Ako som riešil filtráciu II

Podskupina článků pojednávající o výrobě pozadí, filtrů, akvárií a podobně!

Moderátor: Team AkvaMalawi

HODNOCENÍ ČLÁNKU

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod Lgaspo » 23 srp 2005, 14:41

Tak ako som to uz opisal tu (v podstate su to detaily):

http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtopic.php?t=294

1. trysky by som nesmeroval pod 45 stupnovym uhlom hore
2. smeroval by som ich podla umiestnenia dekoracie a pump smerom na pumpy (smerovat ich mozes pomocou kolien a T kusov)
3. nedaval by som na potrubie na dne sietku po celej ploche dna ale len ponad potrubie, resp. by som sietku nedaval vobec a potrubie by som pomocou silikonu a piesku opieskoval a teda keby ho aj ryby vykopali nebolo by ho vidiet
4. vylepsil by som pristup pohybujucej sa vody k pumpam tak, aby vode v ceste stalo minimum prekazok


To je asi tak vsetko co by som urobil inak :wink:
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod cresh » 23 srp 2005, 14:58

Jasný to je fjn toto vědět, mě se to moc zalíbilo asi to taky tak udělám...
A co tam na to máš připojené za filtry? A kde jsi koupil ty trubky zekterých jsi to vytvořil?
Uživatelský avatar
cresh
přispívatel
 
Příspěvky: 102
Registrován: 19 srp 2005, 11:36
Bydliště: Brno

Příspěvekod Lgaspo » 23 srp 2005, 15:05

Na mechanicku predfiltraciu pouzivam 2 pumpy Rio 750, ktoré majú prietok cca 700 l/hod. Su na nich nasadene molitany priamo od vyrobcu Rio pump.
V biofiltry mam Eheim 1250 s prietokom 950 l/hod pri výške výtlaku 1,3 m. V bio pouzivam molitan T30.

Potrubia som vsetky kupil v BA v jednej very good akvaristike - Biotop.
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod cresh » 23 srp 2005, 15:15

Skra jsem se koukal po netu a tak a nikde jsem takový fjn frubky neviděl....
Uživatelský avatar
cresh
přispívatel
 
Příspěvky: 102
Registrován: 19 srp 2005, 11:36
Bydliště: Brno

Příspěvekod Lgaspo » 23 srp 2005, 15:22

Ak ich nikde nezozenies daj vediet. Dam Ti kontakt na tu akvaristiku a mozno sa s nimi nejak dohodnes. Napr. viem, ze akvarka pre svojich zakaznikov davaju robit k vam do Ciech. Takze Ti to tam budu mozno vediet nejak dorucit
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod cresh » 23 srp 2005, 15:28

Myslím si že jsme se od toho 93 tak moc neodcizili takže by pošta mohla fungovat, ale díky moc jestli to neseženu tak ti dám echo
Uživatelský avatar
cresh
přispívatel
 
Příspěvky: 102
Registrován: 19 srp 2005, 11:36
Bydliště: Brno

Příspěvekod Greg » 23 srp 2005, 16:32

Martin Novák píše:Jinak vrtání skla není žádná sranda ani levná záležitost. Za obyčejnou díru průměru 3 mm chtějí 20Kč. To boční řešení je ale vážně nejlepší. Další možnost je udělat vnitřní přepažený biofiltr, ale nevýhody (ale i výhody) znáš.


Budu kupovat akva cca 300l, řeším také umístění odtoku do externího filtru. Napadla mě ta varianta vyvrtat díru do dna, aby se schoval přívod, jelikož akva budu mít na skříňce umístěné u stěny pouze zadní stranou akvarka, aby se schovali trubky a nemusel mít akva 5 cm od stěny. (asi by to nevypadalo moc hezky) Tak jsem poptal v Brně u firmy Sklorex která vyrábí akvária (udělám jim trochu reklamu ;o) tak vyvrtání by stálo u průměru 63 mm (maximalní velikost jejich vrtáku) příjemných 70 Kč. Nevím jak by to bylo u akva již koupeného jinde, ale to si už musíte zjistit sami. :D Přidávám link na ně: Sklorex
Uživatelský avatar
Greg
častý přispívatel
 
Příspěvky: 292
Obrázky: 31
Registrován: 06 srp 2005, 21:27
Bydliště: Rosice u Brna

Příspěvekod cresh » 23 srp 2005, 16:43

Lgaspo píše:Diky moc, skusim to takto urobit :D


jo ještě ktomu světlu ty tlumivky musíš mít dimenzovaný na ten požadovaný výkon!!!!!
Uživatelský avatar
cresh
přispívatel
 
Příspěvky: 102
Registrován: 19 srp 2005, 11:36
Bydliště: Brno

Příspěvekod Martin Novák » 24 srp 2005, 10:41

Greg píše:Budu kupovat akva cca 300l, řeším také umístění odtoku do externího filtru. Napadla mě ta varianta vyvrtat díru do dna, aby se schoval přívod, jelikož akva budu mít na skříňce umístěné u stěny pouze zadní stranou akvarka, aby se schovali trubky a nemusel mít akva 5 cm od stěny. (asi by to nevypadalo moc hezky) Tak jsem poptal v Brně u firmy Sklorex která vyrábí akvária (udělám jim trochu reklamu ;o) tak vyvrtání by stálo u průměru 63 mm (maximalní velikost jejich vrtáku) příjemných 70 Kč. Nevím jak by to bylo u akva již koupeného jinde, ale to si už musíte zjistit sami. :D Přidávám link na ně: Sklorex

To je možné. Asi poté technologický postup a náročnost není tak vysoká, aby se cena vrtání zvedela o tolik. Já jsem totiž nedávno předělával terárium pro mého sklípkana a chtěl jsem perforované sklo kvůli větrání. Jenže to znamenalo 30 děr o průměru 3 mm. Když se vezme v úvahu 30 ks x 20 Kč, tak je to celkem balík. Takhle za jednu díru, i když většího průměru, to asi není problém. Díky za tip! :-)
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Greg » 26 srp 2005, 19:25

Líbí se mi tvůj nápad filtrace. Mám dotaz k té fajce. Je tam nějak funkčně důležitá??? Přemýšlel jsem, že bych si u svého akva nechal jen otevřenou trubku...
Uživatelský avatar
Greg
častý přispívatel
 
Příspěvky: 292
Obrázky: 31
Registrován: 06 srp 2005, 21:27
Bydliště: Rosice u Brna

PředchozíDalší

Zpět na O technice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron