Řídící systém akvária

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Hantronix » 17 kvě 2008, 21:34

Zdravím.
Již delší dobu se snažím vyřešit automatizaci akvária. Na internetu jsem našel již několik řešení, ale žádné mi plně nevyhovovalo. Nedávno jsem narazil na systém RSA. Zaujal mě RSA2, který by mi plně vyhovoval - řízení osvětlení, filtrace, měření teploty a její automatická regulace.
Měl bych o toto zařízení zájem. Je možnost si ho objednat? Pokud ano, tak jaká je dodací doba? A jak probíhá nastavování zařízení? Přes tlačítka nebo je nutno připojit zařízení k PC?
Předem děkuji za informace.
Uživatelský avatar
Hantronix
uživatel webu
 
Příspěvky: 3
Registrován: 17 kvě 2008, 21:24

Příspěvekod Waldik » 22 kvě 2008, 10:10

Omlouvám se za zpoždění. Přehlédl jsem nový vzkaz u tohoto tématu.
Jak jsem již psal do mailu, můžete si u mě systém objednat za domluvenou cenu.
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Hroch » 22 kvě 2008, 12:29

Měl by jsem určitě zájem o tvůj ASTA , spíše o RSA3 až bude hotov, hodně mě láká to stmívání .
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Příspěvekod Waldik » 23 kvě 2008, 10:56

Zatím jsem nabídl ASTA2, jelikož ten je již hotov a odzkoušen. Mám ale jen 1 kus a ten získá přispívatel výše. Co se týče ASTA3, tak jsem musel udělat nový HW návrh, jelikož ten předchozí obsahoval chyby (ne moji vinou). Dnes jsem oživoval nový HW a vypadá to dost nadějně. Vše funguje napoprvé a bez problémů.
Přístí týden zkusím napsat program pro jednotlivé části a pokud to půjde dobře, tak do měsíce bude systém kompletní i se SW.
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Waldik » 10 črc 2008, 14:16

Život si se mnou pohrává... Opět se vyskytly další nečekané události a vývoj systému ASTA (bývalý název byl RSA3) se opět musel posunout.
Když se tak dívám, první příspěvek k tomuto tématu byl 23.4.2006, což je více než před dvěmi lety. Člověk by řekl, že je to hoooodně dlouho, ale čistého času jsem vývoji tohoto systému věnoval asi půl roku. Nyní nastává změna.

Řekl jsem si, že je na čase to nějak dotáhnout a nenechávat stále ve fázi vývoje. Takže nyní dodělám systém ASTA do definitivního konce. Nechám udělat profi plošný spoj, ten osadím moderními součástkami, dám to celé do pevných, voděodolných krabic a nabídnu na prodej. Udělám cca 10ks systému a pokud se to prodá a bude o to zájem, udělám další. Vím, že by se dalo na systému ještě něco vylepšit (např. grafický barevný display, profi krabička na zakázku i s tlačítky), ale cena by se velmi navýšil a přínos by myslím nebyl tak velký pro běžného akvaristu.

Nyní počítám celkovou cenu. Jak jsem se poohlížel u kolegů v USA, podobné zařízení tam prodávají za cca 7 až 8 tisíc kč. Což by odpovídalo ceně za vývoj. Předpokládám cenu za materiál cca 2-3 tisíce kč. Jelikož to nedělám pro výdělek, nebudu k této ceně připočítávat žádné peníze na vývoj. Zařízení dělám pro akvaristy za co nejmenší cenu. Samozřejmě to nedělám jen ze své dobré vůle, ale tímto si dělám dobré jméno na trhu a zvyšuji svou hodnotu pro budoucí zaměstnavatele a taky se něco nového přiučím.

Určitě bych systém ASTA chtěl udržet s cenou pod 3000kč. Viděl bych to na cca 2500kč, což je cena za materiál a sestavení. Zatím mi cena součástke vychází na cca 2300kč, což je ještě bez krabiček.

Nejspíše nabídnu AKCI!, kdy první systémy budou za nižší cenu a pokud se to ujme a bude o to zájem, cenu zvýším. Sice zvláštní logika prodeje, ale nedělám to pro busines, ale pro potěšení/uznání/uspokojení.
Přílohy
foto 060.jpg
Prototyp systému ASTA
foto 060.jpg (85.64 KiB) Zobrazeno 1815 krát
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod FichtL2 » 10 črc 2008, 14:47

no a co to tedy přesně bude umět, nějaký ty parametry by bodly.odběr atd :)
FichtL2
uživatel webu
 
Příspěvky: 47
Obrázky: 3
Registrován: 10 bře 2008, 20:18

Příspěvekod Waldik » 14 črc 2008, 20:52

Parametry můžeš najít na http://rsa.ic.cz/
A spotřeba: Rád bych aby zařízení "žralo" cca 3W, jelikož bude běžet 24h denně. Maximální odběr by měl být 5W. Jak jsem to měřil, neměl by být problém to dodržet.
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Hroch » 14 črc 2008, 23:09

Pokud bude AKCE rozhodně mám zájem , pokud bude cena do 3000,- , vezmu si ho určitě.
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Příspěvekod Waldik » 15 črc 2008, 14:30

Jo, akce... dva za cenu tří :D
NE... uvidím, jak výjde výsledná cena. Nyní kreslím novou desku (rád bych to vměstnal ze 2 desek na 1) a ty nechám vyrobit v cca 10ks.
Jinak, teď řeším ještě jeden problém s teplotním čidlem. Tedy s tím, jak jej umístit na/do akva. Doteď jsem to řešil tím, že čilo bylo nalepeno z vnější strany akvária a korekcí byla upravena teplota. Jelikož je sklo dobrý izolant, není toto vhodné řešení, i když to docela odpovídá realitě (čidlo na skle ukazuje cca 23C ale voda má 25C, tak programově přidám 2stupně a docela to odpovídá).
Nyní jednám s firmou Sensit, která dělá teplotní čidla pro nemocnice, že bych od nich nakoupil čidla v nerezovém pouzdře a to lze již do akvária dát, aniž by to nějak korodovalo, usazoval se na tom vodní kámen a omezovalo se měření s tím, že to rybám neublíží. Pokud ukecám dobrou cenu např. 100kč za čidlo i s jímkou, použil bych toto (viz. foto)

Rád bych vše dokončil do září, neboť poté nastupuji při zaměstnání ještě na dálkové studium a toho času bude opět málo. Tak hurá do práce :o
Přílohy
nerezova-hlavice.jpg
nerezova-hlavice.jpg (24.97 KiB) Zobrazeno 1662 krát
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod FichtL2 » 15 črc 2008, 19:45

nechcu malovat čerta na zed ale s těmato funkcema :- ovládání čtyř výstůpů s možností připojení jakéhokoli zařízení (osvětlení, vzduchování, filtrace atp.)
- snímání teploty s přesností 0.5°C na dvou místech
- dle nastavené teploty se tato udržuje pomocí topného tělesa připojeného na pátý výstup
- šestý výstup pro připojení předního světla, které se vypíná při otevření krytu akvária/terária
- možnost aktualizace softwaru prostřednictvím dodávaného programovacího kabelu

a - přidání dalších nezávislých výstupů (oproti RSA2, který má 4 výstupy), minimálně 8 výstupů
- stmívání pomocí běžných nebo halogenových (bodových) žárovek pro plynulé rozsvěcování a zhasínání v nádrži - ryby netrpí světelným šokem
- pro zájemce stmívání jedné zářivky (finančně náročné - systém se prodraží o cca 1200kč)
- indikace zapnutého výstupu pomocí LED diody přímo na krabici systému
- resetovací tlačítko na krabici systému (u RSA2 je uvnitř systému)
- použití kvalitních kulatých tlačítek za rozumnou cenu
- povolení/zakázání výstupu s možností zapnutí/vypnutí kdykoli během dne
- minimalizace použitím moderních SMD součástek
- kvalitnější krabice s možností přišroubování na zeď či skřínku
- noční osvětlení nádrže pomocí modrých LED diod - volitelné
- možnost týdenního časování alespoň u jednoho výstupu
- možnost zapnutí a vypnutí několikrát denně (minimálně 2x za den)
- možnost ochlazování při zvýšené teplotě (připojením ventilátoru na určitý výstup)

tak celkově de všechno snad dněšní technikou i levnějc nahradit ...spínané okruhy digitálně na 10x různě nastavení(týdně různy dny) stojí 149 kč :) *8 výstupů na všechno možný + teploměr digitální se zvlášt displejem 199 kč +roztmívání nevýkonových částí max tak 50w žárovky kolem 200kč tak v tom moc perspektivi krom toho že to bude v jedné krabici nevidím...chtělo to aspon čidlo na ph zjištování hladiny vody +nějakej ten alarm +víc vychytávek.. snad jsem nikoho nenaštval jen můj názor ,celkově bych to složil hned z ruky i levnějc (ve vědší krabici ) :oops:
FichtL2
uživatel webu
 
Příspěvky: 47
Obrázky: 3
Registrován: 10 bře 2008, 20:18

PředchozíDalší

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků