Ako som riešil filtráciu II

Podskupina článků pojednávající o výrobě pozadí, filtrů, akvárií a podobně!

Moderátor: Team AkvaMalawi

HODNOCENÍ ČLÁNKU

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod shimie » 09 kvě 2008, 20:03

VladoRS píše:ale ja este nemam externy filter mam len velky interny filter ktory strasne huci a preto ho musim vypinat a tie bakterie asi hynu a tak neviem ako ďalej


Filter nesmies vypinat. Ak huci tak kup novy, najlepsie vonkajsi.
:wink:
Uživatelský avatar
shimie
častý přispívatel
 
Příspěvky: 356
Obrázky: 68
Registrován: 14 led 2007, 17:40
Bydliště: Piešťany

Příspěvekod wladys » 10 kvě 2008, 08:28

Ten velký pokles PH bych viděl na starou vodu.Jak často měníš vodu a odkaluješ?Kořeny sice vodu okyselí,pokud je voda měkká,ale tak silně né.To by si to musel mít kořeny přecpané.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod VladoRS » 10 kvě 2008, 10:19

ja vodu menim asi 1/3 za 14 dni a dal som posledny raz aj pripravok PH+ a ph sa potom vyskriabalo na 6.5 a na druhy den kleslo na 5.0 :( a mam aj viac meracov PH (nemam ani koreny ani skaly iba filter a je tam 1 ocellat 2 sumce indicke 6 trinidatckych 1 harabagras ) neviem v com je zrada asi v tom ze ten filter vypinam

ako mam urobit aby som nepotreboval interny filter ale aby mi to tahalo aj kal ?
VladoRS
uživatel webu
 
Příspěvky: 8
Registrován: 09 kvě 2008, 16:19

Příspěvekod wladys » 10 kvě 2008, 10:26

Já se obávám,že odkalovat budeš muset.Máš tam ryby,které toho dost sežerou a tudíž z nich i dost vyjde.Jak velká kostka biomolitanu je na té hlavici nasazená?Doporučuju použít co největší,nebo koupit kvalitní vnější filtr.To by podle mě bylo nejlepší řešení.Taktéž výměna co 14 dní je u této nádrže málo :!:
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod VladoRS » 10 kvě 2008, 10:42

aha a ked si kupin ten externy filer tak budem musiet tu vodu ties tak casto menit?? aj ked pojde ten filter non-stop?? a teraz ked mam ten filter nastaveny aby tlacil aj bublinky tak to potom asi budem musiet zmenit lebo bublinky velmo pocut. Ale ked pozeram dake nadrze Malawi tak tam maju len externy filter a to je all. ten externy filter aj prevzduznuje vodu?? lebo ked som pozerl fluval tak tam daco pisu ze vo vnutri je vakoum. tak teraz uz fakt neviem
VladoRS
uživatel webu
 
Příspěvky: 8
Registrován: 09 kvě 2008, 16:19

Příspěvekod shimie » 10 kvě 2008, 11:14

VladoRS píše:aha a ked si kupin ten externy filer tak budem musiet tu vodu ties tak casto menit?? aj ked pojde ten filter non-stop?? a teraz ked mam ten filter nastaveny aby tlacil aj bublinky tak to potom asi budem musiet zmenit lebo bublinky velmo pocut. Ale ked pozeram dake nadrze Malawi tak tam maju len externy filter a to je all. ten externy filter aj prevzduznuje vodu?? lebo ked som pozerl fluval tak tam daco pisu ze vo vnutri je vakoum. tak teraz uz fakt neviem


Pozri si toto video a zistis ako funguje vonkajsi filter, tak isto aj prevzdusnovanie:
Video
Uživatelský avatar
shimie
častý přispívatel
 
Příspěvky: 356
Obrázky: 68
Registrován: 14 led 2007, 17:40
Bydliště: Piešťany

Příspěvekod VladoRS » 10 kvě 2008, 11:22

to video mi nejde neviem preco otvorilo mi novu internetovu stranku aj winamp a nic :?
VladoRS
uživatel webu
 
Příspěvky: 8
Registrován: 09 kvě 2008, 16:19

Příspěvekod shimie » 10 kvě 2008, 11:37

VladoRS píše:to video mi nejde neviem preco otvorilo mi novu internetovu stranku aj winamp a nic :?


Winamp by ti nemalo otvarat, malo by ti to prehrat vo windows media playery, ale je mozne ze ti chyba nejaky codek.
Uživatelský avatar
shimie
častý přispívatel
 
Příspěvky: 356
Obrázky: 68
Registrován: 14 led 2007, 17:40
Bydliště: Piešťany

Příspěvekod VladoRS » 10 kvě 2008, 11:52

tak teraz ked idem vymenit 1/3 vody tak co mam urobit?? vodu nemam odstatu lebo neviem kde by som dal 100 l odchlorovac mam dat do akva skor nez tam dam novu vodu?? a toho odchlorovaca kolko aj na tu vodu co tam ostane ?? a este sodu bicarbonu a este co tam mam pridat ked mi ide PH dole?
VladoRS
uživatel webu
 
Příspěvky: 8
Registrován: 09 kvě 2008, 16:19

Příspěvekod shimie » 10 kvě 2008, 12:23

VladoRS píše:tak teraz ked idem vymenit 1/3 vody tak co mam urobit?? vodu nemam odstatu lebo neviem kde by som dal 100 l odchlorovac mam dat do akva skor nez tam dam novu vodu?? a toho odchlorovaca kolko aj na tu vodu co tam ostane ?? a este sodu bicarbonu a este co tam mam pridat ked mi ide PH dole?


Skus sa menej pytat a viac citat, vsetko co potrebujes vediet je tu na stranke. Hore najdes tlacitko HLADAT. Napis tam co potrebujes a urcite to najdes. Popripade skus google.
:o
Uživatelský avatar
shimie
častý přispívatel
 
Příspěvky: 356
Obrázky: 68
Registrován: 14 led 2007, 17:40
Bydliště: Piešťany

PředchozíDalší

Zpět na O technice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků