Řídící systém akvária

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod bbfh » 21 črc 2008, 10:16

Waldik píše:... volnost internetu. Každý "člověk" může říct, co si myslí. Bohužel. Internet je hodně neosobní ...

Ano, je neosobny a kazdy moze vyjadrit svoj nazor - vdaka za to. Vdaka tomu napr. aj ty mozes kadekomu nadavat do idiotov, mozes rozpravat o blbych slovakoch a podobne. Keby to nebolo tak neosobne, mozno by si uz mal natlcenu hubu (toto neber ako hrozbu, pls.)

Waldik píše:...
Například včera říkali v rádiu, že slováci chtějí zrušit tvrdé Y. No to mě dokáže tak rozčílit. To jsou tak neschopní naučit se trochu mateřského jazyka? Např. u FichtL2 to chápu, pokud to není jeho rodný jazyk, ale u našinců??? Ti, kteří tohle navrhují jsou právě ti "idioti a troubové".
A smutné na tom je, že spousta lidí je pro, páč jsou líní/zdechlí/neschopní se naučit pár pouček. Chápu, že se jazyk vyvýjí a mění, ale tohle je z čisté lenosti.

Neviem, nakolko ti je tato problematika blizka, ale mam pocit, ze to posudzujes velmi povrchne. Uz historicky prve pokusy o uzakonenie spisovnej slovenciny sa snazili (a doteraz tento trend pretrvava) postavit pravidla na principe "Pis ako pocujes". S ypsilonom sa vtedy nepocitalo - ten bol do slovenciny zaneseny az neskorsimi rekodifikaciami. Y je dodnes najmarkantnejsi porusovatel spominanej zasady - su slovanske jazyky, ktore ho nepouzivaju (slovincina, myslim) a potom take, ktore ho aj vyslovuju (rustina napr.) Nasa gramatika je plna vynimiek a nepravidelnosti a tak aj Y prispieva ku komplikaciam v inak modernom a flexibilnom jazyku. Sam sa v tom moc nevyznam a nemam uplne vyhraneny nazor na to, ci Y ponechat, alebo nie. Myslim vsak, ze tvoj nazor, ktorym si vsetkych odporcov Y hodil do vreca s nalepkou 'lini idioti' je (velmi mierne povedane) 'nezrely'.

Waldik píše:...Kurňa, tohle sem ale nepatří...

jj, rovnako ako osobne invektivy, urazky a pod.
Uživatelský avatar
bbfh
častý přispívatel
 
Příspěvky: 458
Registrován: 05 říj 2005, 13:26
Bydliště: Senec

Příspěvekod FichtL2 » 21 črc 2008, 13:36

Co se týče elektroniky,elektrotechniky (slaboproudé pouze)tak do ní vidím dosti protože jsem z ní vystudovanej,uplé plácnutí to není ,jen jsem uvedl že tvůj výrobek by šel složit mnohem rychlejc a již z existujících částí,(možná i levnějc nechcu ce hádat)spolehlivost by byla stejná možná i lepší,ponvač čím složitější zařízení tím vědší pravděpodobnost poruchy a to mi nikdo nevymluví,a že to pro mě osobně nemá cenu kdybych potenciál tvého výrobku vydokázal využít ,ale je to čistě osobní věc.
akvarista jsem dá se říci úplný amatér ale baví mě se vzdělávat v tomto směru .A internet je o tom a i především forum aby se komentovalo ,přidávali návrhy připomínky ale i návrhy a protikladné argumentace.
FichtL2
uživatel webu
 
Příspěvky: 47
Obrázky: 3
Registrován: 10 bře 2008, 20:18

Příspěvekod Waldik » 21 črc 2008, 15:40

...
Naposledy upravil Waldik dne 23 črc 2008, 08:54, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Waldik » 21 črc 2008, 15:48

...
Naposledy upravil Waldik dne 23 črc 2008, 08:54, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod FichtL2 » 21 črc 2008, 17:34

a ty zase nedokážeš prostě pochopit že spínání obvodů (4) a měření teploty prostě nestačí ,jedinej přínos beru v postupném rožínání (ale to bych musel mět výbojky a nebo žárovky což nemám ani jedno

a že je to složené do jedné malé krabičky s procesorem je jen pro oko a třešnička na dortu,nikdo nenastavuje jednu věc každej den ani ne měsíc.
tu samou práci udělaj 4x spínané hodiny které jednou nastavím a digiteploměr(což se týká té přesnosti na desetinách stupně nikomu nesejde tobě snad jo?)

rožínání postupné využije jen malá část akvaristů proto že vědšina má neony


tak co tvůj výrobek krom teho že je složen v jedné krabici nabízí ,ja nic nevidím

a ted mě ukamanujte už tu přisám bohu neřeknu ani slovo


dám příklad :to je jak když jsem já stavěl 200w rms zesilovač,taky jsem si za tím stál .než jsem přišel na to že o hodně lepší za ty sami peníze se dá sehnat i ze zárukou s lepšíma parametrama,že tvůj výrobek se běžně neprodává (u nás) již o něčem nasvědčuje ( napovím že vše co umí de levnějc nahradit) TEČKA
FichtL2
uživatel webu
 
Příspěvky: 47
Obrázky: 3
Registrován: 10 bře 2008, 20:18

Příspěvekod Mauve » 21 črc 2008, 20:27

Fichtl2 - já se v tomhle vůbec nevyznám, dvě rampy mi spínají digi hodiny, čerpadla jedou natvrdo a víc si s elektřinou u akvária netykám, takže se určitě
nemíním zapojit do odborné debaty, protože tomu nehovím - nicméně bych chtěl ocenit, jak jsi vybruslil z toho ataku.
Jistý člověk tu měl myslím za nějaké nevhodné poznámky směrem k některým slovenským členům tohoto fóra jakousi podmínku a teď tu od něj zas pro
změnu máme "odbornou" psychiatrickou diagnozu.

Držím ti palce a nesklouzni na jeho úroveň. Na tebe nemá.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod bbfh » 21 črc 2008, 21:00

Waldik píše:Já nejsem rasista a nemám nic proti slovákům jako celku.

Toto nema cenu rozoberat - kazdy si urobi nazor o miere tvojej xenofobie, ci o pripadnom rasizme, ked si precita toto

Waldik píše:To, že má jazyk hodně vyjímek je přirozené.

No, neviem, ci ma vobec zmysel hovorit o prirodzenosti vynimiek, ked sa bavime o nejakej kodifikovanej norme. Etymologicky princip spolu s Y priniesla do spisovnej slovenciny az Hodzova a Hattalova reforma. Dovtedy presadzovany (a doteraz az na tie nestastne vynimky stale v popredi) foneticky princip (Pis ako pocujes) tym dostal malinko na frak. Volba jedineho jazyka pre vsetkych s touto temou samozrejme vobec nesuvisi a zmienka o nom je uplne mimo misu.

Waldik píše:Pokud máš potřebu mi ještě něco psát k tomotu, použij SZ.

Mozno ta to prekvapi, ale ano - pocitujem potrebu 'ti' pisat a nesuhlasim s pouzitim SZ. Samozrejme nie preto, ze to pises zrovna ty, ale preto, ze to pises sem a ze prispevky maju taky obsah aky maju. Dovodom je tvoje arogantne spravanie, tvoja namyslenost a povyseneckost. Pisal si, ze kazdeho, kto len tak 'placne' nezmysel, povazujes za idiota. Schvalne si prejdi svoje prispevky a pohladaj si tam svoje perly. Mozno zistis, ze sam spadas do kategorie, ktoru si vytvoril.
Uživatelský avatar
bbfh
častý přispívatel
 
Příspěvky: 458
Registrován: 05 říj 2005, 13:26
Bydliště: Senec

Příspěvekod mlukas » 22 črc 2008, 09:44

Celou věc bych shrnul do několika bodů:

1. Waldikovo zařízení lze skutečně sestavit z běžně prodávaných dílů za obdobnou cenu. Má to však své výhody i nevýhody. Pokud se rozbije jedna věc, ostatní části systému pracují nezávisle dál a výpadek zasáhne jen určitou část systému. Nadruhou stranu komplexní zařízení může koordinovat činnosti na základě vstupních údajů ze snímačů a navíc všechny výstupy používají společný zdroj času. Nemusí se tedy dbát na správné nastavení času v samostatných spínacích hodinách, pokud je požadováno postupné rozsvěcování světel v daném pořadí v krátkých odstupech po sobě. V případě poruchy Waldikova systému (tu nelze nikdy zcela vyloučit), může dojít k výpadku celého systému a oprava nemusí být tak snadná (časově) jako nákup nových spínaček v Baumaxu.

2. Pracuji jako vrcholový manažer ve středně velké firmě, která se zabývá sériovou výrobou v oblasti slaboproudé elektroniky. Znám plno našich zákazníků, kteří mají kvalitní vývojáře a produkují mnohem složitější a sofystikovanější produkty. Průměrná doba vývoje podobně složitých výrobků se pohybuje v řádu desítek pracovních hodin. Následuje výroba prototypů, zkoušky ve státní zkušebně a sériová výroba v počtu desítek tisíc kusů. Nechci nijak hodnotit vývojářské schopnosti Waldíka, ale za dobu po kterou píše o svém dílu na těchto stránkách většina našich vývojářů navrhne, zkonstruuje, odladí a odzkouší a uvede do sériové výroby cca 50 až 60 nových výrobků. Některé z nich jsou nepoměrně složitější. Tento bod je reakcí na autorovu poznámku, že si tímto produktem hodlá zvýšit kredit na trhu práce jako vývojář.

3. Autor, jako i někteří jiní zde, používá občas až příliš tvrdá a nevhodná slovní spojení. Myslím že by nikomu neuškodilo kdyby jmenovaní používali výhradně slušné výrazy. Právě proto, že je internet tak neosobní a z napsaného textu lze jen těžko odhadnout do jaké míry je použitý výraz myšlen vážně, preferoval bych tedy jen používání slušných výrazů. Někdy i velice slušně napsaný text může určité jedince urazit, nebo naštvat - příkladem bude možná i můj příspěvek.

4. Celková nálada ve vztahu k Waldíkovi na tomto vláknu pramení dle mého názoru z přílišné snahy povýšit produkt a sebe sama nad jiná řešení, což by bylo v pořádku, kdyby zároveň doba od zveřejnění záměru k malosériové produkci nebyla tak strašně dlouhá. Myslím že zveřejnění konstrukce v okamžiku, kdy by byl vývoj úspěšně ukončen a k dispozici bylo několik desítek kusů k odběru, by skutečně vedlo k velkému zájmu některých akvaristů a také k velké pochvale autora. Takto je však mnoho lidí spíše znuděno šlapáním okolo nedodělaného produktu.

Pokud se můj příspěvek kohokoliv dotkl, prosím za prominutí. Pokusil jsem se pouze shrnout mé vlastní pocity a tyto veřejně prezentovat.
Uživatelský avatar
mlukas
uživatel webu
 
Příspěvky: 74
Obrázky: 54
Registrován: 16 lis 2006, 18:42
Bydliště: Hodkovice nad Mohelkou
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Waldik » 22 črc 2008, 15:54

...

Dovolil jsem si vymazat odsud věci, které se netýkaly tématu. Doufám, že tento počin alespoň neodradí nově příchozí od čtení tématu.

Poznámka k poznámce, že systém neumí měřit pH: Zkuste se nejprve zamyslet, jak často měříte pH v akváriu. U většiny akvaristů, pokud nedělají v akva úpravy, je pH stabilní a není třeba jej měřit celý rok. Potom nemá cenu k systému připojovat drahou pH sondu, kterou je nutno kalibrovat a cenu celého systému zvýšit na dvojnásobek. Myslím, že tady jsou to zbytečně vyhozené peníze.

A odteď prosím pište jen k tématu.
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

re

Příspěvekod jonathane » 23 črc 2008, 13:33

Waldiku nenech se vytocit...ja znam mnoho techto vrcholovych manazeru...u nas ve spolecnosti je techto "chytrych hlav" jak jim z oblibou rikame prehrsel.......hlavne po vikendu...to jsou jejich hlavy nafouknute k prasknuti napady a tvz. zlepsovaky, ktere vetsinou konci v kontejneru.......nic ve zlem pane Lukasi.........Waldiku...fandim Ti a toto tema sleduji od zacatku.........
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

PředchozíDalší

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron