Pozadí Lgaspo a jeho výroba

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Mauve » 06 čer 2005, 09:04

Čawec Lubo,

práškový potravinářský okr jsem koupil v drogerii, sáček je velký asi jako býval šumák, stál 6Kč, barva obsahuje cukr, trochu jsem váhal, zda to nevadí, ale nemělo by.
Na chalupě máme takové malé pískoviště, dcera by se se mnou určitě o písek podělila, ale už minule jsem natavil testovací kousek polystyrenu a potřel akva silikonem, který mi zbyl z lepení akva v práci+ posypal tím pískem. Výsledek mě neuspokojil (barva), takže tudy se nevydám.
Určitě nepodcením to vysušení v troubě.

Díky
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Lgaspo » 06 čer 2005, 09:33

Myslim, ze ten cukor vadit nebude, nakolko je v zivici a ta ho zo seba nepusti. A navyse este na to pojde na vrch niekolko vrstiev zivice s pieskom, ktore vrstvu s praskovym okrom odizoluju od vody. A potom keby aj unikol do vody, cukor by snad rybam moc nevadil :wink:

Tak potom musis obehat nejake akvaristiky a najst farebne vhodny piesok.
Je tu este jedna cesta, zmiesat piesok s praskovou farbou (napr. aj s tym okrom) a tak dosiahnut pozadovane sfarbenie. Ale potom by som este urcite dal na poslednu vrstvu piesku vrstvu zivice bez okru.
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Mauve » 06 čer 2005, 10:02

No přesně, ten cukr bude zapouzdřen, ten asi nic neprovede. A i kdyby, těch pár gramů cukru snad neuškodí :wink:
S tím okrem už pokračovat nebudu, posloužil jen k tomu, aby to pokrylo tu bílou barvu polystyrenu. Teď už jen 2x Epoxy s pískem, s tím výběrem se musím poprat sám.
Ještě, kdyby se tu objevil Radim a napsal mi, odkud má ten tmavý křemičitý písek, abych mohl lépe spekulovat o nějaké směsi posypu.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Martin Novák » 06 čer 2005, 11:06

Tak vida, Luboši. Super. Už se Ti to rýsuje. Už, aby byly fotografie. :shock:
Jen pro zajímavost, kdyľ už tady všichni to pozadí nějakým způsobem vyrábíme, je tu další člověk, který se do toho pustil:

Tvorba pozadí - Rosik

Na můj vkus je to takhle syrové moc jednoduché a nepřirozené. Radimovo, Lgaspovo, Grohičovo se mi líbí více. Ale třeba to dotáhne a bude to vypadat také suprově.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Jenda » 13 čer 2005, 16:16

To nove pozadi by nemuselo byt spatne, uvidime, drzim palce, ja uz ho mam teoreticky zmaknute do posledniho detailu, tak uvidime, jak v praxi :-)

A k tomu pisku... Tmavy kremicity pisek je fajn, ale co treba pouzit bridlicovou nebo cedicovou drt?

Mejte se prima

Jenda
Uživatelský avatar
Jenda
častý přispívatel
 
Příspěvky: 208
Obrázky: 15
Registrován: 09 čer 2005, 14:22
Bydliště: Slany

Příspěvekod Mauve » 13 čer 2005, 16:32

Jak se říká, změna je život a co se líbilo ještě před týdnem, je pro mě nepřijatelné.
Jelikož jsme se doma rozhodli nahradit hromadu menších kamenů kameny většími, vzal za své i můj pohled na vzhled pozadí.

Obrázek

V podstatě největší impuls přišel po spatření Radimova akvária. Zjistil jsem, že to je to ono, co bych chtěl mít doma (myslím pozadí, to akvárko bych samozřejmě chtěl, ale to by nás vystěhovalo).
Takže se bude vyrábět znovu, naštěstí se mi nabídl jeden moc šikovný pán, který má uvedenou věc v malíku, takže by to mělo dopadnout zdárně. :D

To, co jsem stvořil, nabízím někomu, kdo by to náhodou chtěl, v rámci možností jsem schopen nechat to i někam dopravit. Je mi líto vyhodit to, když už jsem se s tím patlal.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Grohic » 13 čer 2005, 16:54

mozna bych to nevyhazoval, ale nechal na horsi casy
Uživatelský avatar
Grohic
častý přispívatel
 
Příspěvky: 249
Obrázky: 12
Registrován: 02 kvě 2005, 19:00
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod Radim Zídek » 13 čer 2005, 20:01

TO Mauve: a odkud je ten šikovný pán co Ti to bude dělat :D
Naposledy upravil Radim Zídek dne 18 čer 2005, 12:53, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Mauve » 14 čer 2005, 07:13

Já to nechtěl kecnout, aby mě pak nezatloukl do země, protože teď se začne tvořit fronta čekatelů u jeho prahu :)

Možná ho znáš, bydlí u HK :D
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Radim Zídek » 14 čer 2005, 13:30

aha, tak to už asi vím o koho jde :D díky
Naposledy upravil Radim Zídek dne 18 čer 2005, 12:53, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

PředchozíDalší

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků