Pozadí z extrudovaného polystyrénu

Podskupina článků pojednávající o výrobě pozadí, filtrů, akvárií a podobně!

Moderátor: Team AkvaMalawi

HODNOCENÍ ČLÁNKU

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod Rado » 25 led 2010, 16:25

Výborný popis, super pozadie. Vďaka za typy!Ako to dopadlo s tou farbou bez epoxidu? Neprehrýzli to ryby?
Rado
uživatel webu
 
Příspěvky: 55
Registrován: 28 pro 2009, 00:19

Příspěvekod Danouš » 26 led 2010, 20:47

Jak už jsem psal dříve, barvu ryby neprokousnou, ale časem se na nejvíce osvětlených místech vytrácela. Takže jsem pozadí přetřel znovu Hoby lakem a hodil na to epoxi. To ubytek barvy zastavilo. Pryskyřice sice zalije jemné obrysi a rýhy imitace skály, s kterým jsem se tak napachtil, ale pořád lepší než strakaté pozadí.
Uživatelský avatar
Danouš
přispívatel
 
Příspěvky: 190
Obrázky: 40
Registrován: 27 bře 2005, 13:04
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod jirmond » 28 led 2010, 17:03

Chystám se taky natřít pozadí barvou a právě chci pro jistotu použít i epoxid, ale mám obavu s následného příliš lesklého vzhledu. Sice mám nachystaný i písek, ale ten moc použít nechci, vzhledem k tomu, že by se tím zakryly detailní struktury "kamene". Jak to tedy vypadá po tom nátěru epoxidem?
jirmond
nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 26 led 2010, 08:51

Příspěvekod Danouš » 28 led 2010, 21:21

Ten lesk nebyl tak hroznej, navíc to časem trochu porostlo. Ale v problubinách , kde se steklo víc pryskyřice tak nebyla průhledná ale měla mléčnou barvu. Naštestí to nebylo tolik vidět
Původně jsem se lesku taky bál a chtěl jsem to posypat po nátěru nějakým jemným pískovým prachem, ale nic pořádného jsem nesehnal. Navíc je umění vychytat ten správnej okamžit, kdy to poprášit, aby to nezajelo do pryskyřice a nezatáhlo se to zas do lesklého povrchu.
Jestli jěště někdy budu pozadí dělat, tak se vyprdnu na detailní relief skály, ale seženu si víc barev jemnoučkého písku a budu tu epoxy posypávat.
Uživatelský avatar
Danouš
přispívatel
 
Příspěvky: 190
Obrázky: 40
Registrován: 27 bře 2005, 13:04
Bydliště: Olomouc

Předchozí

Zpět na O technice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron