vnútorný alebo vonkajší filter

Podskupina článků pojednávající o výrobě pozadí, filtrů, akvárií a podobně!

Moderátor: Team AkvaMalawi

vnútorný alebo vonkajší filter

Příspěvekod majlo89 » 26 bře 2013, 00:49

ahoj,
Mám 112l akva a filter vnútorný s prietokom 1000l/h. Filter dost mieša vodu, až by som povedal ze je príliš silný. Lenže mi nedokaze udrzat biely strk bielym a niektore časti akva su spinave a usadzuju sa tam necistoty. Napr. za kamenom alebo na druhej strane akvária od filtra. Bolo by lepšie keby si zakúpim alebo vyrobím externý kanistrový filter?
Skor sa opýtam takto : Od akej velkosti akvária by ste odporučali externý kanistový filter. A ak externý tak ponechať aj vnútorný?
majlo89
uživatel webu
 
Příspěvky: 5
Registrován: 17 pro 2012, 01:00
Kolik let děláte akvaristiku?: 3

Re: vnútorný alebo vonkajší filter

Příspěvekod St. » 26 bře 2013, 20:46

Filtr přiškrť, na tak malé aq stačí poloviční průtok. Dobrá je kombinace externího a vnitřního filtru (článků tady i jinde najdeš dost - mmj. záloha při poruše), aq je ale na malawi malé a v takové malé nádrži nemá asi smysl řešit 2 čerpadla. Snad jako začátek s pár nenáročnýma rybama to asi půjde, pár kolegů Ti ale asi napíše něco ostrého (nejdřív studovat a potom kupovat atd.)
Uživatelský avatar
St.
uživatel webu
 
Příspěvky: 11
Obrázky: 1
Registrován: 11 srp 2012, 07:46
Kolik let děláte akvaristiku?: 12

Re: vnútorný alebo vonkajší filter

Příspěvekod wladys » 26 bře 2013, 21:10

Řekl bych, že jde o klasický honič vody se zbytečně vysokým průtokem a žalostně malým filtračním objemem. Pokud vnitřní, tak čerpací hlavu s polovičním průtokem a k ní kostku biomolitanu s odpovídající velikostí.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: vnútorný alebo vonkajší filter

Příspěvekod bohousek » 27 bře 2013, 20:22

Vím že tu sem za exota. Ale jak píše vladys kostka biomolitanu s čerpací hlavou je do akva o takovém objemu ideální. Já mám sice jen bublifuk ale to kuli kytkam v amazonce. Kanystr je asi zbytečně drahý v tomto případě. Kostku a čerpací hlavu máš poměrně nenákladnou variantu výborně poslouží. Já to tak měl ve velkém akva než jsem vyměnil těsnění na filtru. cca 12 měsíců ryby byly ok :o
Uživatelský avatar
bohousek
častý přispívatel
 
Příspěvky: 471
Obrázky: 15
Registrován: 25 pro 2009, 12:48
Bydliště: Brno
Kolik let děláte akvaristiku?: 7


Zpět na O technice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron