Řídící systém akvária

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Hroch » 15 črc 2008, 21:56

No tak schválně , zkus to složit - virtuálně , dej odkazy na e-shopy a spočítej to.
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Příspěvekod FichtL2 » 17 črc 2008, 15:17

virtuálně 8x spínací hodiny digitální tesco 199 kč + digi teploměr 199 ,elektro krabice podle rozměrů atd :)
FichtL2
uživatel webu
 
Příspěvky: 47
Obrázky: 3
Registrován: 10 bře 2008, 20:18

Příspěvekod Hroch » 17 črc 2008, 18:49

8X199 - 1592,-
regulace topení2229,-
smívač+spínací jednotka 649,- + 189,-

Celkem 4659,-

Ok ta regulace vytápění je na prd.
tak že jen digi tepoměr 195,-

to je 2619,-

k tomu nějaká bedna .....
za skoro stejnou cenu je ASTA lepší technika s vice možnostmi .
Naposledy upravil Hroch dne 19 črc 2008, 21:16, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Příspěvekod FichtL2 » 17 črc 2008, 19:14

ztmívač jsem viděl v bile hozenej v ocelove velke krabici ve výprodeji za 149 kč :)s tou spínací jednoutkou nevím,,spíš de o to že na každou část by si měl zvlášt záruku a nemluvím o hodně vědší spolehlivosti,,ne li nadarmo je že čím složitější věc tím vědší pravděpodobnost chyby.a když už je někdo kdo to dělá doma"nakolenu"(nechcu tím nikoho urazit)tak spolehlivost klesá neberu v ohled že výrobce než dá do oběhu i takovej kšunt jako tesko spínací hodiny jich viskouší tisíce a neni na to jedna hlava :) de mi jen o princip aby bylo pochopeno ,kdybych si chtěl takovej řídicí systém koupit čekal bych od něho víc než jen zapínání vypínání součástí a teploměr :) navíc ruku na srdce kdo spíná 8 součástek zvlášt :) ja mam jen jeden a to na osvětlení pro dv trubice ,filtr jede pořád ,vzduchování vypínám s osvětlením :)teploměr mam za dvě kila a měří přesně :)(omlovám se za pravopisné chyby bylo to psané "fleku")
FichtL2
uživatel webu
 
Příspěvky: 47
Obrázky: 3
Registrován: 10 bře 2008, 20:18

Příspěvekod Hroch » 17 črc 2008, 22:08

Ten stmívač určitě nebyl typ co mu dáš impulz a on za nastavenou dobu ztlumí nebo rozsvítí světlo ,ale musíš to udělat ručně.
Ten stmívač co jsem uvedl je nejlevnější varianta co jsem našel a hledal jsem dlouho.

S tou složitostí máš pravdu, ale to spíš platí na soustavu několika spínacích hodin a různých dobastlenin. U uceleného systému jako vyvíjí Valdík to podle mě neplatí. A Valdík je konec konců už profík :)

S tím zkoušením tisíce kusů výrobcem než dá výrobek do oběhu jsi na omylu , dělám na na vývoji elektroniky , ne elektronickou část ale ten zbytek. Udělá se forserie 10-20kusu na těch se udělá typová zkouška , pak nulová serie 100-200 kusů na automatický lince možná víc , na těch se udělá základní testování a namátkou nějaký zvláštní zkoušky a vyrábí se.
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Příspěvekod FichtL2 » 18 črc 2008, 13:57

s tím rozsvicováním máš nejspíš pravdu ,stejně by mě zajímalo jak by se ovládalo elektronicky postupné rožínání zářivek (dle mě ,jestly se nepletu tak to nejde ...měřil jsem to učinik atd u zářivek a postupně jsme tomu přidávali napětí ,,zlom a apk svit tak nevím ) a s těma kusama to byl odhad bo jsem spíš do te počítačové části a tam jsem nějaky y videa zhlídl jak to dělaj (chybné kusy naspátek a zpravit) :) každopádně si stojím za svým že chyba u 8 zvlášt spínaných okruhů bude menší než u jednoho složitýho(neberem li v ohloled napájení baterou u teho klasik vypínání).a 8 jich taky myslím nikdo nespíná. dále už nebudu do tohoto příspěvku psát nemá to pro mě význam,kdyby ten systém měl kontrolu ph,stavu hladiny, a něco extra co mě nenapadlo dal bychza to i víc jak ty 3 litry jenže takdle to nemá cenu..to ale nemusí platit pro všechny :) tadydadidá :-D(toje vše přátelé)
FichtL2
uživatel webu
 
Příspěvky: 47
Obrázky: 3
Registrován: 10 bře 2008, 20:18

Příspěvekod Waldik » 18 črc 2008, 18:39

...
Naposledy upravil Waldik dne 23 črc 2008, 08:55, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod FichtL2 » 18 črc 2008, 21:36

idiot nebo jak mě waldik nazval nejsu :) apson to mám úředně ověřeno iq testem provedeným v květnu ve střešovicích (118 stačí).de spíš o to že su časově vytížen a akvaristiku mám jen jako koníček.gramatický chyby mám vím o tom :) už jsm to psal (přecejenom je to můj druhej jazyk ;) a ne rodnej )...celou dobu jsem taky mluvil o digi spínaních výstupech,ztmívač jsem věděl že je do 50/75w (jestli jsem to neuvedl omlouvám se), a mám vystudovanou elektrotechniku slaboproud zaměřenou na pc systémy :) takže do teho nějak vydím nějaké výrobky typu vykonový zesilovač , měniče napětí atd mám zasebou :)...a už jsem domluvil nehodlám se rozčilovat tento web je velice pěknej a rád si tu čtu tak abych to upravil na správnou míru ;)du spat zítra mám 28,5 hodinovou službu ;)
FichtL2
uživatel webu
 
Příspěvky: 47
Obrázky: 3
Registrován: 10 bře 2008, 20:18

Příspěvekod bbfh » 20 črc 2008, 21:45

Waldik píše:... FichtL2: Přijít se, plácnout rukou do vody (jak říkáme my akvaristi), netušit nic o problému, napsat text s milionem gramatických chyb (to ale přehlížím, to nevzdělaní lidé dělají) a napsat, že už to nečte... to umí opravdu jen idiot a trouba. ...

Waldik píše:Nevím proč se tady já i Hroch snažíme něco vysvětlit puberťákovi, který neví o čem píše...

Zial, nezostavas nic dlzny svojej "povesti" :(
Uživatelský avatar
bbfh
častý přispívatel
 
Příspěvky: 458
Registrován: 05 říj 2005, 13:26
Bydliště: Senec

Příspěvekod Waldik » 21 črc 2008, 08:43

...
Naposledy upravil Waldik dne 23 črc 2008, 08:55, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron