ATMAN AT 3338

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

ATMAN AT 3338

Příspěvekod memeo » 17 dub 2006, 20:59

Mám prosbičku.
Máte někdo nějakou zkušenost z vnějším filtrem ATMAN AT 3338???
Jen bych potřeboval vědět zda je to dobrá filtrace,nebo jestli je to nějaký krám.Pořizovací cena je třeba oproti Fluvalu dvojnásobná,tak jestli i funkce je dvojnásobná.
Zkrátka jaký máte na tuto filtraci názor.
Předem moc dík. :wink:
Přílohy
at-3338.jpg
Atman AT 3338
at-3338.jpg (13.56 KiB) Zobrazeno 6257 krát
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod Paldo » 18 dub 2006, 11:28

Oproti fluvalu máš jednu veľkú výhodu : vidíš do neho, či je špinavý, alebo ešte nie. Inak netuším, to ti tu poradia iný. ::s26::
Uživatelský avatar
Paldo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 390
Obrázky: 31
Registrován: 05 úno 2006, 11:31
Bydliště: pred akva

Příspěvekod zencakd » 18 dub 2006, 12:19

Měl jsem tenhle filtr asi tak 2 hodiny doma, potom praskla úchytka a 500l šlo samospádem na plovoucí podlahu. Při reklamaci jsem vyměnil za Eheim a 100% spokojenost. Vodu měním tak i tak 1x/2 týdny.

David
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod Shalibaba » 19 dub 2006, 09:56

Tento filtr už budu mít skoro rok - těžko říci jak dlouho ho před tím používal Radim a až na zlomenou hřídelku (ne mnou :))) ) a netěsnící kohout při uzavření přívodu úplně bez problémů - téměř neslyšitelný.
S tím že je vidět dovnitř jestli je zanesený nesouhlasím, nepozná se nic - je to hodně tmavá zelená barva - snad jenom prosvítit baterkou.
Teď jsem do nového akva 540l pořídil TetraTech EX1200 ? asi teda a zdá se mi na obsluhu příjemnější - hlavně má čtyři koše, vnitřní objem asi 12l a je komplet s náplněma - akorát samo že namísto uhlí jsem dal bioakvacit. Oproti ATMANU je trošičku hlučnější, ale má lépe vyřešený systém spojování košíčků. Mám ho asi měsíc, a zatím v pohodě a hlavně díky ceně jsem nad ničím jiným nepřemýšlel (cca. 2600 Kč :) ) a spotřeba oproti Atmanu je také nižší. Akorát nedořešili nasávací koš - jeho délka je pouhých 30 cm, což na 60 cm akva je hodně málo.
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Radim Zídek » 19 dub 2006, 16:26

je to krám jak má vypadat, to jsou zkušenosti nejen moje.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod memeo » 19 dub 2006, 18:25

Radime,když je to takovej krám,proč si ho kdysi používal??? :lol:
Aspoň to tu píše Shalibaba,nebo to je jiný Radim??? :3:
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod Shalibaba » 20 dub 2006, 12:12

to memeo:
Proto se ho asi Radim zbavoval ::s27:: a teď je můj :)
Je totiž rozdíl v tom, co člověk preferuje. Pokud někomu vyhovuje a zvykne si na externí filtr ze samostatné nádrže, tak bude preferovat právě svoji verzi, ale mě přijde snažší a praktičtější externí kanystrový filtr, kde jednoduše zavřu kohouty, odpojím hadice a vnitřní obsah vyráchám v kýblu, kterým pak zalévám kytky a rostliny ve skleníkách. Nedovedu se představit, jak z nádřžového filtru vyndavát filtrační hmotu a pak ji tam dávám zpět a cákám všude v okolí. Ale jak říkám, jde o to na co je člověk zvyklý. Uznávám, že v hotových filtrech se nikdy nedocílí velkého filtračního objemu, ale mě pto připadá praktičtější.
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod memeo » 20 dub 2006, 18:00

TO Shalibaba
No a ty si s ním spokojený???
Koukal jsem , že si pořizoval TETRA TECH EX1200.
Včera jsem na něj viděl zajímavé video,a řekl bych,že to je docela dosti slušná filtrace.
Jak ti slouží???
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod nakatenga » 20 dub 2006, 21:05

Krám nekrám, na každém čemkoli se může objevit cokoli, co nepřinese zrovna příjemnej zážitek, vznikne zkušenost a názor na výrobek se rázem mění, mnohdy oprávněně - nakonec jak ty poznatky získávat?
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Shalibaba » 21 dub 2006, 12:09

To memeo:
s ATMANem jsem spokojený až na jednu jeho blbou vlastnost a to sice, že filtrační nádoby (ty košíčky) jsou z hodně slabého plastu, takže když ho čistím, tak ten košíček, ve kterém mám keramiku je vždycky problém usadit s košíčkem nad ním, aby do sebe "sedly" ty trubičky, přes které protéká voda dovnitř dolů - docela laborování s měchačkou :))
Ale jinak s ním zatím nemám jiný problém - to že tekl jeden kohout vidím v únavě materiálu - tekl pouze tak že když byl zavřený, tak stejně přes něj trošku vody protékalo. Naštěstí není problém na tyto filtry sehnat náhradní díly.

Ten TETRATECH mám teprve krátce - necelý měsíc, takže zkušenosti zatím téměř žádné - hlavně bylo pozitivní, že byl kompletní vč. náplní a opravdu za super cenu. Oproti ATMANu má tu výhodu, že má startovací pumpičku jako FLUVALy, ale zase na druhou stranu, zavodnění hadit u ATMANa stačí jenom jednou, pak se zavodňuje samospádem. Další plus u TETRA TECHu je, že má nejenom kohouty na hadicích, ale i hodně podobnou spojku jako FLUVAL, tzn., že páčkou se uzavře přívod obou hadic a obě hadice vč. kohoutů se vysunou z filtru, takže neukápne žádná voda.
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Další

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron