář 2006, 15:10

Tak to mě nehrozí. Spojovací potrubí musím vyndat každý týden při výměně vody kvůli rozdílu hladin.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod mikro » 03 zář 2006, 15:41

ja taky, stejne kdyz menim vodu cistim mlitan co mam na prepadu jako predfiltr.
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod Zinedine Z. » 16 srp 2007, 16:07

zdravim , riesim prave otazku filtracie do mojho tanganika akva, bude mat objem 660L ale pocitam ze cisty objem vody bude tak 500-550L. Chcem si spravit takyto filter s objemom asi 60-80L, ale neviem aky prietok by malo mat cerpadlo aby bola zabezpecena biologicka filtracia. Cital som , ze cim pomalsie voda preteka filtrom, tak tym lepsie, ale zas na druhej strane nemoze pretekat ani prilis pomaly, aby bakterie nezostali bez kyslika.
Niekde som ale aj cital(skoda ze uz neviem ale kde :( ), ze filter moze pracovat aj na principe anaerobnej filtracie. Co vy na to?
Uživatelský avatar
Zinedine Z.
uživatel webu
 
Příspěvky: 67
Obrázky: 34
Registrován: 25 črc 2007, 15:30
Bydliště: Nitra

Příspěvekod Hroch » 16 srp 2007, 20:13

mrkni na Wodka filter
Je to dost složité a drahé , výněna vody výjde u slatkovodního akvárka levnějc .
Pokud jde o průtok filtrem : je pravda že většina lidí má čerpadla hodně předimenzovaný . Podle mě stačí když se voda otočí ve filtru tak max. 3x za hodinu , ale pozor - pokud čerpáš vodu z filtru pod akvárkem potřebuješ čerpadlo které má patřičný výkon i do výšky . na čerpadlech jsou obvykle grafy kolik vody přečerpá např do 50cm , do 80cm , do 1m atd. ale skutečnost je obvykle míň -odpor potrubý , po čase zanesení trubek a čerpadla atd.
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Re: Výroba externého biofiltra

Příspěvekod petersman » 22 říj 2013, 22:46

Zdravym vas vsetkych.Rozhodol som sa moje akva prerobit na malawi.Momentalne som v plnom nasadeni s vyrobou externeho biofiltra a riesim hned niekolko problemov.princip bude taky ze mam vyrovnavaciu nadrzku v ktorej je otvor a odtial privod vody do biofiltra.moj buduci biofilter ma velkost priblizne 70 l moje akva bude mat zhruba 400 l cisteho objemu.Chcem sa spytat kedze bude moj biofilter pod akva ake silne cerpadlo pouzit pripadne ci mate nejake skusenosti s niecim vhodnym.cerpadlo by malo mat vytlak pocitam min 1,5 m doporucite mi niekto nejake?Dalsi problem co mam je neprijemny zvuk nasavania vody s externej nadobky(zistil som pri skuske mimo akva pri pouziti vedier).Niekde som sa docital ze je to sposobene predimenzovanym odtokom s vyrovnavacej nadobky.Mate niekto aj s tymto skusenost?Pomoze mi vsadit nejaky regulacny ventil?Dalsia vec co ma zaujima je ta ci bude stihat pritekat voda do akva s biofiltra ak bude teda pouzite na biofilter akva s objemom 70 l.Nebude to malo na akva o objeme cca 400 l?jedine cim som si isty je to ze voda s akva do externej nadobky(princip spojenych nadob) bude stihat pritekat.Za kazdu radu dakujem
Uživatelský avatar
petersman
uživatel webu
 
Příspěvky: 7
Obrázky: 5
Registrován: 17 říj 2013, 20:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 3

Předchozí

Zpět na O technice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron