Práce na akva a rada skrze konstrukci

Podskupina článků pojednávající o výrobě pozadí, filtrů, akvárií a podobně!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Práce na akva a rada skrze konstrukci

Příspěvekod Jespe » 17 říj 2015, 17:03

Zdravím,

své akvárium 270x60x60cm budu pokládat na železnou konstrukci, která se bude kotvit do stěny. Jenže konstrukce bude logicky přímo u zdi a já tak bez její narušení nebudu moct vést kábly a hadice k filtru Fluval FX6 zadem...

Tady původní rychlo-nákres:
červeně zvýrazněn prostor pro uložení filtru (bude zde vynechána 1 diagonální vzpruha) a v zadním jeklu by byl otvor. Vše buďto vpravo, jak je vidět na nákresu, nebo třeba uprostřed.
Jenže tento otvor v zadním jeklu prý může být nebezpečný skrze nosnost.

____________________________________________________________________________

Napadlo mě tedy udělat konstrukci o něco menší než bude plocha akvária, na ni položit dřevenou OSB desku již o velikosti akvária a teprve na ni akvárium.

Od stěn akvária pak kolmo k podlaze udělat dřevenou výplň a do OSB desky vzadu vyvrtat otvory, čímž by vnikly díry v každém rohu za akváriem, ale potřebuju si být jistý, že se s přečuhujícím sklem nad podstavcem nic nemůže stát.

Chci se tedy zeptat, zda by Vás nenapadlo žádné jiné elegantní řešení vůči tomuto typu konstrukce a zda si myslíte, že akvárium může třeba z každé strany 10cm přečuhovat nad podstavcem???

(přemýšlíme nad tím už pár týdnů v 5 celkem zkušených lidech)...
Uživatelský avatar
Jespe
uživatel webu
 
Příspěvky: 43
Registrován: 11 bře 2008, 13:49
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 19

Re: Práce na akva a rada skrze konstrukci

Příspěvekod Jespe » 17 říj 2015, 19:02

Druhý návrh: pohled se zhora.
Přílohy
bbb2.jpg
bbb2.jpg (66.22 KiB) Zobrazeno 3812 krát
Uživatelský avatar
Jespe
uživatel webu
 
Příspěvky: 43
Registrován: 11 bře 2008, 13:49
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 19

Re: Práce na akva a rada skrze konstrukci

Příspěvekod charvis » 19 říj 2015, 13:09

Nedělej tu hadici k filtru tak dlouhou! Hadici z akva rovnou do filtru a zpět nejkratší cestou. Takže bych to zkrácení konstrukce dal na stranu bližší k filtru. Problém nosnosti bych viděl spíš směrem k ukotvení konstrukce do zdi, než eventuální přerušení jeklu. Ale to Ti musí poradit stavař. Já mám na 210cm velkou traverzu podepřenou Ytongem uprostřed. Sklo vydrží "všechno" (skoro). :D I když já osobně bych se tim obrázkem radši neřídil.
Přílohy
co vydrží akva910litru 240x61x61.jpg
co vydrží akva910litru 240x61x61.jpg (35.34 KiB) Zobrazeno 3795 krát
charvis
uživatel webu
 
Příspěvky: 28
Registrován: 06 kvě 2010, 10:37


Zpět na O technice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron