Jak připevnit pozadí

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Mut.be » 15 úno 2006, 11:25

já to mám taky jen izolepou a jsem spokojený. Ono to podle mě úplně stačí, ale to je na každém, jak si to udělá. Když je to akva plné, tak bych si osobně stím olejem moc nehrál, pač bych pár věcí zašpinil..
Uživatelský avatar
Mut.be
uživatel webu
 
Příspěvky: 62
Obrázky: 6
Registrován: 11 lis 2005, 18:12
Bydliště: Hranice na Moravě

Příspěvekod Killer » 15 úno 2006, 14:49

já na malym akva to mam taky isolepou a po 5 letech se mi tam vytvořila nějaká bublina a pak to nějak seschlo a byl tam flek (vodní kámen asi)tak sem to udělal znova a už to zase pár měsíců je v poho.Ten olej už mi taky pár lidí doporučovalo
Uživatelský avatar
Killer
častý přispívatel
 
Příspěvky: 376
Obrázky: 60
Registrován: 11 dub 2005, 19:58
Bydliště: Most

Příspěvekod Killer » 15 úno 2006, 14:51

mě by spíše zajímalo jak to udělam u velkýho akva (j.amerika).Protože to akva jzhruba 175 cm dlouhé a vysoké mezi 60-70,navíc jsem dlouho nemohl přesědčit otce,aby sem ho tam mohl dát.Teď když mu to je najednou jedno,tak nevim jak ho tam dam když to akvárko je napuštěný,zaběhlý,hodně ryb a rostlin..
Uživatelský avatar
Killer
častý přispívatel
 
Příspěvky: 376
Obrázky: 60
Registrován: 11 dub 2005, 19:58
Bydliště: Most

Příspěvekod jirkoun » 16 úno 2006, 16:17

když to mam jen isolepou tak je pozadí takové nevýrazně a tmavé, kdežto po jarové vodě vypadá skvěle , chtělo by se i říct že skoro plasticky :D
Uživatelský avatar
jirkoun
uživatel webu
 
Příspěvky: 84
Obrázky: 15
Registrován: 29 led 2006, 18:52

Příspěvekod jirkoun » 16 úno 2006, 16:21

teda až na následné přibývání bublin apod.
Uživatelský avatar
jirkoun
uživatel webu
 
Příspěvky: 84
Obrázky: 15
Registrován: 29 led 2006, 18:52

Příspěvekod A+I » 12 led 2009, 06:53

Je to sice tady uz stare tema, ale kdyby mel nekdo zajem videt rozdil mezi nalepenym pozadim jen izolepou okolo a nebo olejem jak se tu diskutovalo, tak se muze podivat do nasi Galerie :o a u nekterych fotek je i odkaz na video, kde je videt rozdil vic nazivo :D .
http://www.akvamalawi.com/phpBB/album_p ... ic_id=7464 - tapeta prilepena izolepou
http://www.akvamalawi.com/phpBB/album_p ... ic_id=7462 - stejna tapeta prilepena po cele plose lnenym olejem
Delali jsme to pred 3 roky. Dve uplne stejne velka akvaria s Tropheusy, stejna tapeta a naprosto stejne osvetleni vcetne spectra 120W. Duboisi maji nalepenou tapetu izolepou po obvodu a Ndole Red ji maji prilepenou lnenym olejem - Fermezi.
Postupovali jsme tak, ze jsme akva polozili na predni sklo, aby olej nestikal a zlehka natreli Fermezi s novym plochym stetcem (pro jistotu uvadim, ze zvenku :lol: ), pak tam dali tapetu podobnym zpusobem, jako kdyz se pracuje se samolepici. Cili presne ustrihnutou narolovanou tapetu srovnat s hranou akvaria a pak pomalu rozvinovat a porad prubezne vytlacovat bublinky, nejlip nejakou plochou sterkou. Je dulezite, aby tam zadna bublina nezustala. Je lepsi, kdyz akva lezi, protoze nejakou dobu trva nez zaschnou okraje a tapeta se muze zvedat - odlepovat. Tak by se to muselo zatizit. My jsme to na nekolika mistech po obvodu pripevnili izolepou a nechali asi 4 dny schnout - zalezi na teplote, pokojova teplota je OK. Az to poradne zaschlo, tak jsme tu izolepu sloupli.
Tahle tapeta s kameny se dela jen asi 48 cm siroka, a tak jsme koupili dve delky, dole rozstrihli podle tvaru kamenu (byla z toho takova vlnovka) a pak presne podle toho ustrihli stejny tvar na pokracujici pasek tapety a prilepili tesne k sobe - ne pres sebe. Vubec to neni poznat, ani zblizka. Tapeta se ani neroztahla ani nescvrkla. Kdyztak se muze pres spoj pak po zaschnuti prilepit pasek tapety jen kouskama izolepy na zakryti pripadnych mezirek ve spoji.
Tapeta prilepena jen izolepou je opticky jakoby vic v dalce, ale je to tmavsi oproti te prilepene olejem - ta vypada uplne presne, jako kdyz se na ni divate jeste neprilepenou. Jen voda a sklo ji udelaly nadech mirne dozelena. Vpodstate to vypada, jakoby byla prilepena vevnitr.
Zalezi, co kdo preferuje :o .
Naposledy upravil A+I dne 05 úno 2010, 01:31, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Taroto » 05 úno 2010, 01:01

s pozadím jsem se hodně natrápil a v současnosti mám už jasno, existují pro mě jen dvě varianty

1: koupit 3D za těžký prachy
2: samolepící černá tapeta
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

Příspěvekod Sonic12 » 05 úno 2010, 12:03

Nebo si nechat 3D někým udělat za lehčí prachy :lol:

Pokuď se Ti nedaří udělat doma vlastní pozadí z polystyrenu, tak zkus třeba jen nalepit na skleněnou desku břidlici a celou desku pak vložit do akva. Dělal jsem to tak bráchovi a vypadá to velmi dobře, vznikne tak navíc spousta úkrytů pro drobotinu atd... Nebo se třeba najde v okolí zkušenější akvarista, který rád pomůže...
Uživatelský avatar
Sonic12
přispívatel
 
Příspěvky: 186
Obrázky: 98
Registrován: 29 led 2007, 11:19
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Schejby » 07 čer 2010, 22:46

Ahoj. Potřebuju nalepit moje 3D polystyrénové pozadí do akva. Jelikož doma nemám akvaristický silikon, můžu toto pozadí nalepit lepidlem na polystyren? Jde mi o to, jestli tohle lepidlo nebude vypouštět nějaké škodlivé látky do vody. Bojím se že jiné silikony pozadí rozleptají. Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
Schejby
uživatel webu
 
Příspěvky: 78
Obrázky: 15
Registrován: 24 led 2006, 15:30
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod vt-reptilia » 29 pro 2010, 21:16

Ahoj,jestli máš jen černou tapetu tak já jsem si koupil oboustranou matnou černou folii co používaj na výrobu reklam.
Uživatelský avatar
vt-reptilia
uživatel webu
 
Příspěvky: 4
Obrázky: 5
Registrován: 17 pro 2010, 20:12

PředchozíDalší

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron