Řídící systém akvária

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod bbfh » 23 črc 2008, 14:52

Waldik píše:Ještě abych uvedl, jak někteří tady něco publikují. Například takový vrcholový manager MLUKAS napsal:
"za dobu po kterou píše o svém dílu na těchto stránkách většina našich vývojářů navrhne, zkonstruuje, odladí a odzkouší a uvede do sériové výroby cca 50 až 60 nových výrobků. Některé z nich jsou nepoměrně složitější"

To zaměstnanec ve firmě pana Martina Lukase udělá 50-60 složitějších zařízení za 48hodin? Čili jeden člověk udělá návrh koncepce/vymyšlení a nakreslení schématu/nakreslení layoutu/sestavení vzorku/testy EMC/naučení nového typu procesoru/napsání SW/testy SW/mechanickou část/web stránky/manuál. Při 60 nepoměrně složitějších zařízení to vychází 0,8hodiny na jedno zařízení!!!

Tak jsou dvě možnosti, buďto ve firmě pana Lukase pracují samí supermani, nebo pan Lukas LŽE...


Waldik, ty si vobec cital, co napisal MLukas, porozmyslal si nad tym, alebo trepes len tak od pasa ani netusis o com ?
za dobu po kterou píše o svém dílu je podla mna od 23.04.2006, 21:04 po dnesok (a to si este toho 23.04.2006 pisal, ze "již delší dobu vyvíjím Řídící systém akvária,", to ale len na margo). Ako si vobec dovolujes obvinovat niekoho z klamstva len na zaklade vyplodov vlastnej fantazie, alebo halucinacii, alebo ako nazvat tvoju neschopnost pochopit kus uplne jednoducheho textu ? Sa uz preber clovece a prestat tu, prosim, urazat ostatnych nicim nepodlozenymi taraninami.
Uživatelský avatar
bbfh
častý přispívatel
 
Příspěvky: 458
Registrován: 05 říj 2005, 13:26
Bydliště: Senec

Příspěvekod Waldik » 23 črc 2008, 15:04

bbfh píše:
Waldik, ty si vobec cital, co napisal MLukas, porozmyslal si nad tym, alebo trepes len tak od pasa ani netusis o com ?
za dobu po kterou píše o svém dílu je podla mna od 23.04.2006, 21:04 po dnesok (a to si este toho 23.04.2006 pisal, ze "již delší dobu vyvíjím Řídící systém akvária,", to ale len na margo). Ako si vobec dovolujes obvinovat niekoho z klamstva len na zaklade vyplodov vlastnej fantazie, alebo halucinacii, alebo ako nazvat tvoju neschopnost pochopit kus uplne jednoducheho textu ? Sa uz preber clovece a prestat tu, prosim, urazat ostatnych nicim nepodlozenymi taraninami.


To nemá cenu, vzdávám to. Tady se celou dobu baví o něčem jiném a Ty zase vytrhneš kousek z textu, který jsi pochopil jinak.
Dříve tu byl web, kde se hezky dalo komunikovat, ale v posledních letech a návalech nováčků to dost upadá... škoda. Vzdávám to a končím. Nemá to cenu.
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Hroch » 23 črc 2008, 15:14

Já Waldíkovi taky fandím.
Věřím že ASTA bude dobrý, spolehlivý a užitečný pomocník.

Nesouhlasím s jeho názory na pravopis, asi proto že jsem disgrafik.
Některé jeho příspěvky považuji za trochu netaktní (někdy i hodně) ale "hysterickopoliticko korektní" reakce na ně mě jsou proti srti ještě víc. Většinou chápu jeho rozhořčení a souhlasím s obsahem jen by jsem zvolil jinou formu.

Jen pro srovnání podobný systémzaměřený spíše na rostlinná akvárka , kde jsou ty vychytávky (pH ...) . Porovnejte si ceny.
Možnosti řízení a automatizace v akvaristice od autora tohohle systému, celou problematiku velmi přesně mapuje.
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Příspěvekod Lgaspo » 24 črc 2008, 08:23

Waldik píše:...
Dříve tu byl web, kde se hezky dalo komunikovat, ale v posledních letech a návalech nováčků to dost upadá... škoda. Vzdávám to a končím. Nemá to cenu.


Uz dlhsie sledujem toto vlakno a rozmyslam ci ho stopnut alebo nie. Nakoniec som sa rozhodol do neho vstupit prispevkom, lebo mi neda nezaragovat na vyssie citovanu myslienku.

Pri akvamalawi som v podstate od jeho zaciatku a spolu s Martinom a Radimom sme ho dotiahli tam kde je dnes, co nas neraz stalo vela usilia.
To, ze je v poslednych rokoch naval novacikov na nase stranky je uplne v poriadku a velmi nas to tesi. Nakoniec to je nasim cielom - pomahat zacinajucim akvaristom.
A to, ze sa novacikovia pytaju aj na "primitivne" otazky je takisto uplne v poriadku. Kazdy raz zacinal a nech si spomenie co vsetko nevedel a musel nejakym sposobom zistit.
Prave od toho je forum forom aby skuseni pomahali zacinajucim. Kto to nevie, alebo nechce pochopit nema na fore co robit.

Osobne ma velmi tesi, ze clenmi nasho fora su mnohi skuseni a fundovani akvaristi cichlidari (a je absolutne jedno akej su narodnosti, pohlavia, vierovyznania,...), ktori trpezlivo pomahaju a radia nie len novacikom ale aj vsetkym ostatnym clenom fora. Nejdem ich tu vymenovavat aby som nahodou na niekoho nezabudol.
Co ale urobim velmi rad, je to, ze im verejne a uprimne dakujem za ochotu, namahu a cas, ktory venovali a venuju tomuto foru a takto pomahaju udrzat jeho vysoky kredit.

Ja si myslim, ze akvamalawi je stale web, kde sa da dobre a pekne komunikovat.
V porovnani s inymi forami podobneho zamerania je nase forum jedno z najslusnejsich a povedal by som najrodinnejsich.
Je len na nas, clenoch fora, kam ho dovedieme.
Chcem Vas preto vsetkych poziadat aby sme sa na fore venovali akvaristike a cichlidam !

Je absolutne netaktne a ubohe akymkolvek sposobom hodnotit akehokolvek clena fora podla jeho narodnosti alebo skusenosti.
Ak niekto potrebuje ventilovat svoje problemy, nech to robi niekde inde a nas akvaristov necha venovat sa nasmu nadhernemu konicku.

Preto este raz - TOTO FORUM JE O AKVARISTIKE A CICHLIDACH

Chcem vas vsetkych poprosit a zaroven poziadat: ...Nekazme si ho...

Dakujem vsetkym za pochopenie :wink:
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod jerry1 » 24 črc 2008, 11:28

Jsem rád, že jsi se k tomuto rozhodl a NAPROSTO s Tebou souhlasím :24:
Jsem totiž jeden z těch nováčků, kterému jste vy zkušenější MOC pomohli, za což vám rovněž velice děkuji - dobrá rada je k nezaplacení!!!
Rovněž mě mrzely některé reakce v tomto vlákně, jelikož jinak je to tu "pěkné počteníčko" a vztahy podle mě naprosto nadstandardní až téměř rodinné, což se jinde jen tak nevidí
Osobně toto forum i cely web mám MOC rád a často jej navštěvuji, jelikož se zde člověk může spoustu věcí naučit a dozvědět. Neznám lepší :!:
Za což vám všem, kteří se o něj staráte i přispíváte velice děkuji :!: :!: :!:
Nekažme si ho :o
Uživatelský avatar
jerry1
častý přispívatel
 
Příspěvky: 408
Obrázky: 49
Registrován: 23 srp 2006, 16:16
Bydliště: Beroun

Příspěvekod Hroch » 24 črc 2008, 23:25

Ja se připojuji, mám rád tehle web, většina uživatelů je my velmi sympatická, tým AkvaMalawi odvádí skvělou práci.
Přidržme se napříště tématu, více věcnosti a faktů, méně masírování ega na něčí účet, více slušnosti a pokory při kladení dotazů a více tolerance a vstřícnosti při odpovědích a bude se nám určitě lépe e-žít.
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Příspěvekod Hantronix » 26 črc 2008, 11:58

Takže opět k tématu. 8)
FichtL2 píše:s tím rozsvicováním máš nejspíš pravdu ,stejně by mě zajímalo jak by se ovládalo elektronicky postupné rožínání zářivek (dle mě ,jestly se nepletu tak to nejde ...měřil jsem to učinik atd u zářivek a postupně jsme tomu přidávali napětí ,,zlom a apk svit tak nevím ) ...

Když jsem byl na VUT v Brně, tak na Fakultě elektrotechniky je plynulé zhasínání zářivek v celé posluchárně. Používá se to např. když se pouští projektor. Nevím, jak je to udělané (neptal jsem se), ale vím, že to jde. Všichni jsme to obdivovali. Vůbec to nebliká ani se to nemění skokově. Prostě se stiskne tlačítko a (stejně jako u žárovky) zářivka postupně snižuje jas. Řídit to, místo tlačítka, softwarově už by neměl být problém.

Waldik píše:...Poznámka k poznámce, že systém neumí měřit pH: Zkuste se nejprve zamyslet, jak často měříte pH v akváriu. U většiny akvaristů, pokud nedělají v akva úpravy, je pH stabilní a není třeba jej měřit celý rok. Potom nemá cenu k systému připojovat drahou pH sondu, kterou je nutno kalibrovat a cenu celého systému zvýšit na dvojnásobek. Myslím, že tady jsou to zbytečně vyhozené peníze...

Taky si myslím, že měřit pH je naprosto zbytečné a systém by prodražilo.
Spíš bych uvítal, kdyby systém uměl upozornit (opticky popř. akusticky) na nutnou výměnu vody, kontrolu filtru, atd. Něco jako má tento teploměr.
Nemusel by tam být kalendář. Stačilo by počítat dny (podle hodin). Např. po 30 dnech čistění filtru, atd. Klidně by stačil nápis na displeji a třeba blikající LEDka.

FichtL2 píše:... tu samou práci udělaj 4x spínané hodiny které jednou nastavím a digiteploměr ...

Tak takhle jsem to měl udělaný taky. Jenže to se mi právě nelíbilo. Něco zapínaný ručně, něco přes spínací hodiny. Teploměr sice měří, ale nespíná topidlo... A ještě ke všemu je za akváriem "chuml" drátů.
Takže tento systém mi vyhovuje.
Uživatelský avatar
Hantronix
uživatel webu
 
Příspěvky: 3
Registrován: 17 kvě 2008, 21:24

Příspěvekod Hroch » 27 črc 2008, 01:43

Tohle je fakt hustýstmívání zářivek s časovačem a za ty peníze ....
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Příspěvekod Waldik » 28 črc 2008, 15:18

Přátelé, kamarádi, nepřátelé a protivníci.
Chtěl bych všem poděkovat za příspěvky k tématu. Původně mělo býto toto téma pro připomínky ke vznikajícímu systému těch, kteří o to mají zájem. Jako například Hantronix, který si přečetl téma, zamyslel se a konstruktivně přispěl s myšlenkou: "Spíš bych uvítal, kdyby systém uměl upozornit (opticky popř. akusticky) na nutnou výměnu vody, kontrolu filtru, atd" Tohle je přesně to, co jsem očekával a ještě jednou mu děkuji.
Pokud někoho tento systém nezajímá, ať téma nečte a nepřispívá k němu větami, že je to k ničemu a že pro něj je to zbytečné. Takovým stylem by byl web za chvilku zaplácán větami, že toho nezajímá to atp., což nemá cenu.
Na takové názory nejsem zvědavý a mojí chybou bylo odpovídat na tyto příspěvky, pro příště se polepším. Kritizovat snahu druhých umí každý ... (doplňte si co chcete), ale udělat něco sám pro dobro druhých, to už se dnes moc nenosí.
No schválně, kdy jste naposledy udělali něco pro úplně cizího člověka bez jakéhokoli zisku pro sebe? Zkuste například s kamarády postavit dětem pískoviště, i když sám žádné děti nemáte... Je to skvělý pocit.
A proto taky dělám tento systém. Doufám, že mnoha lidem zpříjemní práci s akváriem. Investuji do toho svůj čas i peníze - např. vyrobení 10ks desek plošných spojů bude záložitost tisícikorun a zisk? Finanční žádný, za to možný risk, že systém nikdo nebude chtít, je velký...
Omlouvám se lidem, na které jsem byl třeba hrubý, ale štve mě dnešní postoj lidí. Převážná většina lidí je velmi sobeckých a bez zisku nikdo nic dělat nechce. Každý hledí jen na sebe a chce pro sebe nejvíc, nehledě na ostatní.
Do budoucna se pokusím nereagovat na příspěvky, které se nepoutají k tématu.

Lgaspo: Pěkně jsi to napsal a pokusím se držet původního plánu a "nekazit" tento web.
Hroch: Tento stmívač PT-224x
http://www.exo-terra.com/en/products/li ... e_unit.php
a podobné znám a jejich cena byla dost vysoká na to, abych jej u systému použil. Jak vidno, cena klesá, což je velmi dobře. Mimochodem používám výrobky firmy Exo Terra v teráriích delší dobu a jsem s nimi spokojen. Jen mi u tohoto stmívače vadí nemožnost připojit jakoukoli zářivku a omezený počet hodin zapnutí a pevně dané 30minutové stmívání.
Hantronix: Stránku http://www.akvarko.cz/clanky.php?str=52 znám a Martin Šátek velmi pěkně a přesně popsal výhody a nevýhody řízení akvária. Jen si to přečtěte, co skýtá takový systém s mikrošvábem pro řízení akva...
Pro ostatní: Máýte-li něco na srdci, co mi chcete napsat soukromně, používejte SZ, proto ta možnost tady je.
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Waldik » 01 srp 2008, 21:37

Takhle nějak by měly vypadat osazené desky...
Přílohy
ASTA1-topj.jpg
Horní strana desky, k ní přibyde ještě display a deska s tlačítky
ASTA1-topj.jpg (104.08 KiB) Zobrazeno 3818 krát
ASTA1-bottomj.jpg
Dolní strana desky
ASTA1-bottomj.jpg (102.12 KiB) Zobrazeno 3818 krát
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků